Развернуть меню


Цитата дня

Обращаться с языком кое-как — значит и мыслить кое-как (Л.Н. Толстой).


Твір на тему «Пам’ятай, що слово – бумеранг»

Бумеранг – це така штука в австралійських аборигенів, яка має властивість повертатися та летіти в напрямку того, хто її кинув. Тобто, кинув Петро бумеранга до Василя. А бумеранг сам повертається до Петра. Так він працює згідно фізичних законів.

Чому ж бумерангом можна назвати слово? Адже сам бумеранг – це зброя, загострена дерев’яна палиця, її використовують на охоті, на війні! Порівняння ж слова з бумерангом говорить про те, що слово може бути зброєю. Гострою та нещадною. А також саме такою зброєю, яка повертається до того, хто її кинув в іншу людину.

Я придумав приклад того, як слово може бути бумерангом. Йшла собі одна людина вулицею та й обізвала іншу дурепою. А та почула та й обізвала дурепою першу, тобто, слово «прилетіло» назад. Стоять вони серед вулиці та лаються, витрачають свій час на сварки.

Якщо взяти приклад з літератури, то можна побачити, що все серйозніше. У письменниці Марко Вовчок в повісті «Інститутка» панночка гнобить своїми словами та вчинками дівчат навколо, які теж хочуть щастя та кохання. А ще дуже яскравим прикладом того, як слова «літають бумерангами» може бути історія у повісті «Кайдашева сім`я» Івана Нечуй-Левицького. Стара Кайдашиха «пиля» словами невісток, немовби хоче розвалити сімейне щастя своїх синів.

Інші члени родини Кайдашів теж рідко лізуть «за словом у кишеню», але слово це найчастіше сварливе. Воно «літає» від одного до іншого члена родини, провокує сварки та сутички. Варто одному з членів родини згадати ту сварку, що була колись, закипіти від старої образи – і вперед!

Тобто, зі словом варто бути обережним. Недобре та необачне слово може нашкодити дружбі, коханню. І тоді лишається тільки розкаюватися в своїх словах.

Загрузка...

Читайте подібні твори

Твір на тему брехня

Твір про чесність

Твір на тему «Поведінка людини»

Твір на тему «Що таке відповідальність?»

Твір на тему "Моральні принципи сучасної молоді"
Загрузка...