Развернуть меню


Цитата дня

Как ни говори, а родной язык всегда останется родным. Когда хочешь говорить по душе, ни одного французского слова в голову нейдет… (Л. Н. Толстой)


Твір “Сила слова” або “Слово — це зброя”

Українська література, як будь-яка література світу, створена митцями слова. Адже слово – неначе глина, з якої можна ліпити цілі світи. Тому література – це скарбниця слова.

Слово, і не тільки у складі літературі, володіє силою впливати на людські розуми, запевняти та відвертати, творити та руйнувати. Це певний універсальний інструмент спілкування та набування знань у вустах людини. Слова одних особистостей творять точки зору в інших. Яскравим та впливовим може бути як письмове, так і усне слово теж.

«Слово – це мудрості промінь,

Слово – це думка людська».

Так писала про феномен сили словесності українська письменниця Олена Пчілка.

Часто у ЗМІ говорять про те, що слово є зброєю. Воно – зброя для боротьби з ворогом у пропаганді та агітації. Але я вважаю, що це – не головне.

До того слово – це також зброя мирна. За допомогою слова ведеться боротьба за соціальну справедливість, права людини. Слова створюють світову культуру та національні культури теж. А ще вони пишуть літопис науки та історію великих та малих народів. Слово є зброєю за просвітництво та освіту, а також зброєю у спорах та дискусіях з безлічі важливих питань, що хвилюють людей.

Тому для грамотної та освіченої людині так важливо добре володіти словом. Вміти красиво писати, яскраво та культурно висловлюватись та вправно користуватися своєю ерудицією. «Якщо слово – це зброя, то, як усяку зброю, його треба доглядати та чистити» - говорив про досконалість мистецтва словесності українській поет-класик Максим Рильський.

Я – учень. Кожного дня разом зі своїми колежанами я теж вчуся вправно володіти словесними мистецтвом та культурою. Я вже знайомий з кращими творами української літератури та можу щиро стверджувати, погоджуючись с українським поетом Володимиром Сосюрою:

«Як прекрасне рідне слово!

Воно – не світ, а всі світи!»

Твір про слово

На світі існує невидима сила. Вона є водночас зброєю та лікарем. Вона здатна змінювати світ та зцілювати душі. Ця сила є словом. Є навіть приказка: “слово — вершина людського”. Я з нею цілком згодний. Слово — одне з найвищих досягнень людей.

Особливо велике значення для людини має рідне слово. Його дитина чує ще в колисці від мами, потім вперше вимовляє його своїми вустами, а потім вчиться розбирати його літери у книгах. З рідним словом виростає людина, особистість.

Загрузка...

Що це таке — слово? “Словом можна вбити, словом можна врятувати, словом можна з собою ціле військо скликати!” - такі рядки поети присвячують йому. Одне тільки слово може збудити в людині відчай або лють. А може підбадьорити, надихнути, повернути до життя.

Також слід зауважити, що слово і мовчання пов'язані, вони лежать на тих самих важелях. Недарма кажуть, що слово — це срібло, а мовчання — золото. Це правильна приказка. Часто буває, що необачно скривдиш друга або когось з родини, а потім стає соромно. Краще б і не говорив нічого.

До того ж безкінечно базікати не можна. Слова можуть втрачати свою цінність, якщо ми говоримо їх занадто багато або не за темою розмови, а також не підкріплюємо реальними справами. Тобто, просто кидаємо слова, обіцянки на вітер.

Слово є силою, якщо воне не пусте. Гостре слово українських письменників, наприклад, вголос говорило про гноблення простого народу. І сьогодні сміливе слово здатне захистити людину, встановити справедливість. Так будемо користуватися словом обережно та влучно, бо воно є великою силою та цінністю! І тільки від людини залежить, як використати цю силу: на зло чи на добро.

Читайте подібні твори

Твір на тему «Мова та спілкування в житті людини»

Твір на тему «Культура мовлення»

Твір на тему «Українська мова в світі і в моєму житті»

Твір на тему «Що для мене рідна мова»

Твір «Доля мови – це доля нації»
Загрузка...