Развернуть меню


Загрузка...

Цитата дня

Как ни говори, а родной язык всегда останется родным. Когда хочешь говорить по душе, ни одного французского слова в голову нейдет… (Л. Н. Толстой)

Твір до ЗНО «За яку працю треба більше поважати людину»

Я переконаний, що кожна людина має право вільно обирати собі справу, не зважаючи на думку оточуючих, бо саме їй цю роботу виконувати. Проте особисто я більше поважаю тих людей, які за покликанням обирають важку та корисну для інших роботу та добре з нею впорюються, а не просто заробляють гроші або статус.

Для мене немає різниці, займається людина фізичною діяльністю чи інтелектуальною, бо всі ми різні та маємо хист до різного. Проте існують такі професії, які вимагають великої відповідальності, наприклад, лікар, водій, будівельник. В інших професіях важлива фізична сила та витривалість. Це робочі важкої промисловості. І якщо вони добре виконують свою роботу, я їх поважаю. Насправді навіть робота прибиральниці або кондуктора дуже важливі для комфортного життя у суспільстві. Прикладом поваги до будь-якої корисної для людей праці може слугувати ситуація з заробітною платою в Австрії. Там, наприклад, робочий, що ремонтує дороги та узбіччя, отримує п’ять тисяч євро в місяць. Так високою заробітною платнею людям компенсують важку та непрестижну роботу.

Загрузка...

З іншого боку, аби працювати добре, людина має любити те, чим вона займається. Адже можна заробляти чимало, але при цьому кожен день відчувати, що ти витратив свій час марно. Це заважає людям насолоджуватися життям, і робота перетворюється для них на каторгу. Найвлучнішим підтвердженням моєї думки є філософія «сродної праці» Г. Сковороди, розкрита ним у байці «Бджола и Шершень». Людина, яка працює за покликанням, отримує радість не лише від того, що заробляє гроші, а й від самого процесу праці.

Таким чином можна зробити висновок, що найбільшої поваги за свій труд заслуговує той, хто працює добре та з задоволенням, на користь собі та іншим, будь то вчений, письменник, токар чи шахтар.

Читайте подібні твори

Власне висловлювання до ЗНО «Який особистісний тип легше досягає поставленої мети»

Власне висловлювання до ЗНО «Яка категорія телепередач найбільш корисна для сучасної молоді»

Власне висловлювання до ЗНО «Людям якого темпераменту найлегше досягти успіху в житті» + додаткові приклади з літератури

Власне висловлювання до ЗНО «Як добро має перемагати в сучасному світі»

Архів творів

Твір до ЗНО “Чи варто чекати чогось завтра, а не жити вже зараз?”

Твір до ЗНО “Чому необхідно берегти мир”, “Не сваріться, жийте в згоді, тільки мир збере усе”

Твір ЗНО “Чи варто мати близьких друзів, чи досить просто мати приятелів?”

Твір ЗНО «Чи легко бути білою вороною та чи можна таких людей назвати сильними?»