Развернуть меню


Цитата дня

Во все времена богатство языка и ораторское искусство шли рядом (А. П. Чехов).
Твір до ЗНО “Чому необхідно берегти мир”

Аргументи, докази, приклади, висновок

Берегти мир та злагоду в країні дуже важливо. Без цього нормальне життя її громадян просто неможливе. І я не згодний з тим, що всі люди - “маленькі”, тобто їхній вибір аж ніяк не впливає на державні справи.

Вибір кожної людини у невеликій мірі чинить вплив на ситуацію в усій країні. Що вибирає особистість? Наприклад, брехати, красти чи займатися шахрайством? Чи сумлінно вчитися, допомагати іншим, старанно працювати, намагатися принести в цей світ добро?

Лад та згода в державі дуже залежать від миру та злагоди в усіх родинах. Людині варто вчитися підтримувати злагоду вдома, зі своїми близькими та рідними людьми. Прощати недоліки, намагатися зрозуміти рідних, підтримувати один одного, опікуватися іншими людьми, шукати компроміс у складних ситуаціях. І так само варто ставитися до всіх людей у навколишньому світі. Тоді і ставлення до держави, співгромадян стане толерантним.

У романі “Вершники” українського письменника Юрія Яновського, у новелі “Подвійне коло”, розповідається трагічна історія розбрату близьких людей під час громадянської війни. Ні до чого доброго не призводить збройне протистояння, розлад, кровопролиття заради ідеї та влади. Дуже багато у своїх творах писав про єдність, злагоду та взаємодопомогу людей українській класик Олесь Гончар. У романі “Циклон” він наводить позитивні приклади: розповідає про те, як люди намагаються зберегти людяність, єдність товариства та й просто життя під час стихійного лиха.

Всі ми — мешканці планети, і щастя усіх залежить від того, як нам ставитися один до одного. Те саме можна сказати і про громадян однієї країни.

Загрузка...

Твір до ЗНО “Не сваріться, жийте в згоді, тільки мир збере усе”

Варіант 2

Слова українського поета Олександра Олеся є актуальними на всі часи, в усіх випадках. Вони говорять про те, наскільки важливо плекати в усіх сферах життя мир та злагоду, уникати конфліктів та чвар. Я повністю згоден з цим.

Чи важливо нам, громадянам України, жити в злагоді заради миру в державі, як заповідав ще Ярослав Мудрий своїм нащадкам? Чи варто плекати єдність та міцність держави?

Я справді вважаю, що від “маленької людини” мало що залежить у державних справах. Від рішення двірника залежить, наприклад, набагато менше, аніж від вчинків директора найбільшого у країні банку. Але це не означає того, що “маленький громадянин” може собі дозволяти затівати чвари чи пускатися у конфлікти. Він чинить такою поведінкою шкоду собі самому та своїм близьким людям.

“А незгода, наче вітер, все по полю рознесе” - ці слова означають, що в свій дім незгоду пускати не варто. У конфлікті люди втрачають багато: можливості, перспективи, гарні стосунки, матеріальні блага. Нарешті, навіть спокій та душевний комфорт. Миріться, миріться, ще раз миріться! Я так розумію послання поета Олександра Олеся.

У фольклорі є казка на дану тему. Батько зібрав трьох синів і наказав їм зламати віник. Ніхто поодинці не зміг цього зробити, тоді батько розібрав віник, і по одному пруту хлопці разом швидко переламали його. Мораль цієї притчі, як і заповіту Ярослава Мудрого в тому, що сила людей — у єдності.

Кожен може створити мир у своїй родині, у стосунках з друзями. Кожна людина може зробити свій маленький вклад у те, щоб у країні панував мир та лад. Нехай навіть цей вклад буде невеличким. Нехай навіть від нього не будуть залежати певні масштабні події.

Читайте подібні твори

Твір ЗНО «Вік живи – вік учись» (чи це стосується лише тих, кого недовчили у школі чи університеті)

Твір до ЗНО «Чи можна пробачити зраду»

Твір ЗНО «Чи варто скаржитися на долю, чи вона у наших руках»

Твір до ЗНО «Вільний той, хто може не брехати»

Твір до ЗНО “Чи варто чекати чогось завтра, а не жити вже зараз?”
Загрузка...