Развернуть меню


Цитата дня

Многие русские слова сами по себе излучают поэзию, подобно тому, как драгоценные камни излучают таинственный блеск…
(К. Г. Паустовский)
Твори про весняну квітку

Зміст

1. Твір художній опис весняної квітки – барвінку
2. Твір-розповідь про весняну квітку пшінку
3. Твір про улюблену весняну квітку – нарцис

Твір художній опис весняної квітки – барвінку

Ось і в розпалі весна. Все тепліше гріє сонечко, все більш у зелень одягається природа. У цей час дуже красивий степ. Повсюди серед яскравої свіжої трави видніються різнобарвні квіти. Серед них улюбленець українців – малий барвінок.

Наче шматочки блакитного неба у траві рясніють ці квіточки, невисоко підіймаючи свої голівки від землі. Їхнє стебло тоненьке, проте довге, чіпке, так що здається, ніби там їх багато, а насправді – один! Гостро-овальні листочки чітко розташовані один проти одного, і на всій довжині стебла видно самі квіточки – синьо-блакитні, насичені, з п’ятьма пелюстками незвичайної форми – чи то трикутної, чи нерівно-ромбовидної. Середина квітки має білий обідок та маленьку п’ятикутну зірочку.

Барвінок – дуже гарна квітка. З веселого весняного степу запросили її люди до своїх садиб. Проте нічого не зрівняється з безкраєм барвінковим луком, від якого перехоплює подих.

Твір-розповідь про пшінку – весняну квітку

Хоч за календарем уже весна, і пригріває сонце, стоять це голими земля й дерева. І в лісі, і в парку чи в саду - повсюди панує чорно-коричневий колір, лише блакить неба над головою скрашує пейзаж ранньої весни. Аж раптом поміж цього сумного безбарв’я – чарівний зелений острів, рясно всипаний насичено-жовтими зірочками квітів. Хто цей невідомий на ім’я весняний герой, що, не злякавшись холоду та вологи, розфарбував собою сонну природу березня?

Я й сам довго не знав назви цієї квітки. Хоч вже на всіх подвір’ях мого району квітне він з перших теплих сонячних променів, бо всім прийшовся до вподоби. Зелені соковиті листя, кругленькі, хвилясті, схожі на мініатюрні листя лататті, а квіточки рясні, лимонно-жовті. І серединка, і пелюстки однакового кольору. Усередині квітки – такі ж жовті тичинка й маточки. Ці квіти звуться пшінки. Вони невисокі, невеличкі, проте такі гарні, ніби маленькі сонечки.

Навесні минулого року ми поїхали до лісу шукати перші весняні гриби-сморчки. Серед опалого листя, сухої трави та гілля знайшли ми цілу поляну пшінки. Квіти росли близько-близько одна до одної, наче суниці, і рясно квітнули. Це було моє найяскравіше позитивне враження від холодного весняного лісу, і ця картина досі стоїть у мене перед очима. Тоді моя бабуся викопала кілька невеликий кущиків пшінки й посадила вдома. Квіти легко прийнялися, розрослася й цієї весни радували всю нашу родину.

Твір про улюблену весняну квітку – нарцис

Мама каже, що з самого раннього дитинства я особливо полюбляв нарциси. Гуляючи на подвір’ї у квітні, я одразу прямував до клумби нарцисів. Вони були першими квітами, що заквітали в нашому дворі, можливо, через це я їх так і полюбив. Та й зараз, з приходом весни я особливо нетерпляче чекаю на побачення з нарцисами. Вони такі гарні, тендітні та яскраві одночасно.

Загрузка...

Нарциси ростуть цілими пучками. У них довга, гола стеблина, а листя схожі на стрічки, що стирчать прямо з луковиці. Луковиця – це їхнє коріння. Найгарніша частина нарцисів – звичайно сама квітка, з ніжними пелюстками та яскравою серединкою, що нагадує дзвіночок. Нарциси бувають чисто-жовті, білі з червоним оберемком усередині, білі з жовтою серцевиною, білі з помаранчевою серединкою, біло-жовті. Їхні пелюстки теж бувають різними – заокругленими, загостреними чи навіть пишними, як у троянди. Я навіть не можу вирішити, які з них мені подобаються більш за все.

Мабуть, знаючи про мою любов до нарцисів, батьки вирішили показати мені новий парк, у якому навесні висадили декілька тисяч цих квітів різних сортів. Це було дуже гарно, я радів, як якась дівчина. Та хіба можна й хлопцеві встояти перед цією красою?

Читайте подібні твори

Твір “Мій улюблений вид спорту”

Текст-опис зовнішнього вигляду людини

Твір-опис «Зимовий ліс»

Твір на тему “Народна казка”

Твір-опис “Ліс взимку”
Загрузка...