Развернуть меню


Цитата дня

Берегись изысканного языка. Язык должен быть прост и изящен (А. П. Чехов).


Твір «Земля - наш спільний дім»

Варіант 1

Ми живемо на планеті Земля, і не випадково її головне багатство співзвучно з назвою. Земля - наш дім, земля - наша годувальниця. Рідна земля, Батьківщина - місце, де людина народилася, яке назавжди залишиться дорогим для нього. Наша Земля – наша велика спільна Батьківщина, важлива для кожного з нас, хоч ми рідко замислюємося про це.  І люди зобов'язані піклуватися про збереження природи на нашій планеті, тому що це через нас відбуваються негативні зміни в навколишньому середовищі.

Колись наші предки тільки вирощували рослини, розводили домашніх тварин, а зараз будуються величезні заводи, дорогами їздять тисячі автомобілів, вирубуються ліси. Звичайно, розвиток нашої цивілізації не стоїть на місці, і я думаю, це добре. Потрібно тільки пам'ятати, що  необхідно витрачати ресурси Землі розумно й обережно, а також піклуватися про чистоту навколишнього середовища.

Земля не прощає людині, якщо вона жорстоко знищує її багатства. Усе в природі взаємопов’язане. Якщо осушити русло річки, загине риба, а в підсумку сама людина не зможе нею харчуватися. Якщо не давати відпочивати ґрунтові, він не буде давати хорошого врожаю. Якщо продовжувати забруднювати повітря і воду, як ми зможемо жити і бути здоровими в таких поганих екологічних умовах?

Навіть у сиву давнину люди, які не володіли науковими знаннями, з повагою ставилися до всіх скарбів Землі. Сьогодні в століття прогресу і технологій ми знаємо, як захистити природу, можемо і повинні це зробити. Я б хотів, щоб усі відомі секрети природи люди направляли не на руйнування, а на збереження нашого спільного дому.

Варіант 2

На планеті Земля живе більше шести мільярдів чоловік. Скільки з них вважають її домом? Хтось домом називає будову, в якій живе, хтось - своє рідне місто чи країну. А ось відгукнутися так про планету зможе не кожен. Багатьом здається, що для цього потрібно бути мандрівником - побувати в різних країнах, відчувати себе однаково добре в будь-якому місці земної кулі.

Я думаю, легко сказати слово «дім», важче - відчувати це по-справжньому. Кожна свідома людина розуміє, що все на Землі взаємопов'язане. Виверження вулканів у Швеції відіб'ється на погоді в Європі, цунамі в Японії буде загрожувати всьому світові. Земля здається величезною, але навіть далекі події теж впливають на нас. Мені б хотілося, щоб кожна людина мислила масштабніше, а не тільки за типом «моя квартира, під'їзд , вулиця».

Наша планета зараз перебуває в небезпеці: забруднення Світового океану, вирубка лісів, озонові діри, брак прісної води. І це неповний список проблем нашого «дому». Хто в цьому винен? Це наслідки людської діяльності: роботи заводів, аварій на нафтових танкерах, блюзнірського ставлення до дарів природи. Багато століть людина знищувала види тварин, рослин, забруднювала річки, створювала звалища сміття. І ніхто не думав про наслідки, не думав про майбутнє.

Нам здається, що винні великі фабрики, концерни. Але часто можна побачити звалища сміття після пікніків, пакети, пляшки в морі. Мова йде не тільки про культуру поведінки, люди знищують свій спільний дім. Живий та мінливий дім, в якому спочатку було все необхідне для людини. Але «вінець природи» поставився до Землі без поваги, закинув та засмітив рідний дім.

Загрузка...

Читайте подібні твори

Твір-опис на тему «Місто майбутнього»

Твір на тему "Чистота нашого міста"

Почему важно беречь и любить нашу планету

Твір-роздум на тему екологія "Проблема екології"
Загрузка...