Развернуть меню


Цитата дня

Люди учатся, как говорить, а главная наука — как и когда молчать (Л.Н.Толстой).


Твір-роздум  на тему «Вода»

Вода… Це слово означає прохолоду, чистоту, життєдайність… Вода – це, мабуть, найважливіша речовина для усіх живих істот на Землі. Без неї не існувало б ані людей, ані рослин, ані тварин тощо. Вода важливіша за нафту, вугілля, залізо, золото та срібло тощо. Адже людина може прожити без бензину, без залізної лопати тощо, без прикрас. Навіть без пічки, в крайньому разі – може, а от без води аж ніяк.

Не будь-яка вода корисна для живого організму та взагалі придатна для пиття людиною. Недарма в українських народних казках часто розповідь ведеться про живу воду та про воду мертву. Вип'є герой живої води – та рани його зціляться, хвороби підуть геть. Жива вода воскрешає мертвих. А ось мертвої води живій людині краще не торкатися ...

Велика проблема сьогоднішнього світу – це забруднення води. Все дорожче зараз коштує чиста артезіанська вода. Все частіше вчені говорять про те, як важливо зберігати льодовики. Адже це резервуари недоторканої цивілізацією, найчистішої та кришталевої питної води. Спеціально забруднювати питну воду – шкідливий для суспільства вчинок та великий гріх. Натомість воду треба берегти. Не можна, наприклад, зливати мазут у річку чи мити машину поряд з колодязем питної води. А уся вода з каналізації має проходити спеціальні відстійники та очистку.

Ще наші бабусі і дідусі пам'ятають, як у містах після дощів люди збирали дощову воду до глечиків. Цією м'якою водою мили голову, в ній прали, її пили. А тепер такий фокус вже й не в кожному селі повториш. На жаль, дощі збирають весь дим міст, все викиди заводів, автомобілів і фабрик. А потім вже далеко не чиста вода проливається на поверхню землі, забруднює ґрунт. Хімічні викиди шкодять рослинам, просочуються до підземних вод. Всі ми чули про «кислотні дощі». На жаль, це сьогоденна реальність.

Людство виробляє зараз стільки хімікатів, що здатне будь-яку воду на Землі перетворити на «мертву». Тому до водних ресурсів так важливо ставитися максимально дбайливо.

Шкільний твір про воду

Як рідко ми замислюємося над звичними для нас речами. А буває, що їх значення для нас неможливо переоцінити. Наприклад, усім відомо, що вода – джерело життя. Але чому саме? Спробуємо розібратися.

Якби не виняткове розташування  Землі, завдяки якому дві треті нашої планети вкривають океани, ми би ніколи не з'явилися на цьому світі. За даними вчених, людина не може прожити без  води й декількох днів без того, щоб серйозно не нашкодити своєму здоров'ю. І це не дивно, адже наше тіло складається з води на дві третини.

Загрузка...

Вода повсюди навколо нас – у водоймах та підземних джерелах, у краплях дощу, листі та соковитої трави, овочах та фруктах. Вона наповнює життям усе на землі. Без води неможливо виростити врожай та розводити свійських тварин. Тому наші давні предки селилися біля водоймі, копали колодязі та завжди шанували дощ, навіть приносили жертви богам у часи засухи, щоб його викликати.

Зараз питна вода доступна нам у будь-яку хвилину, навіть із дому не треба виходити. Ми в будь-який час можемо зварити каву, попрати, помитися, прибратися… Можливо, через це ми й не усвідомлюємо її цінність. І тому не сприймаємо як особисту справу те, що зараз воду забруднюють заводи і фабрики, скидаючи хімікати у водойми та ґрунт. Ми не звикли економити воду – можемо відкрити кран й вилити значно води більше, ніж нам потрібно. А якби ми жили десь у Африці, де людям доводиться щодня проходити декілька кілометрів до колодязя, щоб напоїти свою родину, наше ставлення до споживання води змінилося би.

Тож я вважаю, що варто розуміти, що така просто і звична речовина як вода – насправді скарб, якому ми завдячуємо існуванням. Тому треба берегти її, хоча б з егоїстичних міркувань! Це, звичайно, жарт, але в кожному з них, як кажуть, є частина правди.

Читайте подібні твори

Твір на тему «Лідерство»

Розповідь про дику тварину – лева та вовка

Твір-роздум на тему «Вірність»

Твір-розповідь про заповідники України

Твір на тему «Байдужість - крок до зради»
Загрузка...