Развернуть меню


Цитата дня

Во все времена богатство языка и ораторское искусство шли рядом (А. П. Чехов).


Твір на тему “Сміх”

Як кожна дитина, я дуже полюбляю веселитись та сміятись. Часто в школі вчителі навіть дорікають мені за те, що я вибухаю сміхом на уроці. Після цього я замислююся: що таке сміх та яка його цінність? Що треба пам’ятати та знати, сміючись?

«Гумор – це життя, це іскри в очах» - казав відомий одеській гуморист, артист Михайло Жванецький. Сміх допомагає нам вирішити проблеми, підняти настрій. Треба лише посміхнутись собі та сказати: «Все не так страшно, га?»

Зі сміхом легко йти життям. «Він проганяє зиму з людського обличчя» - писав про цей феномен француз Віктор Гюго.

Сміх також буває не тільки щирим та радісним, а іноді недоречним або ж злим. Наприклад, поганим вчинком є сміятися над чужим каліцтвом. Бо це дуже болісно та образливо для того, над ким сміються. Уявіть собі – людина втратила ногу в автомобільній катастрофі. А навколо неї бігають на двох здорових ногах здорові люди, яким ця біда видається кумедною. Та голосно насміхаються!

Каюся, я сам часто потрапляю до ситуацій, де люди ображаються на мене за голосний сміх. Наприклад, минулого тижня я довго сміявся, коли кіт, кумедно задерши хвоста, вскочив на кухні під ноги моїй сестрі. Вона з переляку перекинула відро, яким мила підлогу, облилася брудною водою. Вона довго потім плакала, але не через кота, а через мій регіт, що його було чути аж до сусідів. Батьки мене лаяли. «Сміх без причини – це ознака дурачини» - промовляли вони до мене народною поговіркою.

Я дійшов висновку, що людині треба вміти контролювати свій сміх. Тобто, до того, як голосно засміятись у товаристві, треба подумати, чи це не образить інших. Таким самим чином варто перевіряти свої слова перед тим, як їх сказати.

Твір про сміх

Багато на світі речей, над якими ми майже не замислюємося в повсякденному житті. Наприклад, сміх, біль, радощі, туга. Вони є частиною нашого життя.

Сміх — здавалося б, звичайна річ. Ми сміємося, коли нам весело, та й годі. Але, якщо придивитися, все не так просто. Сміх може грати кілька ролей.

Ми сміємося над кумедним жартом — тут сміх виступає як прояв позитивних емоцій. Навіть вчені кажуть про те, що веселий, здоровий сміх є дуже корисним. Він поліпшує настрій людини, добре впливає на здоров'я. Як стверджують вчені, сміх навіть подовжує життя. А про те, що сміх втілює в собі саму радість цього життя, не варто і казати. І так зрозуміло!

Існує навіть ціла лікарська наука — сміхотерапія. Недарма кажуть люди, що сміх — спражній лікар душі людини.

Сміх буває й іншим: злорадним або недоречним. Такий сміх здатен відвернути від людини оточуючих та друзів. Про такий сміх говорять люди: “дурний”, “сміх без причини є признаком дурачини”.

Загрузка...

Сміх буває також іронічним та сатиричним. Такий сміх здатний змінювати долю народів, образно кажучи, лікувати народну душу. З давніх-давен народні митці, поети висміювали в своїх творах недоліки влади та населення. Наприклад, зажерливість, скупість, “телячу” покірність, невихованість. Вершиною такого гострого сміху є сарказм. Так сміявся Шевченко над царями та царицями в поемі “Сон”.

Сміх завжди робив свою справу. При допомозі сміху творилася історія: скидали жорстоких тиранів, формувалися характери цілих народів. Сміх, гумор повертали життєрадісність бійцям в найтяжчі години війни. Можна навести ще багато прикладів впливовості сміху.

В своїх міркуваннях я дійшов висновку, що сміх — велика сила, здатна змінити цей світ на краще.

Читайте подібні твори

Твір-роздум «Українське слово»

Твір-роздум «Народ – основа української держави»

Твір-роздум про почуття

Твір-роздум «Завжди залишайся людиною»

Твір на тему «Байдужість - крок до зради»
Загрузка...