Развернуть меню


Загрузка...

Цитата дня

Словарь: зловредное литературное изобретение; он служит для того, чтобы остановить развитие языка и лишить его гибкости (Амброуз Бирс, американский писатель).

Мета твору "Скарб" Олекси Стороженка

До чого призводить заздрість

«Скарб» Олекси Стороженка - дуже повчальна казка. Головний її герой – Павлусь. Все життя він був під чиєюсь опікою. Спочатку Павлуся доглядали батьки. Мати ніколи не давала йому щось робити самостійно, постійно його оберігала. Після смерті батьків піклуватися про Павлуся стали наймити. Потім ним опікувалась дружина. Одного разу хлопці з розпачу і заздрощів підкинули дохлого хорта у вікно до Павлуся. Але на диво хорт перетворився на скарб. Павлусю в житті завжди щастило.

Мета казки «Скарб» - показати, до чого призводить заздрість, підступність, жорстокість та лінощі. На прикладі своїх героїв автор намагається пояснити, чому варто бути добрим, чесним та чуйним. «Той тільки щасливий, хто другому не завидує, а дякує Бога за те, що він йому послав…» - підбиває підсумок О. Стороженко.

Загрузка...

Цінуйте те, що маєте

Мета твору Олекси Стороженка «Скарб» - навчити читача цінувати власне щастя, а не заздрити «сусіду». Автор ставить перед нами кілька питань. З одного боку Павлусь Лежень – типовий ледар. Він нічого не робить, тільки їсть і спить. Неймовірно, але він отримує і достаток, і комфорт. Здавалося б, доля повинна покарати його за такий спосіб життя. Але йому весь час щастить. Всі заздрять його надзвичайному везінню.

Однак у кінці твору все стає на свої місця. Чи щасливий Павлусь? У нього є і гроші, і дім, і дружина, і діти. Але він все своє життя лише їв та спав. У нього ніколи не було ні мети, ні цінностей, ні досягнень. Все його життя пройшло без змісту, радості чи користі. Влучно каже автор : «Завидуєте щастю мого Павлуся, а ніхто б не схотів бути Павлусем».

Читайте подібні твори

Твір на тему "Скарб - узагальнений образ щастя "

Характеристика батька та матері Павлуся з твору «Скарб» О. Стороженка

Лист Олексі Стороженку та лист Павлусю за твором «Скарб»
Архів творів