Развернуть меню


Цитата дня

Как ни говори, а родной язык всегда останется родным. Когда хочешь говорить по душе, ни одного французского слова в голову нейдет… (Л. Н. Толстой)


Параметри якості реклами

Рекламодавець повинен розуміти, що не всі зоряні мрії можуть виконатися засобами реклами і не всі його креативні ідеї приведуть до успіху. Тому:

А) реклама повинна бути простою і керуватися здоровим глуздом;

Б) бути правдивою;

В) заголовок повинен привертати увагу, давати споживачеві нову інформацію, містити основну аргументацію;

Г) не слід боятися великої кількості слів в заголовку: якщо вони доречні, довгий заголовок «працює» навіть краще, ніж короткий;

Д) рекламне оголошення не повинне бути багатослівним.

Нерідко рекламодавці забувають результати досліджень: з п`яти прочитаних слів, людина запам'ятовує всі, але з десяти слів запам'ятовуються 5–6, а з 25 – тільки 4–8. Коли рекламодавець хоче сказати більше, а заплатити менше, можна запропонувати йому розмістити декілька оголошень. У кожному з них міститиметься одна думка або рекламуватися один товар. Це приверне увагу читача до конкретного питання.

Не дивлячись на те, що хочеться підкреслити погані риси конкурентних пропозицій, слід уникати негативних оборотів – у читача в пам'яті можуть зберегтися тільки негативні моменти, що асоціюються з предметом реклами. Ефективно діють прості, позитивної властивості слова і фрази. Ось використовувані в рекламі ключові слова: безкоштовний, новий, вперше, магічний, ефективний, економія, легко, ось правда про, як досягти чогось, зараз, тепер, тут, сьогодні, представляємо вам, оголошуємо, сповіщаємо вас, тільки що поступив в продаж, важлива віха в розвитку, це те, що треба, раптом, порівняйте, поспішайте, дивовижно, це революція, поліпшення, загадковий, бажано, натуральний, прибуток, швидко, потреба, радимо, істина, вигідна операція, чудово, сенсація, це ваш останній шанс.

Текст має бути легким для сприйняття і містити факти, а не голослівні твердження. Найважливіші рекламні аргументи повинні повторюватися двічі.

Потрібно уникати прямих порівнянь з конкурентами (цим порушуєте закони про рекламу, відповідно припустимо порівнювати тільки ваш об'єкт продажу та інший аналогічний, але не АН «Імперія» та АН «Фарт», наприклад).

Гарним стимулом для цільової аудиторії є підкреслювання інших, окрім ціни, причин для «вірності» покупців вашому магазину (хороший сервіс, дружня атмосфера, кредит тощо).

Треба вміти оцінювати рекламу з погляду тих, кому вона адресована; знати свої головні особливості та відмінності від аналогічних пропозицій конкурентів; риси, що важливі для покупця: тривалість заняття бізнесом; головні інтереси компанії; наявність ліцензії, якщо вона потрібна; кредитні картки, які ви приймаєте; умови оплати; терміни постачання; можливості доставки; гарантії, що надаються вашою фірмою.

Також треба орієнтувати споживача на те, що він повинен зробити («дзвоніть зараз!», «приходьте сьогодні!» тощо).

Слід повідомляти про місцезнаходження фірми (точна адреса, основні орієнтири, а якщо дуже складно знайти, то давати і фрагмент карти з вказівкою офісу або торгової точки); нагадувати про робочий час (дні і години).

Загрузка...

Читайте подібні твори

Аналіз телевізійної реклами в Україні

Як зробити ефективну рекламу: моделі, фактори, брендінг (для студентів)

Психологічні аспекти ефективності рекламного звернення (навчальні матеріали)

Комунікативний вплив телевізійної реклами - приклад соціологічного дослідження

Реклама на телебаченні: науково-популярна стаття для студентів
Загрузка...