Развернуть меню


Загрузка...

Цитата дня

Ничто не стоит так дёшево и не ценится так дорого, как вежливость (А. П. Чехов).

Твір «Місце і роль невербальних засобів спілкування в ораторському мистецтві»

Наявність видатних ораторських здібностей в людини високо цінувалася ще з античних часів. Великий Гомер прирівнював красномовство до мистецтва воювати, що за тих часів було вкрай важливо. З того часу прийшло вже багато віків, а людство зазнало багатьох змін. Проте ораторське мистецтво, на відміну від володіння мечем, залишилося вкрай важливим для багатьох.

Вміння говорити переконливо, виразно й грамотно, зацікавити й утримувати увагу слухачів є дуже важливим сучасному світі. Кожному, хто прагне досягти успіху, навичка говорити «красно» просто необхідна.

Проте ораторське мистецтво – це не лише мова та мовлення. Воно включає в себе також невербальні засоби спілкування. Це означає, що вмілий оратор повинен не лише гарно говорити, а й використовувати влучні жести, міміку, приємно та привабливо виглядати.

Загрузка...

Усім відомий вираз про те, що «не буде другого шансу створити перше враження», дійсно важливий для промовця. Людина, що вперше виступає перед аудиторією, повинна мати відповідний вигляд і справляти приємне враження. Гарний зовнішній вигляд допомагає оратору втримати увагу слухачів та підвищити інтерес до своєї промови.

Великий вплив на слухачів має мова поз та жестів. Гарний оратор під час промови зазвичай використовує так звані «жести відкритості». Наприклад, жести з відкритими руками у напрямку слухачів. Водночас, треба уникати «жестів закритості та невпевненості», таких як стиснуті кулаки, схрещені руки тощо. Жести відкритості підсилюють враження від слів оратора.

Міміка оратора також важлива. Красномовцю слід мати зоровий контакт з аудиторією, не виділяючи когось персонально. Не дивлячись на слухачів, оратор ніби не звертається до них. Треба слідкувати за гучністю свого мовлення, не відволікатися від слухачів.

Отже, ораторське мистецтво – це складна наука. Вона потребує багатьох вмінь та навичок. Проте при наполегливій підготовці, людина здатна оволодіти нею.

Читайте подібні твори

Власне висловлювання на тему «Вибір професії»

Архів творів

Твір на тему «Лікар», «Професія лікаря»

Промова на вільну тему (приклад)

Твір на тему День вчителя

Твір-роздум “Чи потрібна вища освіта”