Развернуть меню


Цитата дня

Краткость - сестра таланта (А. П. Чехов).
Твір на тему «Характер творить долю людини»

У світі все взаємопов’язане: кожне наше слово, дія, рух може інколи спричинити непередбачуванi наслідкі. Невдалий жарт може образити людину до глибини душі, викинута нами шкipка від банана може стати причиною забиття в іншого перехожого тощо. Водночас простісінька дружня посмішка здатна покращити настрій якомусь незнайомцю на весь день.

Що вже казати про зв'язок характеру людини з її долею. Характер – це складна сукупність рис, для кожного вона індивідуальна. Він формується впродовж усього життя і виявляється в поведінці людини: у ставленні до інших людей, до праці, навколишньої дійсності та самої себе. І хоч який загадковий внутрішній світ людини, часом за характером можна передбачити її долю.

Відомий герой роману «Хіба ревуть воли, як ясла повні?» І. Нечуй-Левицького, Чіпка, саме через свій характер закінчив життя у засланні. Він народився із козацькою вдачею, яку успадкував від діда. Але життя приготувало йому долю селянина-землероба. Сформувався він як людина запальна та вразлива. Водночас у ньому не виховали стійких уявлень про добро і зло. Мати тяжко працювала, бабуся померла, коли Чіпка був ще дитиною, а про батька він довгий час нічогісінько не знав… Якщо взяти до уваги, що з раннього дитинства він бачив багато кривди та несправедливості, не мав гідних прикладів для наслідування, то нас не здивує його поведінка у дорослому житті. Чіпка вдається до пограбувань з упевненістю, що чинить справедливо.

На доказ того, що причина полягає передусім у характері, а не в умовах життя, свідчить доля іншого героя роману. Гриць мешкав у тому ж селі, що й головний герой. Він так само бідував, але виріс зовсім іншою людиною.

Тож, на цьому прикладі, хоча й книжному, можна упевнитися, що саме характер людини визначає її долю, й зробити для себе висновки. Відповідно до них вдосконалювати себе так, щоб мати таку вдачу, якій доля посміхнулася б назустріч.

Загрузка...

Читайте подібні твори

Твір на тему дитинство

Твір на тему «Хто вирішує долю людини»

Твір на тему культурна людина

Твір на тему «Сучасна людина»

Твір на тему «Скарб, що потрібен людині»
Загрузка...