Развернуть меню


Цитата дня

В народной речи живут и всегда действуют законы рождения языка (Л.Н. Толстой).


Твір на тему “Моє рідне селище Оржев” /h1>

Варіант 1

Я – волинянин. Живу на Рівненщині у селищі Оржев. Я народився тут, тепер вчуся у школі. З дитинства живу у будинку, який ще дідусь з бабусею будували.

Моє рідне селище дуже невелике, його можна сплутати із селом. Оржичан усього проживає в селищі близько чотирьох тисяч осіб. Але моя мала Батьківщина є цивілізованою. Через селище проходит навіть залізнична колія, а вона ж не всюди є.

Влітку я люблю пропадати на місцевих річках – Горині та Усті, ловити ввечері руками раків та вудкою полювати на рибу. Або ж ходити до болотяного лісу, що на північ від Оржева. Восени ми всією родиною збираємо там різноманітні смачнючі гриби. Сушимо їх гронами та кілограмами солимо у кухвах у сараї.

Власне, моє селище – це майже передмістя нашого обласного центру, Рівного. Машиною до Рівного від Оржева можна дістатися за п'ятнадцять хвилин, навіть гнати не доведеться. Оржичане повсякчас туди їздять, то до лікарні, то на базар, а багато хто там працює кожен день. А ввечері повертаються додому, до Оржева.

Так працює моя тітка. Вона журналіст та фотограф у обласній рівненській газеті. А моя бабуся раніше, до пенсії, теж працювала у Рівному на будівничому підприємстві. Їздила туди-сюди електричками.

Після школи я хотів би жити та працювати у рідному селищі, нікуди не вибиратися та не переїжджати. Бо я дуже його люблю. Тут багато садків, квітників. В Оржеві тихо, приємно та спокійно повсякчас. Це на відміну від Рівного, де навіть вночі хтось та все одно галасує та вулицею бігає.

Але, на жаль, в Оржеві не здобути вищої освіти. Тому після школи я хочу вивчитися у вузі в Рівному. А потім повернуся додому.

Твір на тему “Моє рідне селище Мирне”

Варіант 2

Я живу у великому селищі на березі моря. Моє селище зветься Мирне. Колись воно було маленьким хутором у степу, а з часом розрослося. Тепер до Мирного можна дістатися рейсовими автобусами та електричкою, яка має зупинку поблизу селища.

У Мирному є п'ятиповерхові та двоповерхові будинки з квартирами. Решта мешканців Мирного живе у приватних будинках з садибами. Влітку дехто, кто живе близько до моря, тримає в своїх дворах цілі міні-готелі для курортників. Щодо мене, то я - мешканець п'ятиповерхового будинку.

У Мирному дві школи, два дитсадка. Я вчуся в центральній школі №1.

Кожної осені, 25 вересня, ми святкуємо День селища. Збираємося в центрі Мирного на концерт та на спортивні змагання. Колись в цей день селище було визволено від фашистів.

Загрузка...

Я люблю своє селище не тільки за те, що тут влітку можно досхочу купатися в морі та рибалити. У самому селищі багато природи: фруктові сади, тінисті двори, заквітчані палісадники. Навіть сквер є для відпочинку місцевих мешканців. Влітку в садках дітлахи не злізають з черешень, вишень, абрикосів, яблунь, груш та слив. Ранком мешканців Мирного будить спів пташок, а не міський гуркіт.

В той же час селище цивілізоване, як місто. У Мирному є газопровод, водопровод, багато магазинів, дитячі майданчики та пансіонати. Особливо людно тут буває влітку, в курортний сезон. Молодь може знайти собі багато розваг, зокрема, діскотеки.

А дорослим людям в селищі значно легше знайти добру роботу, ніж у віддаленому селі. В Мирному, окрім курортної ”індустрії”, є агрофірми, комбікормовий завод, різні майстерні, а ще ціла приватна фабрика з консервування фруктів.

Взимку цікаві події зосереджуються в Будинку культури Мирного. Діти займаються тут у різноманітних гуртках: футболу, настольного тенісу, м'якої іграшки, бального танцю, музичному гуртку та інших.

Читайте подібні твори

Твір на тему “Моє місто"

Твір на тему "Чистота нашого міста"

Твір «Опис місцевості на основі власних спостережень» у художньому стилі. Опис міста
Загрузка...