Развернуть меню


Цитата дня

Во все времена богатство языка и ораторское искусство шли рядом (А. П. Чехов).


Твір «Сучасна молодь» або «Моральні принципи сучасної молоді»

Непорозуміння між старшим та молодшим поколіннями існували та існуватимуть завжди. Мабуть, це неминуче, бо з часом все змінюється, те, що було звичним та вважалося правильно для наших батьків, здається чужим нам. У той же час, старше покоління завжди намагається передати свій найцінніший життєвий досвід молоді, сподіваючись, що він допоможе їй зорієнтуватися в навколишньому світі. Проте молодь частіше обирає робити власні помилки, а не вчитися на досвіді батьків, через що й виникає конфлікт поколінь. Але я підозрюю, що й наші батьки в часи юності теж не дуже радо дослухалися до старших.

Саме така ситуація призводить до того, що старше покоління часто невдоволене тим, як думає та поводиться молодь. Йому не подобається одяг, який ми носимо, музика, яку ми слухаємо, те, чим ми захоплюємося й про що мріємо. Кажуть іноді, що молодь сьогодні зовсім не має моральних принципів, проте я запевняю їх, що це не так. Ми, як і вони, цінуємо дружбу та родину, ненавидимо брехню та підлість, мріємо про добробут та цікаве життя. Так само, як серед них, серед нас є ті, хто робить гарні та погані вчинки, хто проявляє доброту та милосердя, та ті, хто вчиняє підлість до оточуючих. Ці основні людські цінності є спільними та зрозумілими для представників усіх поколінь, а можливо, й справді ми перейняли їх від старших.

Проте існує те в світогляді молоді, що відрізняє нас від наших батьків. Наприклад, ми полюбляємо користуватися сучасними девайсами, грати в мобільні ігри, спілкуватися в соціальних сітях. Старші вважають це марним витрачанням часу. Ми, представники молоді, не доїдаємо до крихти шматок хліба, якщо не голодні, бо не переживали голоду та гострого дефіциту. Для нас це не означає, що ми безвідповідальні та марнотратні, ми просто дослухаємося до бажань свого організму. Ми шукаємо інформацію у Вікіпедії, а не в бібліотеках чи у батьків, бо там вона сучасніша, повніша та доступна у будь-який момент. І це не значить, що ми не поважаємо старших. Ми сподіваємося, що нам не доведеться важко працювати на заводах та подорожувати світом, бо сучасне життя дарує нам таку можливість, недоступну, на жаль, нашим батькам у молодості. І це не означає, що ми ліниві.

На мій погляд, молодь живе за принципом свободи, пізнання та створення нового. На цьому шляху нам часом доводиться бути неслухняними та трохи невдячними старшим за їхній життєвий досвід. Та я впевнений, що найважливіші поради та настанови наших батьків у будь-якому разі відкладаються в наших серцях й допомагають нам на життєвому шляху.

Твір «Моральні принципи сучасної молоді»

Моральні принципи – це розуміння того, як поводитися в різних життєвих ситуаціях згідно велінню совісті та правилам суспільного співжиття. Вони залежать від виховання людини, суспільних традицій, світобачення. Сучасна молодь, представником якої вважаю й себе, теж має власні орієнтири та уявлення про те, що можна й неможна робити у стосунках з іншими людьми.

Сучасна молодь вважає класним те, що ми можемо вільно спілкуватися з великою кількістю малознайомих людей в Інтернеті, можемо обмінюватися думками про будь-що, ділитися почуттями, досягненнями. Саме для цього ми викладаємо у Сіть безліч фото та переглядаємо профілі один одного. Неважливо навіть, з якої ти країни, хто твої батьки, скільки в них грошей, ти можеш зацікавити інших своїм талантом, самобутністю та внутрішнім світом. Завдяки цьому, ти не почуваєшся самотньо, навіть якщо не знайшов друзів поблизу. Це дуже цікавий й необмежений у просторі світ спілкування.

Загрузка...

Інший принцип, за яким живе сучасна молодь, - це творчість та самовираження. Ти маєш показати, що ти вмієш, чим є, що цікавого бачиш у світі. Це виражається і в одязі, і в захопленнях, в поведінці, у ставленні до різних питань. Молодь поважає спорт, модний одяг, турботу про природу, сучасне мистецтво, подорожі. Бути слабким – соромно, жаліти когось – не в пошані. Ти маєш бути оригінальним у всьому. Інакше ніхто не зверне на тебе уваги й не буде дружити. Це трохи жорстко, проте з іншого боку мотивує полишати сором’язливість та замкненість.

Крім того, завдяки Інтернету, в молодих людей зараз є багато прикладів для наслідування, крім батьків. Ми можемо споглядати за тим, як люди живуть по-іншому, чим займаються у житті, як заробляють гроші, як завойовують популярність. Певно, нашим батькам цього не зрозуміти, можливо, їм трохи боляче від цього. Проте я вважаю, що це добре, що ми, молодь, бачимо більше цікавих можливостей в житті.

Сучасна молодь прагне інформації, проте не бачить необхідності завчати безліч фактів напам’ять, маючи мобільні енциклопедії під рукою. Ми хочемо пізнати та спробувати якомога більше, перед тим, як обрати для себе майбутню професію та спосіб життя. Так ми сподіваємося, що наш вибір буде максимально правильним.

А в цілому, молодь повністю розділяє погляди старшого покоління щодо цінності справжньої дружби, близьких людей, родини. Ми також захоплюємося смілими людьми та героїчними вчинками. Ми хочемо досягти чогось у житті, хоч ще й не знаємо точно, чого саме. Хочемо бути успішними. Любимо свої батьків та країну, хочемо зробити світ кращим – вільним та комфортним для усіх.

Читайте подібні твори

Твір про чесність

Твір на тему брехня

Твір-роздум на тему «Успіх у житті»

Твір «Інформаційні технології в житті сучасної людини»

Твір-роздум «Завжди залишайся людиною»
Загрузка...