Сайт ycilka.net не собирает пользовательскую информацию. Для корректной работы присутствует код сервисов Google, Yandex, Liveinternet и Marketgid, которые используют информацию о пользователях согласно своей Политики конфиденциальности. Используя наш сайт, Вы автоматически соглашаетесь с этим

Развернуть меню


Цитата дня

Многие русские слова сами по себе излучают поэзию, подобно тому, как драгоценные камни излучают таинственный блеск…
(К. Г. Паустовский)


Твір про чесність

Усіх нас з дитинства вчили, що брехати недобре. Але чому, докладно й не пояснили. Що таке чесність і чому вона так високо цінується - я довго роздумував над цим. І зрозумів, що коли люди брешуть, у них на це бувають різні причини, іноді навіть поважні. А якщо людина може дозволити собі бути чесним, значить, йому нема чого соромитися своїх вчинків або думок.

Чесна людина завжди викликає повагу, а головне - довіру. Напевно, тому чесність як риса характеру дуже цінується. Адже якщо ми вважаємо людину чесною, ми можемо покластися на її слово, з нею легко і приємно дружити, вести справи. Також можна бути впевненим, що її ставлення до нас щире, що вона думає те, що говорить. І поза очі не стане розповідати про нас гидоту.

Мені здається, трапляються випадки, коли чесність може нашкодити. Таке буває, коли людина дуже прямолінійно і чесно висловлює свою думку там, де вона не єдино вірна. Наприклад, у мене є кросівки, які я дуже люблю, а мій хороший друг чесно говорить, що вони йому зовсім не подобаються, і він би в життя такі не купив. Адже смаки різняться, і краще не говорити погано про те, що комусь дуже до душі, адже цим можна образити людину. Або, наприклад, чесність буває зайвою, коли людей не хочуть засмучувати без реальної необхідності.

Я вважаю, що брехати погано не тільки з точки зору етики, але й тому, що твоя брехня завжди розкриється і завдасть шкоду тобі самому. Наприклад, ти збрехав, що сам зробив домашнє завдання, а не списав у товариша. Але коли тебе викликають до дошки і задають вирішити аналогічне завдання, всі розуміють, що ти не готувався до заняття.

Людина найчастіше бреше, щоб виглядати краще, ніж вона є насправді. Є чудовий вислів французького філософа й письменника А. Камю «Вільний той, хто не може брехати». Адже якщо ти нечесний з іншими, значить, є щось у тобі, чого ти соромишся. І якщо ти брешеш, що на літніх канікулах був в Америці, то швидше за все просто хочеш привернути до себе увагу, але не можеш розповісти про себе нічого цікавого, а вигадуєш небилиці. Мені здається, краще чесно собі в цьому зізнатися та зайнятися тим, що тобі цікаво і знайти однодумців, які гідно оцінять тебе.

Головні переваги чесної людини - те, що їй довіряють, і те, що вона може бути самою собою. Тому я поважаю чесних людей та намагаюся сам бути таким.


Загрузка...

Читайте подібні твори

Твір на тему «Поведінка людини»

Твір на тему совість

Твір на тему «Що таке вихованість»

Твір на тему «Смертна кара: за і проти»

Твір на тему брехня

Твір-роздум «Завжди залишайся людиною»

Твір «Що таке гідність людини»

Реклама