Развернуть меню


Цитата дня

Словарь: зловредное литературное изобретение; он служит для того, чтобы остановить развитие языка и лишить его гибкости (Амброуз Бирс, американский писатель).


Есе «Творчість та креативність у рекламі та її вплив на продаж товару»

З 2004 року в Україні став бурхливо розвиватись рекламний ринок, який отримав на свою долю два сильні спади – під час кризи 2009 року та з початком подій у році 2014-му. Спочатку реклама в країні стала активно розвиватися на тлі посиленої конкуренції і боротьби агентств та компаній. Кількість рекламної преси стала активно зростати.

Зараз тема реклами дуже важлива, і не тільки тому, що більшості населення набридло постійно слухати по телебаченню тільки про приїзд тітки Асі або розглядати розчленовані тіла в рекламних роликах, – реклама це творчість і спілкування через інформаційні носії з її творцями і замовниками. Але, на жаль, і те, і інше нерідко страждає відсутністю уяви.

Щодня кожна людина отримує певну порцію рекламного матеріалу. Як би ти не намагався сховатися від настирливих рекламних щитів, і як би вправно не ковзали пальці пультом управління телевізором, реклама все одно просякає в наші голови. Кожен товар потребує рекламної підтримки, і люди вже звикли до величезного натиску подібної інформації. Але річ не в тому, що реклама – це зло, річ у тому, що неякісна реклама часто з`являється набагато частіше якісної.

Поглянувши на рекламу, наприклад, будинків і квартир в провінціальних українських періодичних виданнях, можна розплакатися від її банальності. Відразу видно думки творців такої реклами: навіщо голову ламати, все одно попит перевищує пропозицію. Політика багатьох видань залежить від замовника реклами. І не завжди рекламодавець є творчою людиною, не завжди підходить до випуску рекламного модулю чи оголошення із знанням справи.

Загрузка...

Пріоритетна позиція залишається у потребі отримання певної плати за розміщення реклами, а за її якість і достовірність відповідає лише маленький рядок, загублений в дрібному шрифті, що свідчить: «Відповідальність за зміст реклами несе рекламодавець… Редакція може не розділяти думок авторів статей...». Але з тим, що кількість рекламних модулів і оголошень зростає з року в рік, ніхто сперечатися не буде. Ще в 2005 році було зрозуміло, що рекламний ринок йде вперед великими кроками. Так, ще в червні 2005 року експерти прогнозували, що річний об'єм ринку реклами в Україні складе десь $780—790 млн. Проте до кінця року, за даними Всеукраїнської рекламної коаліції, рекламний ринок упевнено переступив планку в $835 млн. Таким чином, зростання ринку в порівнянні з 2004 роком склало 46,2%.

Безумовний лідер серед рекламодавців-ЗМІ — поки що телебачення. В першу чергу нам варто нагадати собі, що таке газета і реклама в ній. Новий тип видань — рекламні — на сучасному українському ринку преси є найбільш популярним видом комерційної журналістики. Головною метою комерційної преси є не ідеї, не позиція, не зміст, а прибуток. Представниками даного типу видань є газети «Треба оголошення», «Вісник Приазов`я», «ВСЕ!» та інші подібні.

Особливість реклами в пресі — її масштаб. Реклама — це робота продавця в багатократному збільшенні. Вона звертається до тисяч покупців, в той час коли продавець має справу з одним. І вартість реклами відповідає її місії. Люди платять близько вартості проїзду у маршрутці за кожне слово в звичайному рекламному оголошенні. Отже, кожне оголошення повинне працювати як суперпродавець. Помилка одного продавця коштує не так вже й багато. Вартість помилки в опублікованій рекламі в тисячі разів вище.

Бездарний продавець не зіпсує компанії загальної картини продажу. Бездарна реклама зіпсує все. Читають рекламу тільки ті, кого цікавить конкретний вид товару. Мало хто читає оголошення для розваги. Газетні рядки з оголошеннями – це як ті ж прилавки. Адже людина, читаючи, уявляє майбутню покупку (звичайно, це не стосується, наприклад, ріелторів - газети для них лише спосіб спілкування між агентствами нерухомості). Дехто наполягає на барвистому оформленні. Це непоганий засіб, є головним для звичайного оголошення. Адже непомітний одяг зазвичай не заважає бути чудовим продавцем. Головне — відчувати міру.

Часто в редакціях газет макети для замовника роблять на місці, «не відходячи від каси». Але тоді розробники модулів не звертають уваги на типового покупця, якого певний заголовок може зовсім не зацікавити. Існує правило: робіть те, що б ви зробили, якби зустрілися з покупцем особисто. При плануванні й виготовленні реклами часто використовується неякісний підхід: реклама розробляється так, щоб задовольнити рекламодавця, а не покупця. Але ніхто не зможе продавати з вигодою — ані безпосередньо, ні з використанням друкарської реклами, — поки його реклама ігнорує покупця.

Читайте подібні твори

Психологічні аспекти ефективності рекламного звернення (навчальні матеріали)

Оформлення реклами: практичні поради

Комунікативний вплив телевізійної реклами - приклад соціологічного дослідження

Маніпуляція людьми у рекламі: науковий погляд

Реклама на телебаченні: науково-популярна стаття для студентів
Загрузка...