Развернуть меню


Цитата дня

Обращаться с языком кое-как — значит и мыслить кое-как (Л.Н. Толстой).


Твори про весняну квітку

Зміст

1. Твір художній опис весняної квітки – барвінку
2. Твір-розповідь про весняну квітку пшінку
3. Твір про улюблену весняну квітку – нарцис

Твір художній опис весняної квітки – барвінку

Ось і в розпалі весна. Все тепліше гріє сонечко, все більш у зелень одягається природа. У цей час дуже красивий степ. Повсюди серед яскравої свіжої трави видніються різнобарвні квіти. Серед них улюбленець українців – малий барвінок.

Наче шматочки блакитного неба у траві рясніють ці квіточки, невисоко підіймаючи свої голівки від землі. Їхнє стебло тоненьке, проте довге, чіпке, так що здається, ніби там їх багато, а насправді – один! Гостро-овальні листочки чітко розташовані один проти одного, і на всій довжині стебла видно самі квіточки – синьо-блакитні, насичені, з п’ятьма пелюстками незвичайної форми – чи то трикутної, чи нерівно-ромбовидної. Середина квітки має білий обідок та маленьку п’ятикутну зірочку.

Барвінок – дуже гарна квітка. З веселого весняного степу запросили її люди до своїх садиб. Проте нічого не зрівняється з безкраєм барвінковим луком, від якого перехоплює подих.

Твір-розповідь про пшінку – весняну квітку

Хоч за календарем уже весна, і пригріває сонце, стоять це голими земля й дерева. І в лісі, і в парку чи в саду - повсюди панує чорно-коричневий колір, лише блакить неба над головою скрашує пейзаж ранньої весни. Аж раптом поміж цього сумного безбарв’я – чарівний зелений острів, рясно всипаний насичено-жовтими зірочками квітів. Хто цей невідомий на ім’я весняний герой, що, не злякавшись холоду та вологи, розфарбував собою сонну природу березня?

Я й сам довго не знав назви цієї квітки. Хоч вже на всіх подвір’ях мого району квітне він з перших теплих сонячних променів, бо всім прийшовся до вподоби. Зелені соковиті листя, кругленькі, хвилясті, схожі на мініатюрні листя лататті, а квіточки рясні, лимонно-жовті. І серединка, і пелюстки однакового кольору. Усередині квітки – такі ж жовті тичинка й маточки. Ці квіти звуться пшінки. Вони невисокі, невеличкі, проте такі гарні, ніби маленькі сонечки.

Навесні минулого року ми поїхали до лісу шукати перші весняні гриби-сморчки. Серед опалого листя, сухої трави та гілля знайшли ми цілу поляну пшінки. Квіти росли близько-близько одна до одної, наче суниці, і рясно квітнули. Це було моє найяскравіше позитивне враження від холодного весняного лісу, і ця картина досі стоїть у мене перед очима. Тоді моя бабуся викопала кілька невеликий кущиків пшінки й посадила вдома. Квіти легко прийнялися, розрослася й цієї весни радували всю нашу родину.

Твір про улюблену весняну квітку – нарцис

Мама каже, що з самого раннього дитинства я особливо полюбляв нарциси. Гуляючи на подвір’ї у квітні, я одразу прямував до клумби нарцисів. Вони були першими квітами, що заквітали в нашому дворі, можливо, через це я їх так і полюбив. Та й зараз, з приходом весни я особливо нетерпляче чекаю на побачення з нарцисами. Вони такі гарні, тендітні та яскраві одночасно.

Загрузка...

Нарциси ростуть цілими пучками. У них довга, гола стеблина, а листя схожі на стрічки, що стирчать прямо з луковиці. Луковиця – це їхнє коріння. Найгарніша частина нарцисів – звичайно сама квітка, з ніжними пелюстками та яскравою серединкою, що нагадує дзвіночок. Нарциси бувають чисто-жовті, білі з червоним оберемком усередині, білі з жовтою серцевиною, білі з помаранчевою серединкою, біло-жовті. Їхні пелюстки теж бувають різними – заокругленими, загостреними чи навіть пишними, як у троянди. Я навіть не можу вирішити, які з них мені подобаються більш за все.

Мабуть, знаючи про мою любов до нарцисів, батьки вирішили показати мені новий парк, у якому навесні висадили декілька тисяч цих квітів різних сортів. Це було дуже гарно, я радів, як якась дівчина. Та хіба можна й хлопцеві встояти перед цією красою?

Читайте подібні твори

Твір “Мій улюблений вид спорту”

Твір на тему «Моя улюблена пора року – літо»

Твір-розповідь про улюблену іграшку (ведмедика, куклу-мотанку та машинку)

Твір-опис дії «Як моя мама готує»

Твір-опис озера «Гірське озеро»
Загрузка...