Развернуть меню


Цитата дня

Разум неистощим в соображении понятий, как язык неистощим в соединении слов (А.С.Пушкин).


Твір на суспільну тему «Київська Русь в історії України»

Держава Русь зі столицею в Києві стала колисковою майбутньої держави України. Це було ще за кілька сотен років до того, як взагалі виникла назва Україна.

Ще тоді були закладені основи майбутньої української культури. У Київській Русі розвивалася слов`янська писемність, створювалися історичні пам`ятки, літописи. Русичами було прийняте православне християнство, яке зберіглося в Україні дотепер. Будувалися церкви, а художники прикрашали їх мозаїками та фресками. Тоді була створена гордість теперішньої України: собор святої Софії.

Україна сформувалася вже після розпаду держави Русі на окремі князівства. Вона успадкувала її культуру, православну віру, її столицю – Київ. На основі мови древніх русичів виникла пізніше й окрема українська мова. Навіть частину імен, які носили русичи, зараз носять українці: Володимир, Ярослав, Святослав, Ігор. Справді, від того суспільства для нас дуже багато зберіглося.

Я читав, що в ті далекі часи Русь не називалася Київською, а звалася серед людей просто Руссю, а її мешканці з різних земель - русичами. Київською назвали її пізніше історики, і зробили вони це недаремно. Адже саме Київ з київським князем на чолі об`єднав навколо себе багато князівств та стал єдиним центром влади, ремесел, культури та торгівлі для слов`ян.

Київська Русь зіграла велику роль для виникнення та історії України. Власне, Україна, Росія та Білорусь – це три держави, які у сучасності продовжують історію державності та культури Київської Русі.

Загрузка...

Читайте подібні твори

Твір на тему «Чим багатий мій народ»

Твір на тему «Сучасна Україна/Україна сьогодні»

Твір «Рідна Україна»

Твір на тему «Українська гостинність» 

Твір на тему «Віра»
Загрузка...