Развернуть меню


Цитата дня

Берегись изысканного языка. Язык должен быть прост и изящен (А. П. Чехов).


Твір до ЗНО “Добре ім'я — це найкраще багатство”

Аргументи, докази, приклади, висновок

Варіант 1

Чи варто в Інтернет-епоху берегти свою репутацію, своє добре ім`я? Адже можна заховатися під будь-яким ніком в Інтернеті та робити там що хочеш. Що бажаєш говорити, що завгодно писати, як попало вертіти та крутити. Люди нещиро обіцяють іншим кохання на все життя, продають неякісні товари, розповсюджують недостовірну інформацію.

Дехто тепер побоюється довіряти інтернет-знайомим через масові обмани. А також з`явилося поняття “троля” - це така людина, яка у Інтернет-спільноті затіває скандали, ображає інших, нецензурно висловлюється. Я вважаю, що епоха інформаційних технологій не дає людям права обдурювати. І також обман не лишається непокараним. Можна знайти шахрая по “ай-пі” адресі, “вичислити троля”. Тому не скажеш, що злодій завжди може сховатися в Інтернет-просторах.

Але існує важливіша причина, щоб змолоду берегти своє добре ім`я. Людина, яка витрачає життя на недобрі вчинки в Інтернеті, все одно отримає справедливу “винагороду” за це в реальності. Просто вона привчається так себе поводити, стає “прихованим тролем” з усіма людьми, близькими також. І опиняється вже в реальному житті в неприємній ситуації. Правда все одно випливає назовні.

Є ще один аргумент на захист позиції того, що до своєї репутації варто ставитися обережно. Від поганих звичок, які людина дозволяє собі в Інтернеті, потім складно відучитися, вчасно відмовитися. Маска приростає до обличчя. Важливо поводитися з людьми так, як ти хотів би, щоб вони поводилися з тобою. Захопившись безкарними поганими вчинками, ми чинимо зло іншим, робимо їм боляче. Але, щоб бути достойною особистістю, гідною звання людини, від такої поведінки важливо відмовитися раз та назавжди.

Загрузка...

Твір на тему “Добре ім'я — це найкраще багатство” до ЗНО

Варіант 2

Я певен, що своє добре ім`я важливо берегти змолоду. До своєї репутації теж варто дбайливо ставитися.

Адже люди все одно дізнаються правду, як їх не дури — я певен у цьому. У сучасну епоху інформаційних технологій легко приховати свої справжнє ім’я та прізвище, потрібно лише обрати собі псевдонім. Часто стаються випадки, коли користувачі Інтернету видають себе за інших людей. Можна створити про себе легенду, приписати собі, наприклад, освіту, якої не маєш насправді.

Я знав хлопця, який в Інтернеті знайомився з різними дівчатами та обіцяв одружитися з кожною з них. Його обман “розкрили” хлопці, які переписувалися на тому ж форумі з тими дівчатами. Після цього хлопець видалив свою сторінку з форуму. Сподіваюся, він зрозумів свою помилку.

Просто я знаю, що всі люди здатні відчувати брехню. Часто дехто докладає багато зусиль, щоб вивести на чисту воду обманщика. Буває брехунові соромно та неприємно, коли його виставляють перед усією громадою таким, яким він є насправді. Я сам намагаюся берегти своє добре ім’я та не робити вчинків, які мені не дозволяє совість.

У повісті українського письменника Панаса Мирного “Хіба ревуть воли, як ясла повні?” головний герой Чіпка не ставився до свого доброго імені бережливо. Образившись на несправедливість громади, він поринув у гуляння, пияцтво, бродіння по шинках. Пропив усе своє добро, пустив на вітер навіть особисті речі, потім унадився грабувати та красти. Це яскравий приклад людини, яка робила недобрі вчинки таємно, думала, що про них ніхто не дізнається.

А от гарний приклад гідного ставлення до себе та свого імені показала Наталка Полтавка, героїня однойменної п`єси І. Котляревського. Вона вірно та чесно дочекалася свого коханого, хоча її вмовляли зрадити його заради вигоди. Захопившись нечесною грою, легко зробити її способом свого життя. А потім мати з того неприємності. “Посієш вчинок — пожнеш звичку. Посієш звичку — пожнеш характер. Посієш характер — пожнеш долю”. Так вірно говорить народна мудрість.

Читайте подібні твори

Твір до ЗНО «Кожна людина – коваль свого щастя»

Твір до ЗНО «Пісня – духовне обличчя нації»

Твір до ЗНО «Кожній людині властиво помилятися»

Твір до ЗНО “Чи варто чекати чогось завтра, а не жити вже зараз?”

Твір до ЗНО «Боїться презирства лише той, хто на нього заслуговує»
Загрузка...