Сайт ycilka.net не собирает пользовательскую информацию. Для корректной работы присутствует код сервисов Google, Yandex, Liveinternet и Marketgid, которые используют информацию о пользователях согласно своей Политики конфиденциальности. Используя наш сайт, Вы автоматически соглашаетесь с этим

Развернуть меню


Цитата дня

Берегись изысканного языка. Язык должен быть прост и изящен (А. П. Чехов).
Розповідь про дятла

Я живу у великому місті. Ніколи раніше я не бачив живого дятла. Тільки дивився американський смішний мультик про дятла Вуді. Хоча я знав, що вони водяться всюди, і в моєму місті також. Адже дятел харчується шкідниками, що живуть під корою дерев. А шкідники, короїди тощо, теж водяться всюди!

Всі мої однокласники дятлів бачили наочно, а я ні. І от минулої зими цей красень, нарешті, показався перед моїми очима! Це сталося так. Я сидів вдома перед вікном. Живу я на третьому поверсі. За вікном росте величезна та старезна ялина.

Я помітив, як дятел всівся навпроти вікна та почав швидко-швидко довбити дерево своїм довгим чорним дзьобом! Скоро там вже була ямка! Тоді червоноголовий раптом кудись відлетів. Я засумував: думав, що більше цієї кумедної пташки не побачу.

Але птах майже відразу повернувся. Він тримав велику шишку у своєму дзьобику! Дятел встромив у підготовлену ямку свою шишку та заходився швиденько викльовувати з неї насіння!

Вже потім я запитав у нашої вчительки, і вона розповіла мені, що дятли зимою харчуються також смачним насінням з шишок. Взимку стає менше комашок, засинають мурахи, ховаються короїди. Вимерзають під корою у морози жуки. Відтак, дятлові стає нема чого їсти. Тоді він лагодиться ласувати шишками ялини, сосни чи модрини. А щоб ласувати з комфортом, застосовує «інженерний підхід».

Я навіть дізнався через вчительку, що цей дятел був самцем, а не самицею. У самців на потилиці неначе вдягнені яскрава червона бандана чи то шарф, чи то причеплений червоний бант. Тобто, там в них червона пляма. Саме так був прикрашений мій знайомий дятел.

Твір "Дятел"

Моя розповідь буде про птахів, точніше, про одного з них. Я розкажу про дятла. Одного разу я поїхав до родичів у село. Там я гуляв у їхньому саду, великому та старому.

І ось, під час моєї прогулки, я почув голосне: “Тук-тук!” . А потім пролунало чітке рипіння дверей: “Тр-р-р!”. Немовби хтось постукав, і для нього самі відчинилася старі та незмащені дер'евяні двері. Але у садку навколо мене ніяких дверей, звісно, не було! Я почав здивовано озиратися, а тим часом звук пролунав ще раз, над самою моєю головою.

Загрузка...

Аж тоді я побачив, як щось червоне майнуло на стовбурі дерева. Я здогадався, що це дятел. У тіні старої розлогої яблуні спочатку можна було помітити тільки червоний капелюшок птаха. Чорно-біле пір'я дятла я побачив пізніше, коли очи звикли до тіні.

Бачити дятла перший раз у житті для мене було так несподівано! До того ж на старому стовбурі дятел виглядав дуже нарядно. Відтак, я аж завмер на місці від подиву та захоплення.

Птах-трудівник старанно перебирався по стовбуру то сюди, то туди. Довгим дзьобом він стукав по дереву та прислухався. А відчувши шкідника, що сховався під корою, встромляв у дерево дзьоба та видавав своє фірмове: “Тр-р-р!”. Побачивши мене, дятел кумедно повертів голівкою в червоній шапочці, трохи почекав. Оскільки я не намагався вилізти на його дерево, цей працьовитий птах спокійно продовжив свою справу.

Я довго спостерігав за дятелом, аж поки він перелітів на інше старе дерево. У високій густій кроні абрикоси його вже не стало видно. Але я ще довго чув: дятел продовжував працювати.

Читайте подібні твори

Розповідь про свійську тварину

Розповідь "Як тварини піклуються про потомство"

Твір на тему «Чудеса поруч»

Розповідь про Київ

Розповіді про життя комах для дітей (з біології)
Загрузка...