Развернуть меню
Цитата дня

Краткость - сестра таланта (А. П. Чехов).

Українські синоніми на літеру

А Б В Г Ґ Д Е Є Ж З І Ї К Л М Н О П Р C Т У Ф Х Ц Ч Ш Щ Ю Я 

Словник синонімів української мови онлайн

Синоніми – це слова, які відрізняються одне від одного звуковим складом, але означають назву одного поняття з різними відтінками в його значенні або з різним стилістичним забарвленням. (Г.О. Козачук «Українська мова для абітурієнтів»). Такі слова поєднуються в синонімічний ряд, в якому одне – найуживаніше та стилістично нейтральне – називається стрижневим. Саме стержневе слово виділене крупним шрифтом та кольором у статтях нашого словника.

Значення синонімів дуже велике, адже від того, наскільки правильно і доречно підібрані слова, залежить точність і виразність мовлення, а отже й точність передачі інформації.

У мові практично немає синонімів з ідентичним значенням. Семантичні синоніми – це ті синоніми, що відрізняються один від одного відтінками значення, напр., давній – старий – колишній – старовинний – старожитній. Часто кожне із слів у синонімічному рядку сполучається лише з певними іншими словами в словосполучення. Напр., ми кажемо: давній звичай, але старий дід, древні греки, але колишні співпрацівники, стародавня споруда, але старосвітська родина.

Стилістичні синоніми – це слова однакові за значенням, але різні за стилістичним забарвленням, тож їх вживання буде доречним чи ні в певному стилі мовлення. Наприклад, говорити, базікати, мовити.

Синоніми допомагають нам якомога чітко висловити думку, а також уникати частих повторів тих самих слів у невеличких відрізках мовлення.

Пропонований словник синонімів української мови онлайн створений на основі «Практичного словника синонімів української мови» Святослава Караванського та «Синонімічного словника української мови» Левка Полюги.

Загрузка...