Развернуть меню


Цитата дня

Словарь: зловредное литературное изобретение; он служит для того, чтобы остановить развитие языка и лишить его гибкости (Амброуз Бирс, американский писатель).


Твір на суспільну тему «Київська Русь в історії України»

Держава Русь зі столицею в Києві стала колисковою майбутньої держави України. Це було ще за кілька сотен років до того, як взагалі виникла назва Україна.

Ще тоді були закладені основи майбутньої української культури. У Київській Русі розвивалася слов`янська писемність, створювалися історичні пам`ятки, літописи. Русичами було прийняте православне християнство, яке зберіглося в Україні дотепер. Будувалися церкви, а художники прикрашали їх мозаїками та фресками. Тоді була створена гордість теперішньої України: собор святої Софії.

Україна сформувалася вже після розпаду держави Русі на окремі князівства. Вона успадкувала її культуру, православну віру, її столицю – Київ. На основі мови древніх русичів виникла пізніше й окрема українська мова. Навіть частину імен, які носили русичи, зараз носять українці: Володимир, Ярослав, Святослав, Ігор. Справді, від того суспільства для нас дуже багато зберіглося.

Я читав, що в ті далекі часи Русь не називалася Київською, а звалася серед людей просто Руссю, а її мешканці з різних земель - русичами. Київською назвали її пізніше історики, і зробили вони це недаремно. Адже саме Київ з київським князем на чолі об`єднав навколо себе багато князівств та стал єдиним центром влади, ремесел, культури та торгівлі для слов`ян.

Київська Русь зіграла велику роль для виникнення та історії України. Власне, Україна, Росія та Білорусь – це три держави, які у сучасності продовжують історію державності та культури Київської Русі.

Загрузка...

Читайте подібні твори

Твір на тему «Чим багатий мій народ»

Твір на тему «Українська гостинність» 

Твір «Мої бажання»

Твір «Українська молодь сьогодні»

Твір портретний нарис про відому українку
Загрузка...