Училка
Загрузка...


Твір до ЗНО «Єдина справжня розкіш – це розкіш спілкування»

Спілкування є дуже важливою складовою життя людини. Ми постійно знаходимося у круговерті спілкування – вдома, у школі, на вулиці ми зустрічаємося та розмовляємо з великою кількістю людей, близьких та малознайомих. Чому ж А. Сент-Екзюпері вважає спілкування «єдиною справжньою розкішшю»?

На мою думку, все залежить від якості спілкування. Часто трапляється, що люди лише обмінюються одне з одним плітками чи жаліються на проблеми, або хтось на когось гримає. І все це не тільки не приносить нам задоволення, а й просто відбирає силу та енергію, що наступного разу і розмовляти з цією людиною не хочеться.

Спілкування – це взаємодія, це рівноцінний обмін інформацією, враженнями, почуттями. Аби воно було повноцінним, необхідно бути зацікавленим у співрозмовникові, поважати його, вміти слухати тощо. Треба вміти давати й брати. Та й не завжди потрібні слова, спілкуємося ми не лише з людьми, а й с тваринами, природою, витворами мистецтва. І от спілкування, яке приносить задоволення, - це справді рідкісна та цінна річ.

Спілкування – це процес єднання, близькості, коли ти впускаєш когось чи щось до своєї душі, і воно стає частинкою тебе. Важко прожити без цього. Згадаємо Оксану, героїню «Боярині» Л.Українки. Потрапивши на чужину, вона втратила можливість щирого спілкування, ніхто не розумів її туги за рідними місцями, мовою, звичаями, душевно близькими людьми. І це призвело до її хвороби та загибелі.

Зараз твердження А. Сент-Екзюпері актуальне ще з однієї причини. У сучасному світі людина більше часу проводить з речами, ніж з людьми чи природою. Комп’ютери, автомобілі, банкомати, термінали, станки та конвеєри – все це дуже зручно та корисно. Інтернет та ЗМІ перенасичують нас інформацією. А врешті, у людини все менше сил на «живе» спілкування. І це погано, бо спілкування – наша духовна потреба, завдяки ньому ми розвиваємося, вчимося, розширюємо світогляд.

Тож, я вважаю, можна згодитися з твердженням, що спілкування – це справжня розкіш.  Треба дорожити близькими та цікавими нам людьми, більше часу проводити на природі, слухати музику, дивитися на прекрасні картини… Треба заповнювати своє життя спілкуванням з прекрасним у всіх його виявах, бо це робить наше життя повноцінним.

Загрузка...

Читайте подібні твори

Твір до ЗНО “Чи варто чекати чогось завтра, а не жити вже зараз?”

Твір до ЗНО “Чому необхідно берегти мир”, “Не сваріться, жийте в згоді, тільки мир збере усе”

Твір ЗНО “Чи варто мати близьких друзів, чи досить просто мати приятелів?”

Твір ЗНО «Чи легко бути білою вороною та чи можна таких людей назвати сильними?»

Твір до ЗНО “Добре ім'я — це найкраще багатство”

Твір до ЗНО “До чого призводить заміна природного світу благами цивілізації”

Твір до ЗНО “Яким я бачу свій старт у самостійне життя”

Твір до ЗНО «Що відбувається з людиною, яка забуває свій народ»

Твір до ЗНО “Люби природу не для себе, люби для неї”

Твір ЗНО «Вік живи – вік учись» (чи це стосується лише тих, кого недовчили у школі чи університеті)

Твір «Що в сучасному світі важливіше – бути освіченим чи мудрим» до ЗНО

Твір «Чи всі успішні люди – кар’єристи?» до ЗНО

Твір ЗНО «Чи вічне справжнє мистецтво, чи підвладне моді» до ЗНО

Твір ЗНО «Чи варто скаржитися на долю, чи вона у наших руках»

Твір до ЗНО «Чи можна пробачити зраду»

Твір до ЗНО «Мета – ніщо, рух до мети – все»

Людина варта стільки, на скільки себе оцінює
Інформація на сайті охороняється Законом України про авторські права. Копіювання матеріалів заборонено
Написати нам, реклама на сайті, співпраця ycilka.net@yandex.ru Яндекс.Метрика