Развернуть меню


Цитата дня

Во все времена богатство языка и ораторское искусство шли рядом (А. П. Чехов).


Як зробити ефективну рекламу: моделі, фактори, брендінг (для студентів)

Найбільш ефективними, за дослідником Н. Кохтєвим, представляються сьогодні такі психологічні рекламні моделі, виділені відповідно до головних питань аналізу:

- Модель залученості. Спроба зацікавити клієнта емоційно та духовно, навіть, якщо мова йде про стандартні товари повсякденного вжитку.

- Модель залучення уваги. Чи бажано привернути увагу будь-якою ціною?

- Модель впливу. Це концентрація на можливостях пам'яті, таких, як розпізнавання і запам'ятовування.

- Модель іміджу. Тобто формування позитивного настрою щодо рекламованої марки шляхом формування уявлення про контрольовану корисність продукту.

- Модель мотивації. Сюди входить застосування результатів дослідження дієвості реклами. Чи слід, наприклад, впливати на ключові подразники (любов до дітей, секс, еротику) для посилення споживчої мотивації?

- Модель проникнення. Це застосування результатів досліджень механізму проникності і життєвого циклу. У певний момент життєвого циклу на рекламу реагують певні психосоціальні групи (неофіли, новатори, широкі маси, традиціоналісти).

- Модель середовища. Включає облік послідовної відданості споживача своєму оточенню.

- Існують також біологічні моделі (вплив на різні складові мозку).

Бове Аренс, також дослідник, виділяє кілька етапів, які має пройти ефективне рекламне повідомлення. По-перше, потрібно привернути увагу покупця. Другий крок − створення інтересу, утримання уваги. Тому реклама має безпосередньо говорити з людиною, про неї, її проблеми та потреби.

Наступний крок − створити довіру до реклами. Довіра до реклами часто зростає, якщо в ній бере участь авторитетна людина. Далі йде етап виникнення в людини бажання отримати товар або скористатися послугою Для цього потрібно інформувати читача або глядача про його або її користь в контексті потреби конкретної людини. Задля цієї мети і проводяться маркетингові дослідження.

І останній етап − дія, спонукання людини, наприклад, придбати товар, Спонукання до дії в рекламі може бути прямим: «Купуй зі знижкою до 15 лютого!» або непрямим.

Загрузка...

Щоб посилити ефективність реклами, а не просто виділити товар серед подібних та спричинити його запам’ятовування, рекламісти вдаються також до створення стійкої соціальної моди. Така соціальна мода тісно пов’язана з поняттям брендінгу.

Брендінг – технологія створення стійкої соціальної моди на торговельну марку, товар (послугу, персону, ідею, спосіб поведінки тощо).

Ми спробуємо дати своє власне визначення поняттю «бренд» – це близький образ об’єкту в свідомості людини, що виділяється серед конкурентних об’єктів та набуває соціальної цінності, має здатність задовольняти психологічні мотиви престижу, честолюбства. Нашим прикладом бренду може бути бренд «Шанель». Або бренд «Мальборо» − не просто сигарети, а для «справжніх чоловіків».

Брендінг, за А. Лебедєвим-Любимовим, це власне, і є формування самостійного ціннісного ставлення до об'єкта шляхом додання цьому об'єкту особливого сенсу. Дослідники також зазначають, що сам бренд може ставати самостійним товаром.

Для створення бренду, слід зазначити, найчастіше використовується так звана «м'яка» реклама (за Н. Кохтєвим). Вона має на меті створити навкруги товару сприятливу атмосферу. Частіше за все це емоційна реклама, що грає на образності та на символіці.

«М’яка» реклама поступово змінює настрій потенційного покупця на користь товару, формуючи внутрішню готовність до покупки, на відміну від «жорсткої» реклами, що, навпаки, має короткострокові цілі: впливати на збут тут і зараз, за допомогою кричущих, розрахованих на зовнішній ефект оголошень.

Читайте подібні твори

Комунікативний вплив телевізійної реклами - приклад соціологічного дослідження

Творчість та креативність у рекламі та її вплив на продаж товару

Реклама на телебаченні: науково-популярна стаття для студентів

Параметри якості реклами

Оформлення реклами: практичні поради
Загрузка...