Училка
Загрузка...Розповідь про затемнення Сонця

Я спостерігав часткове затемнення Сонця. Це був вихідний день, неділя, тому я не був у школі. Я знаходився вдома разом з дідусем. Дід заздалегідь почув про затемнення Сонця по радіо та розповів мені, що зараз відбудеться надзвичайна подія. Місяць частково закриє собою Сонце своєю тінню. Дідусь казав, що при затемненні вдень небо потемніє, неначе ввечері. Ми сиділи на кухні удвох з дідом та терпляче чекали на затемнення.

Воно відбулося близько одинадцятої години ранку. Спочатку небо дещо потемніло. Це Місяць почав ще зовсім непомітно насуватися на Сонце. Потім стало видаватися, що Сонце хтось розрізав навпіл ножем. Це місячний диск проходив попереду диска Сонця. Уся верхня частина Сонця раптово кудись зникла. На її місці заблищала сліпуча біло-блакитна «корона». Це сонячне проміння все ж пробивалося з-під обрисів Місяця.

Затемнення було частковим, тому навкруги не стало темно, неначе вночі. Просто світло Сонця стало тьмяним, здавалося, що настало золоте надвечір’я. Все навколо здавалося жовтуватим. Але затемнення аж ніяк не було схожим на вечірній захід Сонця. Воно тривало десь близько трьох хвилин. Поступово навкруги світлішало, а тінь Місяця щезала с обличчя сонячної зірки.

Дідусь мені сказав, що десь на Землі зараз відбувається справжнє повне затемнення Сонця. Тобто, там його спостерігають. Але ми з ним знаходимось досить далеко від того місця. Тому бачимо лише часткове затемнення.

Про затемнення я розповів у понеділок вчителям та дітлахам у школі. Багато хто з них про нього вже знав та теж бачив його у неділю.

Загрузка...

Твір "Затемнення сонця"

Затемнення спостерігають персонажі твору - "Слово про Ігорів похід".

Двом сестрам-школяркам, Ані та Жені, пощастило спостерігати повне затемнення сонця. Таке дивовижне видовище зустрічається дуже рідко. Зазвичай затемнення буває частковим.

Про те, що в нашій місцевості Місяць в певний момент повністю закриє Сонце, дівчата дізналися з Інтернету. Вони запаслися темними окулярами, узяли з дому добрий фотоапарат, сподіваючись сфотографувати затемнення. А темні окуляри потрібні, щоб не зіпсувати зір під час спостереження.

В день затемнення Аня та Женя не пішли додому після уроків, а разом із друзями сіли на шкільному дворі та стали чекати. Вересневе сонце яскраво світило в небі. Початок затемнення був обіцяний на 14.10, але ж у кожному регіоні України реальний час є різним. Довелося чекати довше.

О 14.18 на краєшек сонця неначе впала тоненька нінь. Вона росла, наповзала звурху на денне світило. Ось уже прловина сонця сховалася за нею. Навколо стало темніше та тихіше. Пташки на деревах враз змовкли.

В цей час на шкільний двір вийшов вчитель фізики та встановив невеликий, старий, ще радянський телескоп. Новий телескоп школа не мала змоги придбати. Проте школярам було досить і цього. Вони гуртом кинулися дивитися в трубу. Дівчата навіть намагалися фотографувати крізь скло телескопа.

Де тільки поділася небесна блакить! В якусь хвилину чорний Місяць повністю закрив Сонце. Але воно продовжувало світити з боків білим світом. Навкруги настали сірі сутінки, як в осінній дощ. Дивну картину побачили школярі: чорний диск з фіолетовим обідком, осяяний білим ореолом світу! Дівчата навіть злякалися.

Але все це тривало дуже недовго. Тінь Місяця швидко зменшувалася. Через десять хвилин після повного затемнення сонце вже сяяло в блакитному небі, ніби й не було нічого.

До вечора Аня з Женею переглядали фото та читали в Інтернеті свідчення інших очевидців. Вони дізналися дуже цікавий факт. Ми можемо спостерігати повне затемнення Сонця, тому що на Землі розміри Сонця видаються однаковими з розмірами планети-супутника. І тільки на Землі! На жодній іншій планеті Сонячної системи такого видовища не буває!

Читайте подібні твори

Розповідь про океани, 4 клас

Розповідь про лікарську рослину українською мовою – про ромашку та калину

Розповідь “Якби звірі та птахи вміли говорити”

Розповіді про життя комах для дітей (з біології)

Розповідь-опис про перелітного птаха (жайворонка, шпака, лелеку та солов'я)

Розповідь про пригоду рослини

Твір-розповідь про улюблену іграшку (ведмедика, куклу-мотанку та машинку)

Розповідь про дику тварину – лева та вовка

Твір-розповідь про улюблений куточок живої природи

Розповідь про свійську тварину

Розповідь "Як тварини піклуються про потомство"

Розповідь про тварин та окрему тварину минулого (з біології)

Розповідь про улюблену свійську тварину собаку

Твір-розповідь «Моє життя» про повсякденне шкільне життя

Твір на тему «Космос – загадковий і далекий»

Твір на тему «Чудеса поруч»

Твір на тему «Лідер, якого я знаю»
Інформація на сайті охороняється Законом України про авторські права. Копіювання матеріалів заборонено
Написати нам, реклама на сайті, співпраця ycilka.net@yandex.ru Яндекс.Метрика