Развернуть меню


Цитата дня

В народной речи живут и всегда действуют законы рождения языка (Л.Н. Толстой).


Твір до ЗНО “Люби природу не для себе, люби для неї”

Аргументи, докази, приклади, висновок

Чи вистачить людству природних ресурсів для нормального життя? Тобто енергоносіїв, корисних копалин, чистої води, родючої землі? Це складне питання, часто відповідь на нього потребує багато знань. Я спробую висловити свою власну думку з цього приводу.

Я вважаю, що ресурсів вистачить, та лише завдяки залученню нових технологій та наукових розробок. Людство на сьогоднішній день добре розвинуло такі науки як економіка та статистика. Воно знає свої власні потреби, отже, вчені можуть приблизно розрахувати, скільки потрібно населенню різних країн води, електроенергії, нафти, газу, залізної руди та інших цінних ресурсів.

Сьогодні людство спрямувало свої найкращі ресурси розуму, талантів та здібностей на вирішення проблеми нестачі природних ресурсів та їхньої дорожнечі. Багато вчених, інженерів, техніків, біологів та людей інших професій працюють зараз над проектами з добування екологічно чистого та дешевого палива, новітніми пристроями з економії енергоносіїв та над іншими сучасними розробками. Тому я вірю в прогрес людства!

Ви спитаєте, яким чином прогрес стосується любові до природи? Я вважаю, що любов до неї починається зі збереження ресурсів. Тих самих води, рослин, земель. Технології, які дають змогу зберегти на якихось територіях планети недоторканність куточків дикої природи, наприклад, приносять багато користі всім нам.

Про любов до природи, яка проявляється в її збереженні, багато писали українські письменники. Роман Олеся Гончара “Собор”, де розкриваються питання екології та моралі - яскравий тому приклад.

У зарубіжній літературі також існує екологічна “Біблія” - це роман киргизького письменника Ч. Айтматова “Плаха”.

Любов до природи виявляється у реальних справах. Тільки такі почуття є справжніми.

Загрузка...

Варіант 2

“Люби природу не як символ душі своєї, люби природу не для себе, люби для неї”. Ці рядки належать відомому українському поетові Максимові Рильському. Я розумію їх як заклик любити природу не просто на словах. А підкріплювати свої слова реальними справами. Як же можна проявити свої почуття до природи?

Я вважаю, що у дрібницях. Всі знають, що варто економити природні ресурси. Наприклад, вимикати світло, що непотрібне в кімнаті. Закручувати кран, з якого марно ллється питна вода. Також любити природу означає уникати її забруднення. Наприклад, всі знають, що мити авто у річці не є екологічною поведінкою. Або розкидати сміття лісовою стежкою чи чистою галявинкою.

В світі сьогодні багато людей потерпає від нестачі природних ресурсів. Наприклад, води. Або від того, що ціни на цю воду можуть бути недоступними для людей. З цього приводу я маю таку думку: природні ресурси дуже дорогоцінні. Вони справді можуть вичерпатися одного дня. І розкидатися ними ніяких причин немає.

Я думаю, що дати людству додаткові ресурси можуть наукові розробки. Вони допомагають вирішити проблеми шкідливих викидів. Зараз півсвіту, наприклад, активно впроваджує сонячні батареї. Зусилля багатьох людей дають результат завжди.

Сам Максим Рильський, автор напутнього слова про любов до природи, присвятив їй багато прекрасних віршів. Чи означає це, що він любив природу тільки на словах? Я вважаю, що ні, адже поет вчив інших людей любити її теж, оспівував красу її куточків. Так само його побратим Павло Тичина, що створив оди українським світанкам та вітрам. А така суспільна діяльність — дуже корисна справа.

Збереження ресурсів планети та шанобливе ставлення до природи — це справа кожного. І кожному з нас не варто її перекладати на інших людей.

Читайте подібні твори

Твір до ЗНО «Звинуватити легко, зрозуміти важко»

Твір до ЗНО «Пісня – духовне обличчя нації»

Твір до ЗНО «Слова вигадані для того, щоб приховати думки

Твір ЗНО «Чи варто скаржитися на долю, чи вона у наших руках»

Твір до ЗНО «Кожній людині властиво помилятися»
Загрузка...