Развернуть меню


Цитата дня

Разум неистощим в соображении понятий, как язык неистощим в соединении слов (А.С.Пушкин).
Твір до ЗНО «Шанобливість – приворотне зілля, що вселяє довколишнім любов»

На мою думку, це твердження звучить дещо суперечливо при буквальному прочитанні. Адже шанобливість – це ставлення до людини з повагою, з врахуванням її особистості, інтересів, життєвого досвіду. Але всього цього замало для того, аби викликати в когось почуття любові, бо любов – явище глибоке, таємниче та багатогранне.

Швидше за все, правильно буде інтерпретувати думку Б. Грасіана так: шанобливе ставлення до людей у більшості випадків викликає в них позитивне ставлення до тебе. Тому що кожний оцінить те, що ти поважаєш його індивідуальність, не нав’язуєш своєї точки зору та демонструєш своє захоплення  його гарними якостями. У сучасному світі, де кожен прагне бути кращим за інших, самоствердитися за рахунок інших, це свого роду щирість, яка сприяє повноцінному спілкуванню, встановленню міцних дружніх стосунків між людьми.

Традиція українського народу – шанобливе ставлення до людей старшого покоління. Згадаємо ставлення українців до батьків, старих, старців-кобзарів, козацьких отаманів. Бо це люди з багатим життєвим досвідом, наділені мудрістю та цінними знаннями. Втрата поваги одне до одного не приводить ні до чого доброго, як це майстерно змалював І.Нечуй-Левицький у «Кайдашевій сім’ї». Коли люди починають ставити будь-що – матеріальні блага чи престиж – вище за особистість інших, їхні добрі стосунки стають неможливими.

І тут дуже важливо, щоб твоя шанобливість була щирою та безкорисною й не переходила в грубі лестощі. Бо якщо так, то це означає, що тобі чогось потрібно від людини, а твоє справжнє ставлення до нього може бути зовсім неприязне. І в такому випадку людина рано чи пізно відчує, що її використовують, і відвернеться від тебе. Можливо, ти отримаєш щось завдяки своєму підлещуванню, але втратиш шанс на справжню дружбу та повагу.

Мені здається, це твердження може бути вірним і в тому випадку, коли стосується лише зовнішнього вияву доброго ставлення до малознайомих чи незнайомих людей. Тобто, простого етикету. Адже нам зовсім не важко бути ввічливими - привітатися з сусідом з під’їзду, говорити «дякую», «будь ласка». І хоч це дрібниці, але нам самим приємніше спілкуватися з ввічливою людиною.

Отже, шанобливість – це справді ключ до взаєморозуміння та поваги між людьми.

Загрузка...

Читайте подібні твори

Людина варта стільки, на скільки себе оцінює

Твір до ЗНО «Слова вигадані для того, щоб приховати думки

Твір ЗНО “Чи варто мати близьких друзів, чи досить просто мати приятелів?”

Твір до ЗНО «Кому дозволена мета, дозволені і засоби»

Твір до ЗНО «Пісня – духовне обличчя нації»
Загрузка...