Сайт ycilka.net не собирает пользовательскую информацию. Для корректной работы присутствует код сервисов Google, Yandex, Liveinternet и Marketgid, которые используют информацию о пользователях согласно своей Политики конфиденциальности. Используя наш сайт, Вы автоматически соглашаетесь с этим

Развернуть меню


Цитата дня

Многие русские слова сами по себе излучают поэзию, подобно тому, как драгоценные камни излучают таинственный блеск…
(К. Г. Паустовский)
Твір «Запорізький дуб»

На всю Україну відомий стародавній запорізький дуб. Широко розкинув він свої величні шати. Вчені кажуть, що дубу вже приблизно 600-700 років. Декілька років тому його визнали національним деревом України.

Запорізький дуб – справжній велетень. Він тридцять шість метрів заввишки, а обіймище його стовбура понад шість метрів. Ще тридцять років тому дуб був у розквіті сил. Проте зараз занедужав. Стовбур його майже весь оголився, на поверхні з'явилися ходи шкідників, грибок і численні тріщини, що призводить до підвищеної ламкості дерева. Живою залишилася лише одна гілка. Точно ніхто не знає, чому дуб захворів. Можливо, це відбувається через підвищення ґрунтових вод або дерево просто старіє.

Багато бачив дуб за своє довге життя. Скільки цікавого міг би розповісти цей мовчазний свідок. Кажуть, що саме під цим дубом запорожці на чолі з кошовим отаманом Іваном Сірком писали свій лист турецькому султанові. Існує також легенда, що під ним збиралися війська Б. Хмельницького. Деякі навіть розповідають, що під кроною цього дуба Т. Г. Шевченко читав свою поему “Катерина”. Нажаль, дуб ніколи не розкаже нам, що з цього правда, а що вигадка.

Вчені та добровольці докладають великих зусиль, щоб якнайдовше зберегти цього стародавнього велетня. А його паростки вже ростуть у багатьох країнах світу.

Загрузка...

Читайте подібні твори

Твори на тему «Метелик»

Твір «Карпатські буки»

Розповідь про дику тварину – лева та вовка

Твір «Світанок. Схід сонця»

Твір на тему «Я українець»
Загрузка...