Развернуть меню


Цитата дня

Обращаться с языком кое-как — значит и мыслить кое-как (Л.Н. Толстой).


Аналіз телевізійної реклами в Україні (станом на 2012 рік)

Реклама комерційна від малого та середнього бізнесу та приватних осіб на провінційних телевізійних каналах України найчастіше не є головним джерелом прибутків, адже телеканали отримують від свого прямих власників, політичних спонсорів – крупного бізнесу найчастіше. Реклама на телеканалах залишається часто лише додатковим джерелом доходів, і в ефірі відчувається її брак. Мабуть, через нестачу рекламодавців.

З погляду здорового глузду, необхідно приділити більше уваги цій проблемі, адже доходи від реклами на телебаченні в принципі апріорі досить високі. Щоб рекламний бізнес процвітав, потрібно шукати замовників, а телеканали, як не дивно, часто мало цим займаються. Інші недоліки реклами у провінції – це якість рекламних роликів. У більшості випадків вони прості, в них немає цікавих ідей, і вони сильно поступаються рекламі на загальнонаціональних телеканалах.

З іншого боку, реклама на місцевому телеканалі ближча до народу, тому в ефірі загальноукраїнських телеканалах рекламу дають найчастіше тільки магазини та інші підприємства міста Києва. Тобто місцеві телеканали – це можливість місцевого підприємця «засвітити» свою фірму, створити свій імідж.

Спеціальні рекламні передачі на телеканалах, такі як «Горсправка», дуже корисні та дуже зручні для рекламодавця: він не роздумує над тим, яка найрейтинговіша передача на телеканалі, і економить свої гроші, тому, що не треба створювати додатково рекламних роликів. Також такі передачі зручні для глядачів, які втомилися від необмежених нескінченних рекламних роликів, хоч і потребують якого-небудь товару або послуги.

Провінційні телеканали часто не використовують максимально свій ефірний час, що погано позначається на доходах від реклами. Часто телеканалам не вистачає фахівців в галузі реклами, дизайнерів, агентів з реклами. Вихід можна побачити в тому, щоб перейняти досвід національних каналів.

Українські національні телеканали, наприклад, «1+1», навпаки, максимально використовують ефірний час. Рекламні блоки тривалістю в середньому по чотири хвилини виходять декілька разів на годину. Також велика увага приділяється спонсорській підтримці, торгові марки стають спонсорами, як серіалів, так і футбольних матчів. Проте є і деякі мінуси - дубляж іноземних рекламних роликів. Більшість роликів, які виходять в ефір рекламують зарубіжні торгові марки, які вийшли на ринок України, тому замість того, щоб зняти свій ролик, телеканал заради економії дублює українською мовою ролик зарубіжного виробника. Ролики таких фірм, як «Нескафе», «Колгейт» у пересічного громадянина іноді не викликають довіри через те, що зняті вони за рубежем та почуттів українця, його особистих мотивацій не зачіпають .

Загрузка...

Каналам бракує калорітнішої української реклами, яка б відповідала реаліям, що знають українці. Тут приємно здивували ролики «Пантін», раніше з телеекрану на нас дивилася красива американська модель з дуже гарним волоссям, розповідаючи про те, що воно таким стало тільки завдяки шампуню. Потім рекламісти змінили тактику, і в рекламному ролику знялися учасниці українського дуету «Алібі», знайомі багатьом українцям. Так, торгова марка використовувала в ролику знаменитостей, можливо, в цьому криється головний успіх ролика, але вона зробила щось більше – вона наблизила свою торгову марку ближче до українців. На погляд автора дослідження таку практику слід переймати й іншим торговим маркам.

Комунікативне опитування довело, що українці потребують якісної і цікавої реклами. Глядач не буде дивитися стереотипізовану рекламу, він перемкне канал. Українці звертають увагу на рекламні звернення з цікавою ідеєю, а інші ігнорують. Відповіді, які ми отримали від респондентів, показали, що глядачі перенасичені рекламними зверненнями, тому вони можуть запам’ятати сюжет рекламного ролика, але не згадати, який саме товар рекламується. Для багатьох телеглядачів стає не важливим, чи то реклама пральної машини, чи прального порошку, однак, якщо реклама дійсно ефектна, вони звертають увагу. В нашому випадку, такою рекламою є рекламний ролик чоловічого дезодоранту «AХЕ», бо сама ідея «шоколадного хлопця» привернула велику увагу.

Рекламодавцям потрібно якнайбільше працювати над цікавими, новими ідеями, які привернуть увагу телеглядача. Також опитування показало, що люди найчастіше звертають увагу на рекламу, в якій прийняла участь знаменита та публічна особа.

Яку б тактику для створення рекламних звернень не обрав рекламодавець, варто пам’ятати, що реклама - не іграшка, реклама - це гроші для телеканалу від рекламодавців, для рекламодавців від продажу товарів чи послуг. А для громадян, реклама - це важлива частина масової культури, громадського життя та складова інформаційного простору України.

Читайте подібні твори

Психологічні аспекти ефективності рекламного звернення (навчальні матеріали)

Образец рекламной статьи «Медовый месяц»

Комунікативний вплив телевізійної реклами - приклад соціологічного дослідження

Оформлення реклами: практичні поради

Маніпуляція людьми у рекламі: науковий погляд
Загрузка...