Развернуть меню


Цитата дня

Как ни говори, а родной язык всегда останется родным. Когда хочешь говорить по душе, ни одного французского слова в голову нейдет… (Л. Н. Толстой)
Розповідь про океани, 4 клас

В світі існує п`ять океанів. Це Тихий океан, Атлантичний, Північний Льодовитий, Південний та Індійський.

Перший з них знаходиться на сході, другий — на заході від нас, Північний Льодовитий океан майже повністю займає полярні простори півночі. А широкі води Індійського океану розкинулися на півдні. Назва його відповідає розташуванню. Води цього океану омивають береги великого Індійського півострову. А ще — півострова Індокитай.

Раніше вважалося, що на планеті всього чотири океани. Нещодавно вчені погодилися визнати ще Південний океан. Він оточує засніжені землі Антарктики.

***

На думку різних учених в нашому світі існує чотири або п’ять океанів. Всі вони зберігають безцінні природні світи: царства риб, морських тварин та рослин.

Який він, світ океану? Це простір для медуз, що світяться, граційних морських тюленів, небезпечних електричних скатів та акул. А також інших риб-хижаків, які ховаються біля самого дна океану та з роками набувають величезних розмірів.

Люди не можуть довго перебувати у воді, тому дістатися підводних глибин та жити там вони теж не в силах. Але засмітити океан люди в змозі: немало побутового сміття вже плаває світовими водами.

Океанічні простори потрібно старанно берегти. Океани підтримують можливість повноцінного життя на всій планеті.

Загрузка...

***

Світовий океан займає більшу частину території нашої Землі. Менше третини всієї площі планети припадає на суходіл.

В океанах снує безліч живих істот. Це молюски, черепахи, морські зірки та їжаки, інші риби. Там живуть навіть ссавці: моржі, морські леви та кити. Кити та кашалоти — найбільші за розмірами мешканці океанів.

Мої улюблені океанські створіння — коралові рибки. Вони сновигають серед чудових коралових рифів, що нагадують маленькі замки. Рибки ці світяться неоном, тішать очі різними яскравими кольорами. Немає, мабуть, у світі ще одного такого дивного створіння. Хіба що папуги на суходолі можуть похвалитися такими ж соковитими кольорами свого вбрання.

Дуже важливо, щоб вода наших океанів залишалася чистою та прозорою, як у прадавні часи. Або ж мала змогу очищатися та відновлюватися.

Читайте подібні твори

Розповідь про пригоду рослини

Твір на тему «Космос – загадковий і далекий»

Розповідь "Як тварини піклуються про потомство"

Твір-опис дідуся «Мій дідусь»

Розповідь про Київ
Загрузка...