Развернуть меню


Цитата дня

Ничто не стоит так дёшево и не ценится так дорого, как вежливость (А. П. Чехов).


Твір до ЗНО “ До чого призводить заміна природного світу благами цивілізації”

Аргументи, докази, приклади, висновок

Варіант 1

Я з власного досвіду стверджую, що заміна світу природи суцільними благами цивілізації не призводить ні до чого доброго. А тим паче заміна живого спілкування з друзями — світом віртуальним.

Аж ніяк не замінить комп`ютер ранкової пробіжки мокрою від роси лісовою доріжкою, коли свіжий вітерець куйовдить волосся. Цвірінькання пташок у парку, корабельної хитавиці, плескоту морських хвиль, лову зеленої ящірки у траві, стрибання з “тарзанкою”...

Зі своїми друзями ми часто займаємося різними цікавими справами, які не потребують входу до віртуального світу. Наприклад, робимо намиста з ракушок, які збираємо на пляжі. Або ж ліпимо ляльок з глини чи жувальної гумки, знімаємо їх на камеру та розігруємо вистави. Запускаємо у небо яскраві китайські ліхтарики — справжнє маленьке чудо, що світиться.

Коли ми їздили до Криму разом з батьками, то улюбленим моїм заняттям було ходити на берег моря та перестрибувати з каміння на каміння. Я добре натренував ноги, почувався спритним, сильним та проворним. Хіба ж можна було б такого досягти, якби я сидів удома за ноутбуком? Нізащо!

Я можу навести негативний приклад з життя. Мій знайомий Михайло полюбляв сидіти за віртуальними іграми. За це його багато разів погрожували вигнати з ліцею, адже він сидів ночами, потім невпад засинав та пропускав навчання. Потім Михайлові стало погано від нічного сидіння, мама викликала “Швидку”, його на цілих два тижні забрали до лікарні. Ми всі були в шоку. Коли Михайло виписався, то змінив свої звички та перестав поринати з головою у віртуальність.

Спілкування з живою природою необхідне людині, бо ми – її невід’ємна частина. Вона годує нас, дає дім, надихає. Немає, мабуть, поета в світі, що не присвятив би вірша природі. У творах українських митців людина, що близька до природи, виступала як людина чистої душі, спроможна на щирі почуття і вчинки. І вона завжди протиставлялася тим, хто зациклений на матеріальних благах. Згадаємо повість «Тіні забутих предків» і головного героя Івана Палійчука, який після смерті коханої Марічки одружився з Палагною – дівчиною багатою, хазяйновитою, та не зміг знайти з нею щастя, бо воно для нього не в матеріальному багатстві, а в багатстві душі. Його мала Марічка, викохана прекрасною природою Карпат.

Важливо тягнутися до природнього світу, так життя стане набагато повнішим та щасливішим.

Загрузка...

Варіант 2

Заміна живого спілкування з природою та людьми віртуальним світом — це проблема та хвороба сучасності. Я вважаю жахливим, коли десятирічну дитину повністю поглинає сидіння за смартфонами та планшетами, віртуальні ігри та “нежива” переписка. Вона могла б розвиватись: піти на вулицю, грати у рухливі ігри, дихати свіжим повітрям, знайомитися з новими людьми.

Не можна порівняти комп'ютерну гру, навіть з найкращою графікою, яка майже повністю відтворює реальність, зі справжнім життям. Коли спілкуєшся з природою, велику насолоду приносить навіть звичайне спостереження за хмарками, що нагадують тварин.

Я вважаю, що новітні технології приносять людям багато користі та зручності. Зараз люди не прив’язані до стаціонарних телефонів, а можуть користуватися мобільним зв’язком, навіть під час пробіжки у кросівках найвіддаленішою лісовою доріжкою. Але деякі з нас навіть у вічі не бачили половину своїх “друзів”, переписці з якими присвячують добру частину свого життя. І нічого не знають про тих, хто ховається під “ніками”.

Я та мої друзі намагаємося скоротити час, що проводимо у віртуальному світі. Ми разом ходимо на природу, палимо багаття, активно танцюємо на піску на пляжі. Для цього вмикаємо радіо або ж приносимо музичні інструменти.

Мені здається, що люди стають безпораднішими, покладаючись все більше на техніку та комп’ютери, при цьому все менше речей ми вміємо робити власноруч. Це особливо помітно в разі виникнення надзвичайних ситуацій. Хто зараз вміє розвести багаття без сірників чи запальнички? Чи багато хто з нас зможе прогодуватися, наприклад, у лісі? Коли у когось ламається пральна машинка чи холодильник, то вже справжній катаклізм. А якщо вимкнути струм чи інтернет, то ми й не знатимемо, куди подіти свій час. Тож з одного боку, сучасні блага цивілізації значно полегшують людям побут, а з іншого – роблять нас залежними від них.

Я беру позитивний приклад зі своєї старшої сестри Ганни, яка дуже мало користується сучасними гаджетами, тільки у разі потреби. Коли вона у відпустці, то може тиждень не заходити до Інтернету. І каже, що зовсім не сумує за цим заняттям, ніяк не страждає від відсутності екранів та моніторів. Сестра знайшла собі багато цікавих та корисних занять. Ганна розводить кімнатні квіти, прекрасно в’яже, плете різноманітні цікаві речі з різнокольорових ниток.

Ніяке віртуальне спілкування не можна порівняти з щастям живого життя та товариства. Я вже давно зробив саме такий висновок.

Читайте подібні твори

Твір до ЗНО “Чому необхідно берегти мир”, “Не сваріться, жийте в згоді, тільки мир збере усе”

Твір до ЗНО «Без дружби життя не повноцінне»

Твір до ЗНО «Шанобливість – приворотне зілля, що вселяє довколишнім любов»

Твір до ЗНО «Кожна людина – коваль свого щастя»

Твір до ЗНО «Кому дозволена мета, дозволені і засоби»
Загрузка...