Сайт ycilka.net не собирает пользовательскую информацию. Для корректной работы присутствует код сервисов Google, Yandex, Liveinternet и Marketgid, которые используют информацию о пользователях согласно своей Политики конфиденциальности. Используя наш сайт, Вы автоматически соглашаетесь с этим

Развернуть меню


Цитата дня

Во все времена богатство языка и ораторское искусство шли рядом (А. П. Чехов).


Розповідь про океани, 4 клас

В світі існує п`ять океанів. Це Тихий океан, Атлантичний, Північний Льодовитий, Південний та Індійський.

Перший з них знаходиться на сході, другий — на заході від нас, Північний Льодовитий океан майже повністю займає полярні простори півночі. А широкі води Індійського океану розкинулися на півдні. Назва його відповідає розташуванню. Води цього океану омивають береги великого Індійського півострову. А ще — півострова Індокитай.

Раніше вважалося, що на планеті всього чотири океани. Нещодавно вчені погодилися визнати ще Південний океан. Він оточує засніжені землі Антарктики.

***

На думку різних учених в нашому світі існує чотири або п’ять океанів. Всі вони зберігають безцінні природні світи: царства риб, морських тварин та рослин.

Який він, світ океану? Це простір для медуз, що світяться, граційних морських тюленів, небезпечних електричних скатів та акул. А також інших риб-хижаків, які ховаються біля самого дна океану та з роками набувають величезних розмірів.

Люди не можуть довго перебувати у воді, тому дістатися підводних глибин та жити там вони теж не в силах. Але засмітити океан люди в змозі: немало побутового сміття вже плаває світовими водами.

Океанічні простори потрібно старанно берегти. Океани підтримують можливість повноцінного життя на всій планеті.

***

Світовий океан займає більшу частину території нашої Землі. Менше третини всієї площі планети припадає на суходіл.

В океанах снує безліч живих істот. Це молюски, черепахи, морські зірки та їжаки, інші риби. Там живуть навіть ссавці: моржі, морські леви та кити. Кити та кашалоти — найбільші за розмірами мешканці океанів.

Мої улюблені океанські створіння — коралові рибки. Вони сновигають серед чудових коралових рифів, що нагадують маленькі замки. Рибки ці світяться неоном, тішать очі різними яскравими кольорами. Немає, мабуть, у світі ще одного такого дивного створіння. Хіба що папуги на суходолі можуть похвалитися такими ж соковитими кольорами свого вбрання.

Дуже важливо, щоб вода наших океанів залишалася чистою та прозорою, як у прадавні часи. Або ж мала змогу очищатися та відновлюватися.

Загрузка...

Читайте подібні твори

Твір-розповідь про бабусю

Твір "Розповідь будинку"

Твір-розповідь про улюблену домашню тварину. “Кролик Банні”

Розповідь "Як тварини піклуються про потомство"

Розповіді про життя комах для дітей (з біології)

Розповідь про дику тварину – лева та вовка

Розповідь про маму

Реклама