Развернуть меню


Цитата дня

Обращаться с языком кое-как — значит и мыслить кое-как (Л.Н. Толстой).


Твір на тему “Сонце”

(науково-популярний стиль)

Сонце - це зірка нашої планетної системи. На уроках в школі я дізнався про нього багато цікавого. І тепер хочу детально розповісти це вам.

У нашій Сонячній системі Сонце - єдина зірка. Тому на небі ми бачимо лише одне світило, а не два, як, можливо, бачили б мешканці яких-небудь інших планет у Всесвіті. У Сонця в системі найбільша сила тяжіння. Тому всі планети так чи інакше обертаються навколо нього. І не тільки планети, а й будь-яке тіло в системі. Тобто, комети, метеорити, зоряний пил.

Коли я був зовсім маленьким, то все хотів стати космонавтом та полетіти до Сонця. Яке ж було моє розчарування, коли я дізнався, що космонавтам та космічним кораблям на Сонці ніколи не побувати! Занадто вже висока температура розпеченої зірки! Я чув по телевізору, що ця температура – мільйони градусів за Кельвіном! За Цельсієм вийде теж неможлива для людини температура. І це тільки корона Сонця так розпечена, а що й говорити про ядро зірки, яке знаходиться глибше!

Дивним чином сонячне світло створює світ життя на Землі та впливає на кожного з нас. Адже без світла Сонця не існувало б рослин, а без рослин - кисню, яким ми дихаємо. Та й не тільки ми, а всі тварини на планеті.

Нещодавно я дізнався про Сонце дивовижний факт. Наша жовта зірка та її планети розташовані на краю нашої галактики, Чумацького шляху. Це зберігає планети та Сонце від бурхливих процесів в центрі галактики. Наприклад, спалахів наднових зірок, сильного випромінювання, поглинання «чорними дірами».

У центрі галактики, як вважають вчені, люди не змогли б вижити взагалі. Крихітна Сонячна система з Сонцем у центрі зберігає затишний дім людства, Землю. І дає нам можливість жити та розвиватися.

Мініатюра про сонце у науковому стилі

Рано-вранці перші промінчики сонця торкаються землі. Воно пробуджує до життя людей і світ природи. Визирають з вікон люди, заспівують пташки. З земної поверхні сонечко видається таким маленьким, що хочеться дострибнути до нього та спіймати його у руки. Але мешканці Землі зобов'язані йому своїм існуванням.

Сонце — це не тільки краса сходу, проміні полудня та мальовничий захід увечері. Сонце — це колосальна вогняна зірка, розпечена до шести тисяч градусів за Кельвіном. І саме навколо Сонця обертаються Земля та інші планети Сонячної системи, хоч раніше люди вважали навпаки.

Загрузка...

Сонце дає Землі рівно стільки тепла та світла, щоб на ній могли жити люди. Якби Сонце пекло сильніше, на Землі владарювала би спека, а океани випарувалися б в атмосферу. А якщо навпаки, то на нашій планеті царював би сильний мороз. Звісно, вся вода стала б кригою. Люди не змогли б з'явитися на світ!

Сила тяжіння Сонця також утримує Землю на стабільній відстані від себе і захищає нас від комет та метеоритів Всесвіту.

Хоча усього одна п'ятисот мільйонна частина сонячної енергії досягає Землі, вона може забезпечити усі потреби людства в енергії. На сонячній енергії можуть їздити машини, працювати фабрики та заводи. Нею з успіхом можна опалювати будинки, нагрівати воду для водопроводів.

На жаль, люди тільки починають використовувати безмежні запаси сонячної енергії. Перед цим людство вже спалило велику частину викопних енергоносіїв: нафти, газу, вугілля. Зараз люди зрозуміли, що ці запаси вичерпаються, тому звернули увагу на щедрість Сонця. В передових прогресивних країнах світу тепер випускають сонячні батареї, будують навіть сонячні електростанції.

Підбиваючи підсумки, можна сказати коротко, але щиро: нехай завжди буде Сонце!

Читайте подібні твори

Твір про квітку – опис мальви

Розповідь про пригоду рослини

Твір «Восени – по гриби»

Твір на тему «На річці» або опис річки

Твір-опис лісу (ранковий ліс, прогулянка лісом)
Загрузка...