Развернуть меню


Цитата дня

Словарь: зловредное литературное изобретение; он служит для того, чтобы остановить развитие языка и лишить его гибкости (Амброуз Бирс, американский писатель).


Твір-роздум на тему “Доля людини”

Як будь-яка людина, іноді я замислююся про свою долю. Я розмірковую про те, що це таке, які закони долі. І чому доля в різних людей різна. Доля - це Бог, в якого вірить багато людей? Або це щось інше? Відповідей на всі питання про долю я, на жаль, не знаю. Та й інші люди не знають їх теж.

Я народився в нормально забезпеченій родині бухгалтерів, у мене є молодший брат. А моя двоюрідна сестра зростає у батьків одна. Вона хотіла б мати братика або сестричку, але доля їй не дала цього. Ось чому? Ніхто точно не знає. Один з моїх друзів зростає в сім'ї двірника та прибиральниці. У них в родині ніколи немає грошей, тому що у батьків дуже маленькі зарплати. Долі у нас з ним дещо різні.

Я чув думку, що долю людини визначають гени. Це нібито вони вирішують, чи захворіє людина певними хворобами, яку професію обере. Але я з такою думкою не згоден.

Якщо їй повірити, то виходить: нічого можна в житті не робити, нічого не вирішувати, ні до чого не прагнути. Все одно гени вже всі події твого життя вирішили за тебе. А в реальності ми бачимо зовсім іншу картину. Людина робить певний вчинок. Наприклад, виходить на вулицю на мороз без капелюха. І тут же причина створює наслідок: бронхіт.

Я думаю, що людина - господар своєї долі. Він не вирішує в житті всього абсолютно, наприклад, не вибирає, де та в кого народитися. Але всі свої вчинки людина контролює сама. Від особистої поведінки залежать здоров'я та благополуччя.

Твір про долю

Складно розмірковувати над таким поняттям, як “доля”. Я часто чую це слово від дорослих. Але вони розуміють долю зовсім по-різному.

Одні кажуть, що від долі залежить все. Ну, майже все. Хтось щасливий та заможний — значить, доля ставиться до нього прихильно. А з кимось стався нещасний випадок — що ж, така доля. Дівчина не може вийти заміж — значить, в неї самотня доля. Згідно з такими поглядами, лиха доля часто преслідує цілі народи. Зокрема, тяжко жилося українському селянству під владою іноземців.

А інші люди говорять, що свою долю людина будує сама та сама визначає її. Не може дівчина вийти заміж — значить, занадто пихата та егоїстична. Або, навпаки, занадто скромна та боїться вийти на вулицю. Якщо кинули недопалка або запаленого сірника, то станеться пожежа. Усе визначено діями самої людини, на все є зрозумілі причини.

Особисто я вважаю, що в кожної людини існує доля. Адже хтось народжується в родини президента, а дехто — у батьків-наркоманів. Але я певен, що свою долю та долю інших можна змінювати на краще. Замість того, щоб скаржитися на долю, можна діяти задля кращого.

Загрузка...

Є така італійська казка про дівчину Сфортуну, яка мала лиху долю. Що б не робила дівчина, невдачі постійно переслідували її. Але дівчина перемогла лиху долю своїми добротою та невтомною працею. У казці Сфортуна розшукала свою долю в образі страшної старої відьми, перевдягла її в гарне вбрання, розчісала їй волосся, надушила парфумами. А ще нагодувала пирогами, які сама спекла. І доля змінила своє ставлення до дівчини, стала лагідною.

Казка, звичайно, є казкою. Але вона має повчальний сенс. Недарма кажуть, що кожна людина — сама господар свої долі.

Читайте подібні твори

Твір-роздум на тему «Вірність»

Твір-роздум на тему "Дружба"

Твір на тему «Байдужість - крок до зради»

Твір «Людина майбутнього»

Твір «Серцю не накажеш»
Загрузка...