Развернуть меню


Загрузка...

Цитата дня

Люди учатся, как говорить, а главная наука — как и когда молчать (Л.Н.Толстой).

Твір-мініатюра «Що на річці або в морі передає відтінки синього кольору»

Варіант 1 – науковий

З давніх давен людство прагнуло розгадати таємниці природи. Одним з таких секретів була морська та річкова синява. І справді, звідки водойми беруть свій колір? Чому вони так відрізняються у відтінках?

Коли наливаємо чисту воду у склянку, вона зазвичай прозора. Однак у морі вона набуває різних відтінків синього, зеленого, а іноді сірого кольору. Раніше люди вважали, що справа у віддзеркалюванні неба. І це дійсно має сенс, але справа не тільки в цьому. Важливою також є глибина. Чим глибше водойма, тим більша різниця у поглинанні променів світла та їх довжині. А це значною мірою впливає на колір. Глибша вода для ока – більш синя.

Ще однією особливістю є наявні живі організми. Фітопланктон та водорості здатні значною мірою впливати на колір води. Так велика кількість таких організмів робить воду зеленішою.

Отож моря і річки - це не просто вода. Це окремий світ, сповнений життя та особливостей.

Загрузка...

Варіант 2 – поетичний

На річці або в морі вода буває різна. Скільки художників випробовували свій талант, щоб натурально зобразити водну стихію! Змішуючи фарби та постійно шукаючи нові варіанти, вони прагнули наблизитися до оригіналу. А вода буває стількох кольорів! Синя, зелена, жовта, сіра, аквамаринова, бірюзова, лазурова, ціанова… Людство винайшло безліч назв для кольору води. І все одно їх не вистачає.

Одна й та сама річка, озеро, море може змінювати свій колір декілька разів на день. Коли світить сонечко, вода може здаватися світло-зеленою з синім відтінком. Але, раптом, погода змінюється, дме вітер і небо затягують хмари. Вода стає темнішою, бурхливою, з сірим відтінком. На світанку вода буває навіть голубою, у сутінках - з відтінками рожевого кольору.

Вода – мінлива завжди, навіть у своїх кольорах.

Читайте подібні твори

Науковий текст про море

Текст про красу моря

Твір-мініатюра «Море вранці»

Твори про море: «Я люблю море», «Моя мрія – поїхати на море»

Архів творів