Развернуть меню


Цитата дня

Обращаться с языком кое-как — значит и мыслить кое-как (Л.Н. Толстой).


Оформлення реклами: практичні поради

Сучасні рекламодавці, на жаль, вважають, що вони ніколи не помиляються і знають набагато більше фахівців у сфері реклами. Тому часто нехтують правилами композиції оголошення. Або, що ще гірше, фахівці своєї справи інколи навіть не намагаються конструктивно опрацювати замовлення рекламодавця. Як наслідок, результатом подібної праці є вінегрет, що, звичайно, тільки шкодить замовникові. Кожен фахівець повинен пам'ятати, що:

1. Найефективнішим для вертикально орієнтованого рекламного оголошення вважається наступне розміщення: зверху донизу йдуть «заклик – малюнок – текст – логотип».

2. У ілюстраціях товар потрібно показувати у дії. Наприклад, як його використовує реальна людина. У продажу нерухомості, наприклад, необхідно зафіксувати спілкування покупця та ріелтора або процес огляду житла покупцем.

3. Високоякісні ілюстрації спонукають прочитати текст в півтора рази більше читачів, ніж звичайні. І хоч чорно-білі газети не в змозі повністю розкрити колірної гами, якість друку і паперу повинні бути високими.

4. Багатобарвні оголошення привертають увагу на 60–70% більше, ніж чорно-білі.

5. Фотографії впливають краще, ніж малюнок, особливо коли вони порівнюють стан до і після появи чи використання товару. На прикладі ринку того ж житла це можна пояснити. Погано, якщо жодне з періодичних видань не використовує в своїх рекламних матеріалах власних фото. Наприклад, у корпоративних газетах використовуються фото із спеціалізованих джерел, а реклама нерухомості вторинного ринку житла обмежуються рядковими оголошеннями без фото. І лише дороге житло за допомогою спеціально складених модульних блоків з фотографіями, що відображають престиж і ціну цього товару.

6. Найбільший ефект досягається, якщо на знімку зображена сімейна група, а під ним вказані імена.

7. За силою привабливості у рекламі на першому місці знаходяться красиві жінки, потім – діти (але не варто забувати, що закони про рекламу забороняють «використання образів неповнолітніх в рекламі, що не відноситься безпосередньо до товарів для неповнолітніх»); на третьому місці тварини, особливо домашні; на четвертому – чоловіки. Часто у реальній рекламі ці особливості ігноруються.

8. Простий макет, що займає не менше 1/4 смуги формату A3 з фотографією або іншою ілюстрацією, – ідеальний варіант рекламного оголошення в пресі: витягнуті в стовпець, такі макети більш помітні, ніж квадратні або горизонтальні.

9. В макеті повинен бути «оптичний центр».

10. Треба використовувати підмалюнкові підписи, їх обов'язково прочитають.

11. Довіра до реклами підвищується, якщо знімок і текст відображають картину реального життя, свідоцтва очевидців, авторитетних фахівців.

12. Не варто друкувати текст білими буквами на чорному фоні – його важко читати, тому часто потенційні споживачі його пропускаюсь поза увагою.

13. Не можна перенавантажувати рекламу, краще використовувати більше «білого» простору.

14. Реклама повинна бути, по можливості, несхожою на інші, оригінальною.

15. Для ефективності реклами важлива «впізнанність» (у рекламний модуль корисно включати назву, логотип, фірмовий знак, слоган – це допоможе запам'ятати саме вашу рекламу).

16. Добре підготовлене оголошення з ілюстрацією приверне в 2,5 рази більше уваги читачів, ніж неякісне.

Загрузка...

Читайте подібні твори

Образец рекламной статьи «Медовый месяц»

Психологія мотивації в рекламі - наукова стаття

Комунікативний вплив телевізійної реклами - приклад соціологічного дослідження

Маніпуляція людьми у рекламі: науковий погляд

Реклама на телебаченні: науково-популярна стаття для студентів




Загрузка...