Развернуть меню


Цитата дня

Ничто не стоит так дёшево и не ценится так дорого, как вежливость (А. П. Чехов).


Твір-роздум на тему відповідальність

Починаючи з маленького віку, нас завжди вчать відповідальності. Вдома від батьків, у школі від вчителів ми завжди чуємо одну й ту саму настанові: ти маєш бути відповідальною людиною. Але чому? Що таке відповідальність і чому так важливо бути відповідальним?

Протягом нашого життя ми всі робимо вчинки. Деякі з них вірні, а деякі – ні. Відповідальність – це усвідомлення наслідків наших можливих дій та їхній вплив на оточуючих. Відповідальність передбачає вибір найбільш конструктивного виходу з ситуацій, правильний вибір, який відповідає нормам моралі та цінностей суспільства. Відповідальна людина завжди приймає рішення з оглядкою на те, як її дії можуть вплинути на подальші події та людей. Відповідальність не з’являється сама по собі. Це вміння треба в собі розвивати. Як правило, людина стає тим більш відповідальною, чим більше досвіду набуває. Але на жаль, це не завжди так.

Дуже часто в гонитві за своїми цілями, людина не бачить можливих наслідків та діє виключно під впливом тимчасової користі. Потім, через деякий час, вона сильно шкодує. Тим більш важливо відповідально ставитися до своїх рішень, бо помилки легше попередити, ніж потім їх виправляти.

Відповідальність є дуже важливою рисою людської особистості, адже без неї неможливо будувати стосунки з друзями та рідними, неможливо досягти професійних успіхів, неможливо будувати сім’ю в майбутньому. Безвідповідальна людина є дуже ненадійною, тому проблем в її житті набагато більше. Неспроможність передбачити наслідки своїх дій навіть може призвести до трагічних подій.

Мабуть, саме тому, цьому вмінню вчать з дитинства, приділяють особливу увагу в підлітковому віці і роблять на ній великий акцент в дорослому житті. Тільки так і ніяк по-іншому людина може стати дійсно особистістю зі змогою реалізуватися в різних сферах життя.

Твір на тему «Що таке відповідальність?»

Часто ми чуємо від батьків та вчителів – ти повинен бути відповідальним! А чому я повинен бути таким? І що таке відповідальність взагалі?

По-перше, що саме люди розуміють під словом відповідальність? Відповідальність – це обов’язок людини відповідати за свої дії, це надійність та чесність по відношенню до себе та інших. Кожна людина в своєму житті стикається з відповідальністю, мусить брати її на себе. Відповідальність, безумовно, буває різна. Вона може бути закріплена законодавством, як-то юридична, адміністративна чи кримінальна. Громадянин майже кожної країни має права та обов’язки, гарантовані конституцією та іншими правовими документами. При порушенні обов’язків та правил громадянин несе відповідальність.

Проте існує й інша відповідальність, вона стоїть навіть вище законів. Це етична відповідальність, можливість людини діяти та відповідати за свої дії.

Загрузка...

Маленька дитина майже безвідповідальна. За неї несуть відповідальність батьки. Вони відповідають за її життя та здоров’я, безпеку, навчання та дозвілля, її вчинки. Проте з часом всі діти дорослішають. У них з’являються власні обов’язки, вони починають приймати рішення. До них приходить розуміння того, які вчинки добрі, а які погані. Таким чином вони зтикаються з відповідальністю. Вона починається з простих та, здавалося б, неважливих рішень. Проте з кожним днем дитина дорослішає та починає брати на себе все більше і більше відповідальності.

Багатьом людям тягар відповідальності здається заважким. Вони усілякими засобами прагнуть її уникнути або перекласти на когось іншого. На мій погляд, цього робити не варто, адже відповідальність дає не лише обов’язки, вона дає й волю. Волю приймати власні рішення, можливість самому обирати свій шлях.

Отже, на мій погляд, відповідальність – це важка, проте необхідна частина нашого життя. Вміння нести відповідальність робить людину дорослою, самодостатньою та цілісною особистістю.

Читайте подібні твори

Твір-роздум на тему «Вірність»

Твір на тему "Моральні принципи сучасної молоді"

Міні-твір «Чи варто берегти кохання?»

Твір-роздум про справедливість

Твір «У чому призначення людини» або "Покликання людини"
Загрузка...