Развернуть меню


Загрузка...

Цитата дня

Словарь: зловредное литературное изобретение; он служит для того, чтобы остановить развитие языка и лишить его гибкости (Амброуз Бирс, американский писатель).

Твори про море (2 варіанти)

Твір «Я люблю море»

Я не просто люблю мору, я його обожнюю. З раннього дитинства подорож до моря була для мене справжнім святом.

Море прекрасне завжди. Бурхливе та несамовите чи спокійне й лагідне, воно чарує своєю красою. Блакитне небо - високе-високе, а море - просто безкрає, і десь далеко воно зливається з небом. Все це створює в мене відчуття безмежності, наче море взагалі не має кордонів.

Як приємно спекотного дня зануритися в прохолодну свіжу воду, відчути легкий бриз на обличчі, почути крики чайок. Це все – море влітку. Цілий день можна засмагати та купатися, будувати вежі з піску. На морі навіть їжа смакує інакше. Вона ароматніша та смачніша, і я завжди маю гарний апетит.

Взимку море змінюється. Його краса тепер - сувора та холодна. Іноді море вкривається кригою і блищить на сонці, мов казковий палац сніжної королеви. Крижане повітря пронизує, але й освіжає одночасно. У такі моменти я відчуваю легкість, позбуваюсь переживань та важких думок. А теплий одяг та чашка гарячого чаю рятують від будь-якого холоду.

У своєму житті я відвідала Азовське та Чорноморське узбережжя. Вони обидва були прекрасні, хоча й різні. Азовське – більш тепле та лагідне. Його вода зеленуватого кольору, всюди відчувається йодний запах водоростей. Чорне – глибоке, з синьою прохолодною водою.

Кожного разу я з нетерпінням чекаю нової подорожі. Колись, у майбутньому, я сподіваюсь відвідати усі морські простори нашої Землі, познайомитися з велетнями-океанами.

Коли я довго не бачу моря, то починаю за ним сумувати. Однак, подорож до нього хоч і не довга, проте займає кілька годин. Тому моя заповітна мрія – жити біля моря! Тоді я зможу бачити його щодня, милуватися ним будь-якої хвилини.

Загрузка...

Твір «Моя мрія – поїхати на море»

У різних людей різні мрії. Хтось хоче якісь цікаві речі, а інший прагне яскравих вражень. Моя мрія досить проста, можливо, хтось навіть посміється з неї. Та я дуже-дуже хочу поїхати на море. Незважаючи на те, що поблизу нас є багато водойм – річка, ставки, на яких я часто відпочиваю, та вони все-таки не схожі на море. Так, вони затишні, оточені зеленню, з прохолодною водою. Та мені вкрай хочеться відпочити саме на морі.

Насправді, я бачив море не лише в Інтернеті. Ми були проїздом у приморському містечку, проте було це пізньої осені. Було вже холодно, і, звичайно, мова не йшла про те, щоб купатися. Та мене вразила краса та неосяжний простір морського узбережжя! Море таке величезне, таке безмежне. Дивишся уперед, а йому нема кінця-края. Мене просто зачарувало, як легкі хвилі нескінченно набігали на м’який піщаний берег. Я стояв і слухав шум прибою, наче музику, і уявляв, як же тут, мабуть, здорово влітку! Як гарно було б поплавати в цих хвилях, погрітися на цьому пісочку!

Батьки знають про мою мрію. У нас з ними є домовленість: якщо я добре навчатимусь та допомагатиму їм у господарстві, то влітку ми на цілий тиждень поїдемо відпочивати на море. Я дуже стараюся, щоб моя мрія збулася!

Читайте подібні твори

Твір-мініатюра «Що на річці або в морі передає відтінки синього кольору»

Науковий текст про море

Текст про красу моря

Твір-мініатюра «Море вранці»

Архів творів