Развернуть меню


Загрузка...

Цитата дня

Величайшее богатство народа – его язык! Тысячелетиями накапливаются и вечно живут в слове несметные сокровища человеческой мысли и опыта (М. А. Шолохов).

Текст-міркування «Як відбувається зміна дня і ночі, і яке значення має для людини та природи»

З давніх-давен людство прагнуло відкрити таємницю зміни дня і ночі. Наші пращури приписували владу змінювати день та ніч богам та міфологічним істотам. Наприклад, у стародавньому Єгипті вважали, що кожного дня бог сонця Ра пливе по небосхилу в своєму човні, а ввечері він вступає у битву з чудовиськом Апопом. Усю ніч вони ведуть бій, а вранці кожного разу перемагає світлий Ра. Таким чином, світло перемагає темряву, добро перемагає зло. Подібні міфи існували майже в кожного народу. Довгі століття та багато зусиль знадобилися людству для того, щоб сформувати хоча б вірогідну наукову теорію зміни дня і ночі. І зараз, врешті, кожному відомо, що день та ніч на землі – результат обертання Землі навколо власної вісі.

Із самого зародження життя на Землі сонячне світло має величезне значення. Поява рослин, а потім і тварин, залежить від рівня кисню в атмосфері. І кожного ранку, із світанком, кожний зелений листочок на нашій планеті починає виробляти кисень. Все навкруги оживає й починає «робочий» день. І поки наша Земля робить оберт, у світі живої природи кипить робота. Бо потім настане ніч – час відпочинку та спокою. Зазвичай, лише хижаки вночі не відпочивають.

Загрузка...

Людство лише з появою штучного світла почало потроху відходити від природних законів зміни дня і ночі. Незважаючи на науковий прогрес, ми й досі залежимо від природніх процесів, а будь-які втручання зазвичай лише шкодять. Тисячоліття розвитку та пристосувань доводять - найкраще людина почуває себе, коли встає на світанку й засинає з появою темряви. Науковці підтвердили, що робота у нічний час потребує більших зусиль, дається важче та викликає проблеми зі сном у майбутньому.

Варто додати, що окрім важливості зміни дня й ночі для всього живого, це часто безмежно красиве видовище. Коли темряву прорізає перший світанковий промінь, відчуваєш, як сон покидає тебе і ти ніби заряджаєшся енергією для нового дня. А кольори неба під час заходу сонця не в змозі відтворити жоден художник.

Читайте подібні твори

Твір та вірші про висадку дерев

Твір-роздум «Проблема волі людини і можливості її досягнення в сучасних умовах»

Твір «Людина - це цар чи дитя природи» упубліцистичному стилі

Твір «Толерантність – міф чи реальність»

Архів творів

Твір-розповідь про явища природи, про повторюваність явищ у природі для дітей

Розповідь-опис про перелітного птаха (жайворонка, шпака, лелеку та солов'я)

Розповідь про дику тварину – лева та вовка

Розповідь про свійську тварину