Развернуть меню


Цитата дня

В народной речи живут и всегда действуют законы рождения языка (Л.Н. Толстой).


Твір на тему “Моє рідне селище Оржев” /h1>

Варіант 1

Я – волинянин. Живу на Рівненщині у селищі Оржев. Я народився тут, тепер вчуся у школі. З дитинства живу у будинку, який ще дідусь з бабусею будували.

Моє рідне селище дуже невелике, його можна сплутати із селом. Оржичан усього проживає в селищі близько чотирьох тисяч осіб. Але моя мала Батьківщина є цивілізованою. Через селище проходит навіть залізнична колія, а вона ж не всюди є.

Влітку я люблю пропадати на місцевих річках – Горині та Усті, ловити ввечері руками раків та вудкою полювати на рибу. Або ж ходити до болотяного лісу, що на північ від Оржева. Восени ми всією родиною збираємо там різноманітні смачнючі гриби. Сушимо їх гронами та кілограмами солимо у кухвах у сараї.

Власне, моє селище – це майже передмістя нашого обласного центру, Рівного. Машиною до Рівного від Оржева можна дістатися за п'ятнадцять хвилин, навіть гнати не доведеться. Оржичане повсякчас туди їздять, то до лікарні, то на базар, а багато хто там працює кожен день. А ввечері повертаються додому, до Оржева.

Так працює моя тітка. Вона журналіст та фотограф у обласній рівненській газеті. А моя бабуся раніше, до пенсії, теж працювала у Рівному на будівничому підприємстві. Їздила туди-сюди електричками.

Після школи я хотів би жити та працювати у рідному селищі, нікуди не вибиратися та не переїжджати. Бо я дуже його люблю. Тут багато садків, квітників. В Оржеві тихо, приємно та спокійно повсякчас. Це на відміну від Рівного, де навіть вночі хтось та все одно галасує та вулицею бігає.

Але, на жаль, в Оржеві не здобути вищої освіти. Тому після школи я хочу вивчитися у вузі в Рівному. А потім повернуся додому.

Твір на тему “Моє рідне селище Мирне”

Варіант 2

Я живу у великому селищі на березі моря. Моє селище зветься Мирне. Колись воно було маленьким хутором у степу, а з часом розрослося. Тепер до Мирного можна дістатися рейсовими автобусами та електричкою, яка має зупинку поблизу селища.

У Мирному є п'ятиповерхові та двоповерхові будинки з квартирами. Решта мешканців Мирного живе у приватних будинках з садибами. Влітку дехто, кто живе близько до моря, тримає в своїх дворах цілі міні-готелі для курортників. Щодо мене, то я - мешканець п'ятиповерхового будинку.

У Мирному дві школи, два дитсадка. Я вчуся в центральній школі №1.

Кожної осені, 25 вересня, ми святкуємо День селища. Збираємося в центрі Мирного на концерт та на спортивні змагання. Колись в цей день селище було визволено від фашистів.

Загрузка...

Я люблю своє селище не тільки за те, що тут влітку можно досхочу купатися в морі та рибалити. У самому селищі багато природи: фруктові сади, тінисті двори, заквітчані палісадники. Навіть сквер є для відпочинку місцевих мешканців. Влітку в садках дітлахи не злізають з черешень, вишень, абрикосів, яблунь, груш та слив. Ранком мешканців Мирного будить спів пташок, а не міський гуркіт.

В той же час селище цивілізоване, як місто. У Мирному є газопровод, водопровод, багато магазинів, дитячі майданчики та пансіонати. Особливо людно тут буває влітку, в курортний сезон. Молодь може знайти собі багато розваг, зокрема, діскотеки.

А дорослим людям в селищі значно легше знайти добру роботу, ніж у віддаленому селі. В Мирному, окрім курортної ”індустрії”, є агрофірми, комбікормовий завод, різні майстерні, а ще ціла приватна фабрика з консервування фруктів.

Взимку цікаві події зосереджуються в Будинку культури Мирного. Діти займаються тут у різноманітних гуртках: футболу, настольного тенісу, м'якої іграшки, бального танцю, музичному гуртку та інших.

Читайте подібні твори

Твір «Опис місцевості на основі власних спостережень» у художньому стилі. Опис міста

Твір на тему “Моє місто"

Твір на тему "Чистота нашого міста"
Загрузка...