Развернуть меню


Загрузка...

Цитата дня

Величайшее богатство народа – его язык! Тысячелетиями накапливаются и вечно живут в слове несметные сокровища человеческой мысли и опыта (М. А. Шолохов).

Науковий текст про море

Морем називають частину океану, що відокремлена від нього сушею та особливостями рельєфу. Кожне море має свої відмінності у складі води, температурному режимі, біологічній різноманітності.

На сьогодні науковці у Світовому океані виділяють 63 моря. Існує багато різних класифікацій й часом вони не збігаються між собою. Моря розрізняють за морським правом та океанографічною класифікацією, ступенем відособлення та кількістю континентів, що омиваються їхніми водами тощо.

Моря на нашій планеті дуже сильно відрізняються одне від одного. У деяких - кипить життя, у інших кількість мешканців значно менше. На це впливає ряд чинників. Насамперед, це температура води. У прохолодній воді краще розчиняється кисень, тому такі місця багаті рибою та іншими організмами. Якщо температура занадто висока чи навпаки низька, морським організмам значно важче до неї пристосуватися. Також важливим фактором є солоність води. Чим більш прісною є вода у морі, тим меншою є біорізноманітність. Найсолоніша вода у Червоному морі, адже в нього не впадає жодна річка. Найбільш прісне море – Балтійське.

Загрузка...

Територію нашої країни омивають два моря – Чорне та Азовське. Це внутрішні континентальні моря відносно невеликої площі.

Азовське море є найбільш мілким у світі. Воно відзначається порівняно низьким видовим різноманіттям, однак винятково великим кількісним розвитком. За рибопродуктивністю Азовському морю немає рівних у світі. Проте в останні десятиліття, через промислове забруднення та надмірний вилов, популяції риб швидко зменшуються.

Чорне море більше та глибше за Азовське. Науковці вважають, що приблизно 8000 років тому воно було гігантським прісноводним озером. Після потужного землетрусу Чорне море з’єдналося з Середземним через протоку Босфор. Таким чином вода стала більш солоною. Узбережжя Чорного моря відзначається сприятливими кліматичними умовами та великою кількістю піщаних пляжів. Тому узбережжя є важливим курортним районом України.

Читайте подібні твори

Твір-мініатюра «Що на річці або в морі передає відтінки синього кольору»

Текст про красу моря

Твір-мініатюра «Море вранці»

Твори про море: «Я люблю море», «Моя мрія – поїхати на море»

Архів творів