Развернуть меню


Цитата дня

Ничто не стоит так дёшево и не ценится так дорого, как вежливость (А. П. Чехов).
Твір на тему «Герой нашого часу: образ Печоріна»

Прочитавши роман Михайла Лермонтова «Герой нашого часу», я спочатку здивувався. Чому автор у заголовку назвав Григорія Печоріна героєм? Чесно кажучи, зовсім він не герой. Ніяких героїчних вчинків він не здійснював. Так, Печорін хоробрий, але з цього мало користі для інших, та й для нього самого. Убив на дуелі друга, викрав, а потім розлюбив дівчину Белу, затримав вбивцю. Печорін виявив багато сміливості, але героєм його не назвеш.

Потім я зрозумів, що головні слова в назві твору Лермонтова не «герой», а «нашого часу». Отака собі типова для епохи людина.

«Печоріни» жили не тільки за часів Лермонтова. Серед нас зараз теж є такі молоді герої. Печорину нібито нудно жити, хоча він дієвий та активний чоловік.Часто він чимось запалюється, наприклад, закохується в Белу або закохує в себе княжну Мері. Але скоро йому все набридає, і він шукає нових пригод, руйнуючи людські долі.

Від Печоріна іншим сама шкода. Страждають закохані в нього княжна Мері та Віра, гине Грушницкий. Зруйнована родина Бели: її батько убитий, брат зник, а її власний життєвий фінал трагічний.

Печорін не особливо цінує своє життя. Коли він в «Фаталісті» йде, щоб знешкодити козака-вбивцю, то насправді хоче «випробувати долю». Печорін хоче отримати від життя хоч якісь гострі відчуття.

Мені симпатичний Печорін. Він міцний духом, азартний, розумний та дотепний. Але він мимохідь грає чужими долями, почуттями. Герой все чогось шукає, але не знаходить надовго. Він не винен, звичайно. Але якщо чесно, мені б не хотілося зустріти на своєму шляху таку людину, як «герой нашого часу».

Загрузка...

Читайте подібні твори

Твір «Образ Анни Кареніної з роману Л. Толстого»

Твір на тему «Чому плакав імператор» по казці Ганса Крістіана Андерсена «Соловей»

Ліна Костенко «Маруся Чурай» - аналіз та образи

Аналіз твору «Мартин Боруля»

Головні герої твору «Марія» Уласа Самчука
Загрузка...