Развернуть меню


Цитата дня

Во все времена богатство языка и ораторское искусство шли рядом (А. П. Чехов).


Твір-роздум «Сродна праця» за творчістю Г. Сковороди

Поняття «сродної» праці увів у обіг видатний український філософ та поет Григорій Сковорода. Воно означає працю, до якої у людини є хист та покликання, яка робить її щасливою. Сутність «сродної» праці він найяскравіше висвітлив у байці «Бджола та Шершень». За переконанням Сковорода, людина може бути насправді щасливою лише тоді, коли «живе за натурою», тобто займається «сродною» працею, а не тоді, має всі блага та багатства, не роблячи нічого, хоч, за Сковородою, існують і ті, хто народжені саме для цього.

Я вважаю, що в цій ідеї є дуже важливе раціональне зерно. Кожна людина має до чогось талант, любить і вміє робити щось краще за інше та за інших. Хтось має хист до малювання, а хтось – до шиття. Можливо, якщо дозволити людині заробляти на життя тим, що в неї виходить найкраще та найлегше, вона з задоволенням буде займатися такою роботою, не вважаючи її тяжкою повинністю.

Проблема в тому, що різні види праці оплачуються по-різному, тому людина часто обирає роботу не за покликанням душі, а за зарплатнею, бо їй необхідно годувати й одягати себе та близьких. Змушена займатися такою справою, людина відчуває постійну напругу, втому та ненависть до того, що робить.

А ще в нашому суспільстві зараз є «мода» оцінювати людину за її матеріальним станом, а не за тим, наскільки вона зуміла реалізувати свої таланти та бути щасливою. Сковорода ж учив тому, що краще не гонитися за багатством, а жити радістю природженого діла, бо це дарує справжню радість – радість людської душі. Свої переконання на цей рахунок він підкріпив власним прикладом.

Я дуже сподіваюся, що зможу правильно зрозуміти, якою є «сродна» праця для мене. На сьогоднішній день можу з упевненістю сказати, що отримую справжнє задоволення від фотографування. Можливо, я зможу перетворити це на професію в майбутньому. Я зможу ділитися з іншими красою світу, яку закарбую в своїх фотографіях. Або допомагатиму зберегти пам'ять про щасливі моменти з життя людей, знімаючи свята. Можливо, хтось завдяки моїм фото побачить свою власну красу та стане впевненим у собі. А це, у свою чергу, зробить щасливим мене.

Загрузка...

Читайте подібні твори

Твір-роздум «Народ – основа української держави»

Твір-роздум на тему "Дружба"

Твір-роздум про мудрість

Твір на тему "Милосердя врятує світ"

Твір-роздум на тему «Літо»
Загрузка...