Развернуть меню


Цитата дня

Величайшее богатство народа – его язык! Тысячелетиями накапливаются и вечно живут в слове несметные сокровища человеческой мысли и опыта (М. А. Шолохов).


Твір на тему «Українська література»

Українська література – це моя національна література. Це скарбниця культури українців. Вона не поступається нічим жодній повноцінній літературі світу. «Без золота. Без каменю. Без хитрої мови. А голосна та правдива, мов Господа слово» - так писав незабутній класик Тарас Шевченко.

Наша література багата та широко представлена різноманітними жанрами та поділяється на авторську та народну. Авторська українська література створюється письменниками, а вся інша складається народом як фольклор. Це казки, пісні, балади, романи та розповіді, повісті та п’єси, поеми та вірші…

До складу української літератури входять історичні літописи, історичні пісні та балади тощо. Але всю її можна назвати одним великим історичним літописом України. З творів української літератури ми дізнаємося про життя українців минулого та сучасності, їхні радощі та гіркоти.

Іноді літературу прозивають «машиною часу», і це не є марним. У романі Пантелеймона Куліша «Чорна рада» ми разом з героями переймаємося проблемами доби козаччини. Читаючи роман «Тигролови» Івана Багряного, ми співчуваємо виживанню героїв у добу сталінізму.

У романі «Марія» Уласа Самчука жахаємося правдивим історіям часів голодомору. А читаючи українську письменницю 21 століття Ірену Карпу, наприклад, вже впізнаємо сучасне життя та переживаємо за сучасні питання суспільства. Мої ж улюблені автори з української літератури – це прозаїки Микола Хвильовий, Євген Гуцало, а також та сама Ірена Карпа.

Я сказав би, що українська література – здебільшого гостросоціальна та глибоко психологічна. Більшість її митців творили за гаслом Лесі Українки «Не поет, хто забуває про страшні народні рани». Це означає, що митці ніколи не поривали свого зв’язку зі своїм народом.

Твір про українську літературу

Українська література – визначна складова культури нашого народу. Поети, письменники, драматурги – втілювали своє світобачення, розкривали важливі проблеми людської особистості та життя взагалі. Традиції українського художнього слова беруть свій початок з часів Київської Русі, а своїм корінням сягають древніх уявлень, сбережених  у фольклорних творах. Згадаємо таку визначну літературну пам’ятку древності як «Слово про Ігорів похід», яке вважається одним з найвидатніших давніх творів у цілому світі.

Література народу нерозривно пов’язана з усіма сферами його життя та розвивається разом з ними. Вона є ніби дзеркалом того, що відбувається. Колись виникла потреба фіксувати важливі історичні події – це період розквіту літописів, постала проблема збереження національної релігії – виникла полемічна література. І так завжди – митці тонко відчували найважливіші тенденції життя та відгукалися на них у своїх творах.

Загрузка...

Українська література, з одного боку, самобутнє та специфічне явище національної культури, а з іншого – нерозривно пов’язана з літературним процесом у Європі та світі. Творчістю Т.Шевченка  захоплюються всюди, його твори перекладено всіма європейськими мовами. Талант Кобзаря розквітнув з любові до людини, переживань за долю Батьківщини. Його творчість – національний вияв літературного напрямку романтизму, що в той час панував у світі.

В українській літературі є свої унікальні шедеври – «Лісова пісня» Лесі Українки, «Тіні забутих предків» М. Коцюбинського, а чого варта українська поезія 20 століття! Особисто я захоплююсь творчістю М. Рильського, О.Олеся, Є.Маланюка. Українські митці, що були змушені залишити країну з політичних міркувань,  створили безліч чудових, пристрасних, сумних літературних перлин, на які їх надихнула любов до втраченої Батьківщини. Сучасна українська література дуже різноманітна та легка для сприйняття, бо в ній порушені зрозумілі нам проблеми, описане наше життя.

Я не розумію людей, схильних принижувати цінність української літератури. Вона різноманітна, і певно, не всі найкращі твори потрапляють до шкільної програми. Тож варто читати більше, обирати те, що подобається. У будь-якому разі, знання літератури допомагає краще зрозуміти життя цілого народу.

Читайте подібні твори

Твір на тему «Умань»

Твір до ЗНО «Що має переважати в людині – матеріальне чи духовне»

Твір «Що в сучасному світі важливіше – бути освіченим чи мудрим» до ЗНО

Есе на тему: «Економіка України: основна проблема»

Твір до ЗНО «Кому дозволена мета, дозволені і засоби»
Загрузка...