Развернуть меню


Цитата дня

Многие русские слова сами по себе излучают поэзию, подобно тому, как драгоценные камни излучают таинственный блеск…
(К. Г. Паустовский)
Параметри якості реклами

Рекламодавець повинен розуміти, що не всі зоряні мрії можуть виконатися засобами реклами і не всі його креативні ідеї приведуть до успіху. Тому:

А) реклама повинна бути простою і керуватися здоровим глуздом;

Б) бути правдивою;

В) заголовок повинен привертати увагу, давати споживачеві нову інформацію, містити основну аргументацію;

Г) не слід боятися великої кількості слів в заголовку: якщо вони доречні, довгий заголовок «працює» навіть краще, ніж короткий;

Д) рекламне оголошення не повинне бути багатослівним.

Нерідко рекламодавці забувають результати досліджень: з п`яти прочитаних слів, людина запам'ятовує всі, але з десяти слів запам'ятовуються 5–6, а з 25 – тільки 4–8. Коли рекламодавець хоче сказати більше, а заплатити менше, можна запропонувати йому розмістити декілька оголошень. У кожному з них міститиметься одна думка або рекламуватися один товар. Це приверне увагу читача до конкретного питання.

Не дивлячись на те, що хочеться підкреслити погані риси конкурентних пропозицій, слід уникати негативних оборотів – у читача в пам'яті можуть зберегтися тільки негативні моменти, що асоціюються з предметом реклами. Ефективно діють прості, позитивної властивості слова і фрази. Ось використовувані в рекламі ключові слова: безкоштовний, новий, вперше, магічний, ефективний, економія, легко, ось правда про, як досягти чогось, зараз, тепер, тут, сьогодні, представляємо вам, оголошуємо, сповіщаємо вас, тільки що поступив в продаж, важлива віха в розвитку, це те, що треба, раптом, порівняйте, поспішайте, дивовижно, це революція, поліпшення, загадковий, бажано, натуральний, прибуток, швидко, потреба, радимо, істина, вигідна операція, чудово, сенсація, це ваш останній шанс.

Текст має бути легким для сприйняття і містити факти, а не голослівні твердження. Найважливіші рекламні аргументи повинні повторюватися двічі.

Потрібно уникати прямих порівнянь з конкурентами (цим порушуєте закони про рекламу, відповідно припустимо порівнювати тільки ваш об'єкт продажу та інший аналогічний, але не АН «Імперія» та АН «Фарт», наприклад).

Гарним стимулом для цільової аудиторії є підкреслювання інших, окрім ціни, причин для «вірності» покупців вашому магазину (хороший сервіс, дружня атмосфера, кредит тощо).

Треба вміти оцінювати рекламу з погляду тих, кому вона адресована; знати свої головні особливості та відмінності від аналогічних пропозицій конкурентів; риси, що важливі для покупця: тривалість заняття бізнесом; головні інтереси компанії; наявність ліцензії, якщо вона потрібна; кредитні картки, які ви приймаєте; умови оплати; терміни постачання; можливості доставки; гарантії, що надаються вашою фірмою.

Також треба орієнтувати споживача на те, що він повинен зробити («дзвоніть зараз!», «приходьте сьогодні!» тощо).

Слід повідомляти про місцезнаходження фірми (точна адреса, основні орієнтири, а якщо дуже складно знайти, то давати і фрагмент карти з вказівкою офісу або торгової точки); нагадувати про робочий час (дні і години).

Загрузка...

Читайте подібні твори

Реклама на телебаченні: науково-популярна стаття для студентів

Творчість та креативність у рекламі та її вплив на продаж товару

Аналіз телевізійної реклами в Україні

Комунікативний вплив телевізійної реклами - приклад соціологічного дослідження

Як зробити ефективну рекламу: моделі, фактори, брендінг (для студентів)
Загрузка...