Развернуть меню
Цитата дня

Краткость - сестра таланта (А. П. Чехов).

Загадки українською мовою

Загадки – це давній жанр усної народної творчості, популярний в усі часи. Загадування та відгадування загадок завжди приносило велике задоволення дітлахам. Загадки змушують нас мислити, напружувати мозок, шукати відповіді. Вони допомагають нам побачити різні явища, якості, речі та процеси з нового боку, помічати спільні риси в несхожих, здавалось би, об’єктів. Це означає, що розгадування загадок розвиває одразу декілька видів мислення людини – логічне, асоціативне, образне. З точки зору психології, загадки навчають нас думати, закладають в процес мислення готові алгоритми проведення аналізу інформації на автоматі, без свідомих зусиль з нашого боку. Отже, користь від такого заняття беззаперечна і для дітей, і для дорослих.

Загадки бувають не лише народні, але й авторські, складені певними людьми. З плином часу в нашому житті з’являються нові явища та речі як-от наприклад, мобільний телефон чи спілкування в соціальних сітях, а якісь поняття застарівають та втрачають впізнаваність. Тому з’являється потреба і в сучасних загадках, з новими невідомими чи новими способами образного описання предметів.

Загадки можуть бути прозові та римовані, короткі та розгорнуті, з відповіддю в останньому слові, що римується з попереднім рядком. Це залежить від призначення певної загадки, можливості образного «шифрування» відгадки, просто бажанням автора. Римовані загадки, відгадкою в яких є останнє слово, добре підходить для ігор та конкурсів, в яких діти приймають участь гуртом та відповідають хором.

У нашому розділі загадок вони поділені за темами. Усі загадки римовані чи ритмічні, з приведенням відгадок. Згадайте, якою повагою гра в загадки користувалася в народів Середзем’я в безсмертній повісті Р.Р. Толкіна, та сміливо вирушайте в захопливі мандри за відповідями.

Нові загадки про фрукти українською мовою

Римовані загадки про посуд та кухонне приладдя українською мовою з відповідями

Українські загадки про речі

Українські загадки про техніку

Українські загадки про рослини

Українські загадки про тварин

Українські загадки про комах

Українські загадки про природу


Загрузка...