Развернуть меню


Цитата дня

Как ни говори, а родной язык всегда останется родным. Когда хочешь говорить по душе, ни одного французского слова в голову нейдет… (Л. Н. Толстой)


Твір «Слово - носій добра, істини і краси»

План

1. Велика сила слова
2. Добре слово зцілює долі
3. Слово – хранитель цінної інформації
4. Краса художнього слова
5. Висновок

Спочатку було Слово – так починається мудра та таємнича, священна для багатьох книга Біблія. Ця фраза розуміється людьми по-різному, проте все ж таки, мабуть, недарма вона там є. І це підкреслює неабияку важливість та можність слова в житті людей. Таке просте, звичне явище для кожного – слово, мова, можливість мовлення – таїть у собі велику силу. Доречне слово може змінити життя людини та цілий світ.

Кажуть, словом можна вбити, а можна зцілити. Влучні слова здатні достукатися до серця та голови людини у відчаї, допомогти зібратися та знайти вихід із складної ситуації. Ласкаве слово близької людини може покращити настрій, підняти самооцінку та відродити віру в себе. Буває, мимохідь вимовлене добре слово дає людині наснаги змінити життя на краще. Особливо важливо чути добрі слова на свою адресу дітям від батьків, бо саме вони є провідниками та помічниками у доросле життя.

Інша ціннісна складова слова полягає в тому, що словами можна зафіксувати та зберегти важливу інформацію. До наших часів дійшли мудрі заповіді та поради наших пращурів – у фольклорних творах. Завдяки слову кожному доступні роздуми та висновки щодо важливих морально-етичних питань великих мислителів та філософів усіх часів, наприклад, думки українського філософа Григорія Сковороди про призначення людини, про щастя, які є актуальними й зараз. У цьому плані слово можна вважати носієм істини.

Світ художнього слова – це безмежний простір краси. У ньому оспівано та оплакано долю багатьох героїв, народів, держав, світів. Література, театр, кіно, пісні вміють бачити красу нашого світу, людського серця, почуттів та донести її до кожного, змусивши співчувати, радіти, захоплюватися, мандрувати там, куди не довезуть потяги.

Ось на які великі справи здатне слово. На жаль, воно також здатне робити боляче, знищувати душу людини, маніпулювати її свідомістю – усе залежить від того, хто те слово говорить та з якою метою. Тож давайте берегти у собі людину, робити добро іншим та собі, покращувати наш світ для кожного, і нехай велика сила Слова нам у тому допомагає.

Загрузка...

Слово – носій добра, істини та краси

          «Я на сторожі їх поставлю слово»  Т.Г.Шевченко

Слово – це наш найцінніший скарб. Воно супроводжує нас від народження. Перші матусині слова… Ми їх не пам’ятаємо. Проте в перші хвилини життя, прийшовши у цей невідомий світ, дитина чує слова любові. Вони дають відчуття затишку та тепла.

Слово до слова – так і створюється мова. Вона з’являється не раптом. Мова проходить довгий шлях розвитку. Вона росте и шириться разом зі своїм народом. Рідна мова таїть у собі народну душу.

Великі митці та письменники завжди розуміли силу слова. Вони раз за разом нагадують нам про красу та своєрідність рідної мови. Але на цьому її можливості не закінчуються.

Слово супроводжує нас впродовж життя. Ми вчимося його використовувати у власних цілях. Красиво и переконливо говорити - ціла наука. Багато людей вивчають ораторське мистецтво, адже розуміють – слово ключ до людини, її дій та вчинків. Словом можна похвалити та покарати, викрити зло та втішити нещасного. Влучне слово здатне захистити не гірше, ніж зброя.

«Слово, моя ти єдиная зброє...» - пише Леся Українка, слабка та виснажена хворобою жінка, проте велика поетеса та мужній борець за свободу. Вона, високоосвічена та талановита, знала декілька мов і як ніхто розуміла страшну і в той же час велику силу слова.

Слова допомагають нам висловлювати такі прекрасні почуття як любов, дружба, повага та вдячність. Завдяки словам ми можемо ділитися цими почуттями, передати їх іншим.

На жаль, слова не завжди використовують для добра. Іноді завдяки силі слова людей обманюють, їх судженнями маніпулюють. Гіркі слова, сказані в розпалі гніву, ранять не менше, ніж дії. Дуже часто вони приносять біль та розчарування. «Мова – найстрашніша зброя: легше вилікувати рану від меча ніж від слова», писав П.Кальдерон де ла Барка.

Отже, слово – багатогранне. Від нас залежить, стане воно добрим чи злим. На мій погляд, варто робити усе для того, щоб в світі ставало все більше любові, істини та краси, а для цього треба словом і ділом творити добро кожен день.

Читайте подібні твори

Твір на тему «Віра»

Приклад есе на тему «Освіта»

Есе на тему «Моя кар'єра»

Твір-есе на тему «Сенс життя людини»

Твір на тему «Мова та спілкування в житті людини»
Загрузка...