Развернуть меню


Цитата дня

Обращаться с языком кое-как — значит и мыслить кое-как (Л.Н. Толстой).


Твори про осінь

1. Твір на тему «Осінь – чудова пора року»

2. Текст-міркування «Чи подобається мені осінь» (не подобається)

3. Твір про осінь з синонімами та антонімами

Твір на тему «Осінь – чудова пора року»

У цьому творі приведено роздуми про те, що хорошого є в осінній порі, з елементами опису природи.

Мені подобається осіння пора, щонайменше з трьох причин. По-перше, лише восени природа одягає такі гарні наряди. Усе навкруги стає дуже красивим. Листя на деревах та кущах розфарбовується у жовтий, помаранчевий, червоний та бордовий колір. Особливо вражає осіння природа у лісі, а також у парках та скверах міста, у садах. А ще у лісі стигнуть ягоди та горіхи, з’являються гриби. У садах вже достигли яблука та груші, синіє виноград. Можна гуляти, дихати прохолодним повітрям та збирати щедрий врожай.

По-друге, добре те, що з приходом осені спадає спека. Погода на початку осені тепла та м’яка. Сонце вже не спопеляє нас, як влітку, а просто гріє. Навколо затишно та приємно. Хочеться побільше часу проводити на вулиці, а це корисно для здоров’я. На жаль, не вся осінь така тепла. Скоро похолодає, буде дощитиме та часто здійматися вітер. Тут головне не сумувати, а діставати з шафи улюблений теплий одяг та кольорову парасольку. І не забути про резинові чобітки.

А третя причина моєї любові до осені – це початок навчального року. Звичайно, непросто після літніх канікул знову рано прокидатися та робити все за розкладом. Проте з поверненням до школи ми знову зустрічаємося з друзями та вчителями, спілкуємося та вивчаємо багато нового та цікавого. Тож виходить, насправді осінь – чудова пора року.

Текст-міркування «Чи подобається мені осінь» (не подобається)

Цей твір є прикладом висловлення негативного ставлення до осені як пори року з аргументами та прикладами

Щиро кажучи, я не дуже люблю осінь. Може, через те, що восени стає холодно, а я не люблю холоди, особливо пронизливий вітер. Через нього на вулиці стаж незатишно, хочеться швидше заховатися в теплу оселю. А якщо хочеш вийти, маєш тепло одягатися в не завжди зручний одяг. Ще й постійний ризик потрапити під дощ та змокнути до нитки. Я часто хворію восени. Після літнього тепла та свободи це все мені зовсім не подобається.

Звичайно, в осені є приємні риси. Це насамперед красива природа навкруги. Проте цей період золотої та теплої осені збігає дуже швидко. Його змінює пейзаж з голими деревами та сірим небом над головою. Сухе листя вкриває землю, його постійно треба прибирати. А як воно неприємно пахне, якщо його запалити!

Хоча, мабуть, більш за все не люблю я осінь за те, що закінчуються канікули – вільний час, який можна проводити за своїм бажанням. Не поїдеш на море, не проведеш день із друзями, що приїжджають на літо здалеку. Хочеш або ні, треба йти до школи, робити домашнє завдання та терпляче чекати на вихідні. Осінні дні короткі, ввечері залишається мало часу, аби погуляти десь на свіжому повітрі.

Якби я був поетом, то без сумніву знайшов би щось гарне в осені, проте у буденному житті вона приносить мені самі незручності.

Загрузка...

Твір про осінь з синонімами та антонімами

Антоніми:
Закінчитися – розпочатися
Теплий – холодний
День-ніч
Сухий – вологий
Швидко – повільно
Вниз – вгору
Залишити – повернутися
Земля – небо
Південь - північ

Синоніми:
Вологий, дощовий, мокрий
Пролітати, промайнути
Вниз, долу
Інколи, часом
Прояснятися, розпогоджуватися
Визирати, проглядати
Весь, цілий
Сірий, хмурий
Різнобарвна, різнокольорова

Закінчилося тепле, сухе літо. Розпочалася пора холодної та вологої, дощової осені. Дні стають коротшими, ночі – довшими. З холодами жовтіє листя на деревах. Швидко пролітає час, промайне теплий вересень. Скоро листочки зовсім опадуть долу на мокру від дощу землю. Вниз вони повільно падають один за одним, вгору здіймаються зграї перелітних птахів, прямуючи на південь. Вони залишають наші краї, щоб повернутися навесні.

У листопаді часто дме вітер з півночі й лише інколи розпогоджується. Небо проясняється та часом визирає білувате, бліде сонце. А частіше за все небо затягнуте сірими, хмурими хмарами, через які й сонце не прогляне. Цілими сутками може дощити. Отака вона осінь – різнобарвна, різнокольорова та розмаїта у погоді.

Читайте подібні твори

Твір на тему «Листопад в моєму місті»

Твір «Восени – по гриби»

Твір на тему «Жовтень вже настав. Осінь»

Твір «Осінній день»

Твір на тему «Осінній вечір»
Загрузка...