Сайт ycilka.net не собирает пользовательскую информацию. Для корректной работы присутствует код сервисов Google, Yandex, Liveinternet и Marketgid, которые используют информацию о пользователях согласно своей Политики конфиденциальности. Используя наш сайт, Вы автоматически соглашаетесь с этим

Развернуть меню


Цитата дня

Люди учатся, как говорить, а главная наука — как и когда молчать (Л.Н.Толстой).


Загадки українською мовою

Загадки – це давній жанр усної народної творчості, популярний в усі часи. Загадування та відгадування загадок завжди приносило велике задоволення дітлахам. Загадки змушують нас мислити, напружувати мозок, шукати відповіді. Вони допомагають нам побачити різні явища, якості, речі та процеси з нового боку, помічати спільні риси в несхожих, здавалось би, об’єктів. Це означає, що розгадування загадок розвиває одразу декілька видів мислення людини – логічне, асоціативне, образне. З точки зору психології, загадки навчають нас думати, закладають в процес мислення готові алгоритми проведення аналізу інформації на автоматі, без свідомих зусиль з нашого боку. Отже, користь від такого заняття беззаперечна і для дітей, і для дорослих.

Загадки бувають не лише народні, але й авторські, складені певними людьми. З плином часу в нашому житті з’являються нові явища та речі як-от наприклад, мобільний телефон чи спілкування в соціальних сітях, а якісь поняття застарівають та втрачають впізнаваність. Тому з’являється потреба і в сучасних загадках, з новими невідомими чи новими способами образного описання предметів.

Загадки можуть бути прозові та римовані, короткі та розгорнуті, з відповіддю в останньому слові, що римується з попереднім рядком. Це залежить від призначення певної загадки, можливості образного «шифрування» відгадки, просто бажанням автора. Римовані загадки, відгадкою в яких є останнє слово, добре підходить для ігор та конкурсів, в яких діти приймають участь гуртом та відповідають хором.

У нашому розділі загадок вони поділені за темами. Усі загадки римовані чи ритмічні, з приведенням відгадок. Згадайте, якою повагою гра в загадки користувалася в народів Середзем’я в безсмертній повісті Р.Р. Толкіна, та сміливо вирушайте в захопливі мандри за відповідями.

Нові загадки про фрукти українською мовою

Римовані загадки про посуд та кухонне приладдя українською мовою з відповідями

Українські загадки про речі

Українські загадки про техніку

Українські загадки про рослини

Українські загадки про тварин

Українські загадки про комах

Українські загадки про природу


Загрузка...

Читайте інші казки українською мовою