Развернуть меню


Цитата дня

Разум неистощим в соображении понятий, как язык неистощим в соединении слов (А.С.Пушкин).
Твір «Земля - наш спільний дім»

Варіант 1

Ми живемо на планеті Земля, і не випадково її головне багатство співзвучно з назвою. Земля - наш дім, земля - наша годувальниця. Рідна земля, Батьківщина - місце, де людина народилася, яке назавжди залишиться дорогим для нього. Наша Земля – наша велика спільна Батьківщина, важлива для кожного з нас, хоч ми рідко замислюємося про це.  І люди зобов'язані піклуватися про збереження природи на нашій планеті, тому що це через нас відбуваються негативні зміни в навколишньому середовищі.

Колись наші предки тільки вирощували рослини, розводили домашніх тварин, а зараз будуються величезні заводи, дорогами їздять тисячі автомобілів, вирубуються ліси. Звичайно, розвиток нашої цивілізації не стоїть на місці, і я думаю, це добре. Потрібно тільки пам'ятати, що  необхідно витрачати ресурси Землі розумно й обережно, а також піклуватися про чистоту навколишнього середовища.

Земля не прощає людині, якщо вона жорстоко знищує її багатства. Усе в природі взаємопов’язане. Якщо осушити русло річки, загине риба, а в підсумку сама людина не зможе нею харчуватися. Якщо не давати відпочивати ґрунтові, він не буде давати хорошого врожаю. Якщо продовжувати забруднювати повітря і воду, як ми зможемо жити і бути здоровими в таких поганих екологічних умовах?

Навіть у сиву давнину люди, які не володіли науковими знаннями, з повагою ставилися до всіх скарбів Землі. Сьогодні в століття прогресу і технологій ми знаємо, як захистити природу, можемо і повинні це зробити. Я б хотів, щоб усі відомі секрети природи люди направляли не на руйнування, а на збереження нашого спільного дому.

Варіант 2

На планеті Земля живе більше шести мільярдів чоловік. Скільки з них вважають її домом? Хтось домом називає будову, в якій живе, хтось - своє рідне місто чи країну. А ось відгукнутися так про планету зможе не кожен. Багатьом здається, що для цього потрібно бути мандрівником - побувати в різних країнах, відчувати себе однаково добре в будь-якому місці земної кулі.

Я думаю, легко сказати слово «дім», важче - відчувати це по-справжньому. Кожна свідома людина розуміє, що все на Землі взаємопов'язане. Виверження вулканів у Швеції відіб'ється на погоді в Європі, цунамі в Японії буде загрожувати всьому світові. Земля здається величезною, але навіть далекі події теж впливають на нас. Мені б хотілося, щоб кожна людина мислила масштабніше, а не тільки за типом «моя квартира, під'їзд , вулиця».

Наша планета зараз перебуває в небезпеці: забруднення Світового океану, вирубка лісів, озонові діри, брак прісної води. І це неповний список проблем нашого «дому». Хто в цьому винен? Це наслідки людської діяльності: роботи заводів, аварій на нафтових танкерах, блюзнірського ставлення до дарів природи. Багато століть людина знищувала види тварин, рослин, забруднювала річки, створювала звалища сміття. І ніхто не думав про наслідки, не думав про майбутнє.

Нам здається, що винні великі фабрики, концерни. Але часто можна побачити звалища сміття після пікніків, пакети, пляшки в морі. Мова йде не тільки про культуру поведінки, люди знищують свій спільний дім. Живий та мінливий дім, в якому спочатку було все необхідне для людини. Але «вінець природи» поставився до Землі без поваги, закинув та засмітив рідний дім.

Загрузка...

Читайте подібні твори

Твір на тему "Чистота нашого міста"

Твір-роздум на тему екологія "Проблема екології"

Твір-опис на тему «Місто майбутнього»

Почему важно беречь и любить нашу планету
Загрузка...