Развернуть меню


Цитата дня

Люди учатся, как говорить, а главная наука — как и когда молчать (Л.Н.Толстой).
Твір 1 «Мовні проблеми та сучасна молодь»

Мова – це основа спілкування людей в усьому світі. Кожен народ має свою власну мову, яка зберігає духовні та інтелектуальні надбання минулих поколінь. Сьогодення дарує нам небачену досі можливість знати не лише рідну мови, а й вивчити будь-яку іншу мову в світі заради отримання нових знань та збагачення власного світогляду. Дивно й сумно, коли в таку чудову епоху люди стикаються з ситуаціями, коли питання мови стає не тим, що єднає людей, а тим, що робить їх ворогами.

У всі часи війн та протистоянь між державами переможець усіма силами намагався знищити мову підкореного народу, і майже ніколи це в нього не виходило. Бо мова виживала – на побутовому рівні, в народних піснях та сказаннях, у писаних «у стіл», «для себе», творіннях поодиноких письменників-патріотів. Потім змінювалися політичні обставини, відмінялися заборони - і рідна мова знов вільно лунала й на кухні, й у місті, й зі сцен театрів та екранів телебачення.

Мова літературна й живе мовлення завжди були не єдиним цілим, бо вони виконують різні функції в суспільстві. Літературна мова – то еталон, це відібрані найхарактерніші ознаки мовлення, які будуть зрозумілі кожній людині від краю до краю рідної країни. Це той зразок мови, який діти вчать у школі та який вчитимуть іноземці, якщо захочуть познайомитися з нашою культурою. Живе мовлення – це засіб обміну інформацією між людьми без прописаних норм та правил, він базується на місцевих традиціях, допускає вживання жаргонівізмів, діалектизмів. Володіння літературної мовою видає людину освічену, грамотну, культурну, хоча в побуті вона може розмовляти зовсім по-простому. Це не погано, набагато гірше, коли людина зовсім не знає літературної мови, робить безліч помилок, не може культурно розмовляти та ще й пишається цим.

За останніми даними МООЗ молоддю вважаються люди віком від 18 до 44 років. Це дуже широкий віковий діапазон, тож, на мою думку, й ставлення до мовних проблем у його представників буде відрізнятися. Важливу роль у цьому відіграє виховання людини – у культурній родині дитина навчиться грамотно розмовляти, в безкультурній – ні. Любов до рідної мови та повага до інших також у першу чергу формується вдома, а вже потім корегується в освітніх закладах, дружньому оточенні, на роботі. Скажемо чесно, поки життя не вимагатиме, мало хто опановуватиме літературну мову для себе, власного саморозвитку. Та професійна діяльність, подорожі, життєвий досвід з часом формують в кожного особисте ставлення до мовних проблем.

Сучасна молодь за допомогою Інтернету, на мій погляд, націлена на вільне спілкування як ніколи, тому найважливіше не сіяти розбрат та ворожнечу через мовні відмінності, а пропагувати повагу та інтерес й до рідної, й до іноземних мов, бо це гарантує людині широкий світогляд та багато цікавих можливостей у житті.

Твір 2 «Мовні проблеми сучасної молоді»

Наше століття ознаменувалося багатьма змінами. Швидкий та невпинний розвиток технологій кожного дня змінює наше життя. Такі речі, як комп’ютер та різноманітні гаджети, відіграють все більш важливу роль. Все більше людей користуються комп’ютером і вдома, і на роботі, й під час навчання.

Такі зміни значно мірою відобразилися і на мові та мовленні. Як це завжди буває, в цих змінах є багато позитивного, але є й проблеми. Серед позитивних змін найголовніше, на мій погляд, це легкий доступ до інформації. Вперше за історію людства знання стали такими доступними. Завдяки мережі Інтернет майже будь-яка інформація пізнавального характеру знаходиться у вільному доступі. Теоретично учень може знайти будь-яке правило, формулу, літературу чи відповідь на питання, не покидаючи власного дому. І для цього йому знадобиться лише кілька хвилин. Не виходячи з дому, можна вивчити іноземну мову, або навіть кілька мов. Комп’ютер перевірить вашу письмову роботу, вкаже на помилки та навіть пояснить, як їх уникнути. Здавалося б, створено майже ідеальні умови для розвитку грамотності, мовлення і навчання взагалі. Але, на жаль, на практиці все виглядає зовсім по-іншому.

Загрузка...

Діти та молодь у наш час пишуть та читають все менше. Легкий доступ до інформації певної мірою знецінив її. Вона більше не затримується в пам’яті. Читання часто замінюють фільмами та комп’ютерними іграми. Через це зменшується словниковий запас та слабшає образне мислення.

Технології та особливо Інтернет нібито зблизили нас. Електронна пошта та різноманітні мессенджери, соціальні мережі та відео зв’язок – ми можемо спілкуватись повсякчас. Це змінило саме спілкування взагалі та мовлення зокрема. В мові разом із новими предметами та поняттями з’явилося безліч нових слів. Проте мовлення стає все більш простим та скороченим. До того ж, у мережі висловитися може будь-хто з будь-якого приводу, при цьому зовсім не дотримуючись правил граматики, чим розповсюджується безграмотні варіанти написання слів та складання речень, неправильне вживання слів. І найгірше, що демонстрація власної безграмотності стає нормою.

Часи, технології та погляди невпинно змінюються. Так було раніше і так буде в майбутньому. На мій погляд, важливо розумно та осмислено користуватися усіма перевагами, що надає нам технічний прогрес.

Читайте подібні твори

Твір на тему «Сучасна Україна/Україна сьогодні»

Твір на тему «Людина в сучасному світі»

Твір у публіцистичному стилі «Проблеми сучасної молоді»

Твір на тему "Моральні принципи сучасної молоді"

Твір «Інформаційні технології в житті сучасної людини»
Загрузка...