Развернуть меню


Загрузка...

Цитата дня

Словарь: зловредное литературное изобретение; он служит для того, чтобы остановить развитие языка и лишить его гибкости (Амброуз Бирс, американский писатель).

Зразок есе на тему «Мовна мода – це добре чи погано?»

Мовна мода у моєму розумінні – це тимчасове захоплення певними засобами мовлення для вираження своїх думок та підкреслення свого статусу як вищого за статус інших. Це найчастіше вживання певної лексики, нещодавно утворених фразеологізмів, стійких скорочень чи абревіатур, запозичень з інших мов. Користуючись ними, людина ніби заявляє, що вона є більш продвинутою, обізнаною та сучасною за інших.

Зазвичай, схильною слідувати модній мові є молодь, адже саме вона є найбільш відкритою до нових віянь та прагне змінити старий устрій життя на краще. Модна мова для молодих людей є засобом протесту проти застарілих норм суспільства, в якому вони почувають себе пригніченими. Молодь активно освоює передові технології, наприклад, Інтернет, віддалену працю, коворкінг, колівінг. Найчастіше спочатку виникає якесь нове явище, а потім з нього – певна модна мова, як у свій час, наприклад, у неформальному онлайн спілкуванні виникли скорочення типу ЛОЛ, ІМХО, 4U.

Загрузка...

Нові явища породжують нові назви, як-от уже звичне для багатьох «фрілансер» - тобто людина, яка працює в новому форматі проектів, сама відповідає за свій графік та завантаженість. Інколи під впливом мовної моди звичні речі отримують нові назви, запозичені з англійської, які або приживаються у суспільстві, або з часом втрачають популярність. Це дуже помітно зараз серед назв одягу та їжі. Те, що ми десятиріччями називали светрами, перетворилися на світшоти, а пончики стали донатами.

Добре це все чи погано – на це немає, як завжди, однозначної відповіді. Це добре в тому плані, що мова розвивається, збагачується, нові явища мають бути якось позначені, це необхідність. З іншого боку, вживати новомодні мовні засоби є недоречним при спілкуванні з тими, хто не розуміє їхнього значення – людьми старшого покоління, представниками професій, які далекі від сучасних технологій та не цікавляться ними, особливо з метою принизити співрозмовника. Мовна мода – це погано, коли вона, як і інша поведінка, спрямована на виникнення конфліктів та непорозуміння між людьми. А добре – коли нове в мові допомагає точніше й повніше описати сучасність навколо. Колись, я певен, і слово «гаджет» стане архаїзмом.

Читайте подібні твори

Есе на тему "Що я вважаю обтяжливим, нудним, але потрібним"

Формальне есе "Не одяг прикрашає людину, а добрі справи"

Есе на тему "Чужому лихові не смійся"

Есе "Доброчинність як найбільша цінність і шанована риса лідера"

Архів творів

Есе «Медицина та її функції»

Есе "Слово – носій добра, істини та краси"

Твір «Мова, якою не спілкуються, стає мертвою»

Твір на тему «Українська мова в світі і в моєму житті»