Развернуть меню
Психологічна казка про призначення «Чарівний клубочок»

Частина 2. Провідник у пустелі

Вперше пустелею потекла вода! Не можна описати захват жителів глиняних будиночків та радість їхніх дітей! Всі раділи, бризкалися та з ентузіазмом поливали бавовну. Раніше економили кожну краплю, а тепер настала ейфорія. А людина, яка носила воду, раптом відчула себе непотрібною. Здавалося б, треба радіти, що тепер не доводиться тягати важезні відра, що всім води вдосталь. Тільки от, як не хотіла людина, що носить воду, радіти за інших, себе вона тепер відчувала нікчемною. Хоч лягай та помирай.

А далі все сталося швидко та несподівано. Пустеля має свої закони, які не дозволяє порушувати. Закони, яких не розуміють до кінця люди. Не вийшло людям посеред пісків вільно обливатися водою. Канал почав засихати.

Ніхто не міг пояснити причину, але вода зацвітала, вимощене дно замулювалася. Вода, яку подавали з далеких земель, тут ставала гіркою, її не можна було пити. Інженери та агрономи ламали голови безперервно, але марно. Тоді керівники проекту вирішили відмовитися від нього, надто великими стали витрати.

Коли арик став змінюватися, людина, яка раніше носила воду, кинулася було допомагати. Вона цілодобово лопатою вичерпувала з каналу мул та бруд. Але врятувати канал не змогла.

Самий час було опустити руки, але людина не здалася, а знову взяла у руки відра та пішла шукати позабуті колодязі.

Тягати знову воду руками було важко, але людина відчувала полегшення. Вона знову була потрібною. Так людина впевнився в тому, що її покликання - приносити людям воду. Хоча все одно щось було не так. Не так, і все. Не могла вона допомогти всім як слід.

Як завжди, людина, що носить воду, терпіла в пісках спрагу та спеку, але її давно не лякали випробування. Щоб за один раз можна було принести більше води, людина стала закачувати воду у гумові бурдюки, а потім тягла їх на плечах. Бурдюки були ще важчими, ніж відра, але людина все виносила. З часом вона здорово накачала м’язи та пишалася цим.

І ось одного разу людина, що носить воду, заблукала в пустелі. Вона багато разів рятувалася, але тепер була упевнена, що якщо не вийде на цей раз, то вже не вийде ніколи. Настільки впевнена, що й страшно не було. Вона давно втратила орієнтири, але все одно йшла навмання, нічого не знаючи про те, що буде попереду, чи побачить коли-небудь рідних та близьких.

Людина не залишила свого бурдюка: «Все життя я носив воду. У цьому, напевно, був сенс мого життя» - думав він: «Сьогодні я не відмовлюся від свого мішка та буду нести, скільки вистачить сил. Або помру».

Так він ішов дюнами, наполегливо йшов день та ніч, дивився на зорі, намагаючись хоч що-небудь визначити за ними, шукав стежки під ногами, дерся вгору, падав та знову йшов. Пустеля виблискувала при світлі місяця, холодна та жорстка. Він намагався не думати про те, чи правильно йде, тому що як тільки замислювався - можна було лягати та помирати.

І тут з бархана до його ніг викотився нитяний клубок!

Людина так і сіла від несподіванки, думала, що тваринка якась. Ні, це був справжній клубок з довгою ниткою хвостика та двома чорними блискучими ґудзиками - оченятами.

І клубок цей ще й розмовляв!

"Я чарівний» - відразу сказав клубок, хоча і так зрозуміло було: «А ти, мабуть, заблукав?»

Звичайно, людина заблукала, але вперше їй довелося говорити про це клубочкові! А клубочок у відповідь сказав, що він - чарівна штука, послана в пустелю рятувати подорожніх, виводити їх на істинний шлях.

«Я все життя відшукую воду в пустелі та носив її людям. – сказала людина, що носить воду: «Все життя ходжу барханами. Але тебе ще не бачив. Кажеш, ти виводиш з пісків подорожніх, що заблукали? Звідки ж у пустелі натовп привидів тих, хто не зміг знайти вірної дороги?»

«Пустеля велика, а я маленький. Я маленький клубочок. Я не можу бувати скрізь одночасно. Кажеш, що ти - людина, яка приносить спраглим воду? Я теж тебе не бачив. І скільки разів я намагався вивести подорожнього на вірний шлях, а він падав обличчям у пісок та більше не піднімався, бо знесилів від спраги! Я можу показати дорогу, але у мене немає води!» - сказав клубочок та повів нашого героя барханами. Клубочок котився під місяцем, і скоро вивів людину, що носить воду, до поселення.

Далі буде

Марія Корольова


Читайте інші казки українською мовою

Маленька казка про тварин

Авторська казка для дітей «Лисиця-обманниця»

"Годинник на вежі" О. Шелепало - авторська казка, частина шоста "Друга таємниця чарівного годинника"

Психологічна казка про призначення «Чарівний клубочок». Частина 1

Чарівна казка про дракона та принцесу (продовження)

О. Шелепало «Агент 019» - авторська казка для дітей

Авторська українська казка «Щастя Рози». Частина 3 «Зустріч у лісі»

Цитата дня

Многие русские слова сами по себе излучают поэзию, подобно тому, как драгоценные камни излучают таинственный блеск…
(К. Г. Паустовский)

Загрузка...