Развернуть меню
Українська авторська казка про тварин

Кіт Тимко та породиста кішка

Кіт Тимко живе у великому дворі великого будинку. Люди вважають його бездомним, але Тимко певен, що весь двір – це його власність. Та що тут казати! Самі люди, які підгодовують його та інших бездомних котів – це теж Тимкова власність, хоч вони і роблять вигляд, що не знають про це.

Ви вже познайомилися з котом Тимком, коли він врятував кошенят від собак. Тепер я розповім вам іншу цікаву історію про цього гордого кота.

Люди також вважають, що Тимко безпородний кіт. Тимко з цим абсолютно не згодний. У своєму родовиді Тимко налічує сибірських котів, британського блакитного кота, навіть якихось персів. Тобто Тимко знає, що він є унікальною перлиною, що її бачили затоптані та запльовані міські вулиці.

Але люди знов-таки роблять вигляд, що не знають про королівські амбіції Тимка. Вони поназаводили собі у квартирах «породистих» котиків та кішечок. Ті мають свої власні ліжка, іграшки та гігієнічне причандалля. Їх купають, тому вони виглядають, як намальовані. Живуть ці коти, як у Бога за пазухою, і їм не треба кожного ранку ходити на роботу. Ну, ходити на роботу у розумінні Тимка означає перевірку сміттєвих контейнерів.

Чим рідкісніша та «чистіша» порода квартирного кота, тим сильніше люди з`їжджають з глузду, узявши його додому. Часто такого кота годують за спеціальною дієтою, за його шкурою доглядають спеціальною шампунню. Якщо ця шкура взагалі є, бо одного разу Тимко побачив у вікні жахливе «котоподібне» створіння без шерсті! Тимко відмовився признавати «це» за кота, бо його власна шерсть просто стала дибки!

Тимко фирчить та зве усіх квартирних котів ледарями та диванними подушками. Він часто бачить, як вони виглядають з вікон на вулицю. Пташки ж цікавлять усіх, навіть таких «недокотів», як вони. А до пташок з квартири не дістанешся, ага. Ганятися за пташками – це Тимкова привілея.

І нікому Тимко не признається, що він заздрить, страшно заздрить, білою та чорною заздрістю цим домашнім котам, яких повсякчас люблять, голублять, про яких піклуються!

Ось на четвертому поверсі, де балкон блакитного кольору, живе породиста кішка. Вона білосніжна, пухнаста-препухнаста, і завжди така чистенька, гарненька. Мимоволі замилуєшся, коли вона сидить на підвіконні.

Сидить така, значить, королева, та з огидою дивиться на тебе зверху, коли ти, замурзаний, нявчиш та бігаєш понад смітником. Коли тобі добрі бабці вивалюють з мисочки найдешевшу кашу, і, у найкращому випадку, курячі кісточки ( ох, і смачні!), а ти жадібно вихоплюєш свою порцію серед інших голодних котів.

«Сама б так спробувала» - думав Тимко, і захоплення красунею змішувалося в нього з ненавистю.

І от одного разу Тимко став свідком інциденту. Був тихий вихідний день. Навіть вітер не шарудів у листі дерев, що росли в палісаднику біля будинку. Раптом Тимко почув відчайдушне нявчання, скреготання кігтів по пластику та шум на дереві. Потім він побачив, як кружляє у повітрі обідране зелене листя, а потім оцінив і саму ситуацію.

Породиста кішка випала зі свого вікна просто на дерево! Мабуть, хотіла з підвіконня дістати лапою пташку, що пролітала повз неї! У польоті вона змогла зачепитися за гілки дерева, обриваючи зелене листя. Тепер вона вчепилася за товсту гілку високо над землею, між другим та третім поверхом.

Тимко швидко прибув на місце події. Кішка дивилася навкруги великими дикими очима. Потім вона стала нявчати не своїм голосом. Люди визирали з вікон, але хазяї кішки не показувались. Мабуть, якраз нікого не було вдома.

«Вихідний же… Може, поїхали кудись на пікник чи то до бабусі. А може, і до парку атракціонів пішли… А вікно залишили відчиненим, літо ж… Так тобі й треба, годована істото» - ліниво розмірковував Тимко та налагодився спостерігати далі. Проте кішка не ворушилась. Вона так само вчепилася у гілку всіма пазурами, й голосила.

«Ненормальна. Кричить, як з божевільні втекла» - подумав Тимко: «Чому вона не злізає? Ну, налякалася, то й що? Звісно, з дерева важко злізти, але на те ми й коти, що лазимо, як мавпи!»

І тут Тимка осінило: та вона ж не вміє лазити по деревах! Не вміє лазити по деревах, як усі «природні» коти»! Та й де б вона навчилась? Ця кішка нічого в житті не бачила, крім квартири, своєї миски та диванних подушок ! Вона зовсім безпомічна у навколишньому світі!

Тоді люта Тимкова заздрість до квартирних котів стала потроху відступати. Крок за кроком вона відступала, аж поки не зникла. А на її місце прийшло бажання допомогти.

Тимко підійшов та з розгону заліз на сусіднє дерево в палісаднику. Він дерся угору, допоки кішка його не помітила. Він занявчав та став ходити деревом – перескакував з гілки на гілку, уверх та униз по стовбуру. Кішка перевернулася, сіла на гілку, на якій висіла, та продовжувала істерику. Тимко показував їй, як лазити по гілках, а вона кричала: «Я не можу! Я боюся! Я в шоці! Я не знаю, що воно таке відбувається!»

«Дурна» - відповідав Тимко: «Це ж так просто!» Де й взялося в нього стільки терпіння?! Кіт відпочивав на гілках та продовжував далі. Йому стало приємно, що є кому оцінити його вміння. Тимко виробив навіть кілька ризикованих викрутасів, де йому загрожувало падіння.

Люди вже показували на нього пальцями зі вікон та балконів. Вони дивувалися: що за цирк? А хтось, хоч люди взагалі недолугі, але зрозумів, до чого йдеться, і роззявив рота від подиву.

Мало-помалу кішка стала злізати сама, з криком та жахом. Допоки сіло сонце, вона вже спустилася на землю.

Пізнього вечора Тимко з кішкою сиділи у палісаднику.

- Мені завжди було так цікаво дивитися, що відбувається у вас надворі. Як ви там ходите, бігаєте, полюєте на пташок, як балакаєте та навіть сваритеся між собою. Ви вільні, аж завидки беруть. В хаті все одне й те саме, чотири кути. І на стіл не дозволяють лізти. Я б жила надворі, але я не виживу тут. Я нічого не вмію, ні на що не здатна, не те, що ти. Ти справжній герой. – казала вона.

Тимко дивувався, як ніколи в житті. Його ненависть до квартирних котів кудись дівалась.

«В кожного місця в житті є свої плюси та мінуси. Немає сенсу заздрити нікому. Просто немає сенсу» - міркував він.

Потім прибігли хазяї, що повернулися додому ввечері « з гульок» та не знайшли вдома своєї ненаглядної кішечки, а знайшли саме розчинене вікно. Зі сльозами радості та виціловуванням вони понесли її додому. Тепер на четвертому поверсі, на блакитному балконі, в Тимка з’явилася приятелька, з якою вони кожного дня чемно вітаються.

Так, а ще її звуть Маркізою)))

Марія Корольова


Читайте інші казки українською мовою

Авторська українська казка «Щастя Рози»: частина 2 «Не літай, вороно, у чужі хороми»

Чарівна казка про дракона та принцесу (майже закінчення)

"Годинник на вежі" О. Шелепало - авторська казка, частина перша "Незнайомець"

Чарівна казка про дракона та принцесу (продовження)

Чарівна казка про фей

Авторська українська казка «Щастя Рози». Частина 1 «Сумна дівчинка»

Психологічна казка про призначення «Чарівний клубочок». Частина 1

Цитата дня

Ничто не стоит так дёшево и не ценится так дорого, как вежливость (А. П. Чехов).

Загрузка...