Сайт ycilka.net не собирает пользовательскую информацию. Для корректной работы присутствует код сервисов Google, Yandex, Liveinternet и Marketgid, которые используют информацию о пользователях согласно своей Политики конфиденциальности. Используя наш сайт, Вы автоматически соглашаетесь с этим

Развернуть меню
Цитата дня

Краткость - сестра таланта (А. П. Чехов).

Твір на тему «Характер творить долю людини»

У світі все взаємопов’язане: кожне наше слово, дія, рух може інколи спричинити непередбачуванi наслідкі. Невдалий жарт може образити людину до глибини душі, викинута нами шкipка від банана може стати причиною забиття в іншого перехожого тощо. Водночас простісінька дружня посмішка здатна покращити настрій якомусь незнайомцю на весь день.

Що вже казати про зв'язок характеру людини з її долею. Характер – це складна сукупність рис, для кожного вона індивідуальна. Він формується впродовж усього життя і виявляється в поведінці людини: у ставленні до інших людей, до праці, навколишньої дійсності та самої себе. І хоч який загадковий внутрішній світ людини, часом за характером можна передбачити її долю.

Відомий герой роману «Хіба ревуть воли, як ясла повні?» І. Нечуй-Левицького, Чіпка, саме через свій характер закінчив життя у засланні. Він народився із козацькою вдачею, яку успадкував від діда. Але життя приготувало йому долю селянина-землероба. Сформувався він як людина запальна та вразлива. Водночас у ньому не виховали стійких уявлень про добро і зло. Мати тяжко працювала, бабуся померла, коли Чіпка був ще дитиною, а про батька він довгий час нічогісінько не знав… Якщо взяти до уваги, що з раннього дитинства він бачив багато кривди та несправедливості, не мав гідних прикладів для наслідування, то нас не здивує його поведінка у дорослому житті. Чіпка вдається до пограбувань з упевненістю, що чинить справедливо.

На доказ того, що причина полягає передусім у характері, а не в умовах життя, свідчить доля іншого героя роману. Гриць мешкав у тому ж селі, що й головний герой. Він так само бідував, але виріс зовсім іншою людиною.

Тож, на цьому прикладі, хоча й книжному, можна упевнитися, що саме характер людини визначає її долю, й зробити для себе висновки. Відповідно до них вдосконалювати себе так, щоб мати таку вдачу, якій доля посміхнулася б назустріч.

Загрузка...

Читайте подібні твори

Твір «Краса в житті людини»

Твір на тему «Гроші в нашому житті»

Твір на тему "Роль книги в житті людини"

Твір «Природа і людина, єдність та гармонія»

Текст-опис зовнішнього вигляду людини