Развернуть меню


Цитата дня

Как ни говори, а родной язык всегда останется родным. Когда хочешь говорить по душе, ни одного французского слова в голову нейдет… (Л. Н. Толстой)


Твір 1 «Мовні проблеми та сучасна молодь»

Мова – це основа спілкування людей в усьому світі. Кожен народ має свою власну мову, яка зберігає духовні та інтелектуальні надбання минулих поколінь. Сьогодення дарує нам небачену досі можливість знати не лише рідну мови, а й вивчити будь-яку іншу мову в світі заради отримання нових знань та збагачення власного світогляду. Дивно й сумно, коли в таку чудову епоху люди стикаються з ситуаціями, коли питання мови стає не тим, що єднає людей, а тим, що робить їх ворогами.

У всі часи війн та протистоянь між державами переможець усіма силами намагався знищити мову підкореного народу, і майже ніколи це в нього не виходило. Бо мова виживала – на побутовому рівні, в народних піснях та сказаннях, у писаних «у стіл», «для себе», творіннях поодиноких письменників-патріотів. Потім змінювалися політичні обставини, відмінялися заборони - і рідна мова знов вільно лунала й на кухні, й у місті, й зі сцен театрів та екранів телебачення.

Мова літературна й живе мовлення завжди були не єдиним цілим, бо вони виконують різні функції в суспільстві. Літературна мова – то еталон, це відібрані найхарактерніші ознаки мовлення, які будуть зрозумілі кожній людині від краю до краю рідної країни. Це той зразок мови, який діти вчать у школі та який вчитимуть іноземці, якщо захочуть познайомитися з нашою культурою. Живе мовлення – це засіб обміну інформацією між людьми без прописаних норм та правил, він базується на місцевих традиціях, допускає вживання жаргонівізмів, діалектизмів. Володіння літературної мовою видає людину освічену, грамотну, культурну, хоча в побуті вона може розмовляти зовсім по-простому. Це не погано, набагато гірше, коли людина зовсім не знає літературної мови, робить безліч помилок, не може культурно розмовляти та ще й пишається цим.

За останніми даними МООЗ молоддю вважаються люди віком від 18 до 44 років. Це дуже широкий віковий діапазон, тож, на мою думку, й ставлення до мовних проблем у його представників буде відрізнятися. Важливу роль у цьому відіграє виховання людини – у культурній родині дитина навчиться грамотно розмовляти, в безкультурній – ні. Любов до рідної мови та повага до інших також у першу чергу формується вдома, а вже потім корегується в освітніх закладах, дружньому оточенні, на роботі. Скажемо чесно, поки життя не вимагатиме, мало хто опановуватиме літературну мову для себе, власного саморозвитку. Та професійна діяльність, подорожі, життєвий досвід з часом формують в кожного особисте ставлення до мовних проблем.

Сучасна молодь за допомогою Інтернету, на мій погляд, націлена на вільне спілкування як ніколи, тому найважливіше не сіяти розбрат та ворожнечу через мовні відмінності, а пропагувати повагу та інтерес й до рідної, й до іноземних мов, бо це гарантує людині широкий світогляд та багато цікавих можливостей у житті.

Загрузка...

Читайте подібні твори

Твір на тему «Сучасна Україна/Україна сьогодні»

Твір на тему «Людина в сучасному світі»

Твір «Інформаційні технології в житті сучасної людини»

Твір на тему "Моральні принципи сучасної молоді"

Твір у публіцистичному стилі «Проблеми сучасної молоді»
Загрузка...