Развернуть меню


Цитата дня

Берегись изысканного языка. Язык должен быть прост и изящен (А. П. Чехов).


Твори на тему дружби

Твір на тему Моє розуміння дружби

«Можна вибрать друга і по духу брата», - пише Василь Симоненко у вірші «Лебеді материнства». І хоча головна думка його зовсім не про дружбу, поет влучно підмічає, що друг – це близька та важлива в житті людина, яку ми обираємо самі, добровільно, обираємо душею й серцем.

Друг – це той, з ким цікаво за будь-якою справою, за будь-яких обставин. Це та людина, на яку можна покластися, якій можна довірити свої думки та почуття. Заради друга легко піти на жертву. Час, проведений з другом, сповнений смислу та відчуття смаку життя. Отак я відчуваю дружбу.

Колись у літньому таборі я познайомився з хлопцем на ім’я Василь. Коли ми почали спілкуватися, то нам обом було легко та здавалося, ніби ми давно знайомі. Ми добре розуміли один одного з півслова. Нам було цікаво разом проводити час та ділитися враженнями. Коли я вивихнув ногу та зміг піти з іншими до соснового бору, а залишився в медкорпусі, Василь умовив вихователів зостатися зі мною. Ми багато розмовляли та грали у ігри, дивилися фільм та обговорювали його. І я впевнений, що навіть у лісі, але поодинці, нам не було б так добре. Після табору ми роз’їхалися по різних містах, проте досі спілкуємося листуванням по Інтернету та телефоном.

Звичайно, у мене є ще друзі. З найкращим другом ми живемо у сусідніх квартирах, проте здружилися усього рік тому, коли виявилося, що нам обом подобається проводити різні досліди вдома. Ми з Михайлом зовсім не схожі за характером, проте нам цікаво разом. Я впевнений, що можу покластися на Мишка за будь-яких обставин, бо він ще ніколи не підводив мене й не обманював. А це дуже важливо в дружбі – могти бути щирим та казати правду, знаючи, що тебе зрозуміють і не відвернуться. Сподіваюся, що я також хороший друг для Михайла, адже справжня дружба не може бути «в одні ворота».

Мати друга для мене так саме важливо, як мати батьків. Батьки люблять нас вже за те, що ми є, а друзі люблять такими, які ми є. Дружба допомагає людям розкритися, проявити свої таланти та гарні якості, а головне – дає змогу бути самими собою, не будучи самотніми.

Твір-роздум на тему дружба. Кого я вважаю справжній другом

Ми часто називаємо друзями тих, хто насправді є приятелями. Тобто тих наших «друзяк» з якими ми просто сидимо за партою, до яких ходимо грати в ляльки або в комп’ютерні ігри. Чи може нам хочеться піти на сусідню вулицю покататися на гойдалці, а мама не пускає самого. Доводиться шукати тих, хто піде разом з нами. Так з’являються в нас приятелі, яких ми гордо називаємо «друзями».

Загрузка...

А справжня дружба – це щось ширше та глибше, я так вважаю. Друг – не той хлопець або дівчинка, який відразу залишить тебе, якщо ти перестанеш грати з ним у м’яча, або ходити з ним на річку, або дозволяти сідати за свій комп’ютер. Друг – це людина, якій цікавий ти сам, твоя душа, твої думки, твої захоплення. Який тебе прийме таким, який ти є, навіть якщо ти перестанеш слухати хіп-хоп та перейдеш на панк-рок. Який буде тебе зупиняти, якщо ти щось робиш погане, а не просто пліткувати за спиною.

Раніше мені інколи ставало дуже неприємно – дружиш-дружиш із кимось, мало не душу йому виповідаєш, а потім – раз! І його вже нема, він знайшов когось цікавіше чи заможніше, і вже не хоче навіть при  зустрічі два слова сказати. А тепер мені все одно. Значить, це були не друзі, і не потрібно за ними побиватися.

Мої знайомі часто говорять, що друг ніколи ні в чому не відмовить. Мовляв, от ти мені не дав якусь річ – значить ти поганий друг. А я вважаю не так. Навіть якщо друг тобі щось не дав – подумай і намагайся зрозуміти, чому він це зробив. Можливо, він не має змоги. Можливо, не так тобі ця річ і потрібна. Наприклад, якщо пияка вимагає горілки, а добрий «друг» йому носить, замість того, щоб умовити його лікуватися – то що це за друг такий ?

Раніше у мене теж не виникало думок, яким має бути справжній друг, я просто грався з іншими дітьми, підлітками. Але нещодавно я десь почув фразу, що «друг мій – це третє моє плече». І про те, що друга не треба ні про що просити, він сам дізнається, що тобі треба, якщо він справжній. Але щоб досягти того ідеалу, потрібно самому стати таким другом. І тоді побачиш – хто відкликається на твоє серце, а хто байдужий, і хоче лише мати зиск.

У мене дуже багато знайомих, приятелів, і в школі, і на вулиці. Є і друзі, яких я би назвав справжніми, але не буду казати гучних слів. Можливо, я сам ще не такий сильний, справжній друг, щоб вимагати такого від інших. Я думаю, час покаже, якою сильною буду наша дружба – якщо ми не загубимося після школи, студентами у дорослому житті. Я дуже сподіваюсь на це.


Твір-міркування про дружбу 4 клас

Мати друзів – це дуже добре. З ними можна весело проводити час. Друзі підтримають, коли тобі сумну, допоможуть, коли необхідно. Я дуже люблю спілкуватися зі своїми друзями. Ми граємо у цікаві ігри, дивимося мультики, гуляємо на вулиці, іноді разом робимо домашнє завдання. Уявляю, як сумно мені було б без них!

Мені не подобається, коли діти, з якими ми граємо разом, раптом починають говорить погане про тебе. Або запрошують у гості всіх, крім тебе. Деякі можуть підставити тебе перед дорослими або вчителями. Як на мене, це дуже некрасиво. Це означає, що вони насправді мені не друзі та й взагалі не дуже гарні люди.

Мені здається, що з того, чи вміє людина дружити, можна багато про неї зрозуміти. Адже щоб бути гарним другом, необхідно бути чесним, відкритим, вірним. Таких людей треба цінувати й намагатися добре ставитися до них у відповідь.

Читайте подібні твори

Твір «Серцю не накажеш»

Твір-роздум на тему «Вірність»

Твір на тему «Байдужість - крок до зради»

Твір-роздум «Інтернет і книга»

Твір на тему «Дружба» у публіцистичному стилі
Загрузка...