Развернуть меню


Загрузка...

Цитата дня

Во все времена богатство языка и ораторское искусство шли рядом (А. П. Чехов).

Твір «Чи здатне спілкування онлайн замінити людині справжні, живі взаємини»

Поява мережі Інтернет змінила наш світ. Сьогодні важко уявити своє життя без месенджерів та соціальних мереж. Людство все більше заглиблюється у віртуальне життя. В той же час здається, що справжнє, реальне життя поступово відходить на другий план. Всесвітня павутина дала нам можливість спілкуватися будь з ким, будь-коли, будь–де. Для нашого спілкування більше немає ні кордонів, ні часових меж. Друзі й кохані можуть будь-де та легко підтримувати зв’язок. Проте яка якість такої дружби? Чи справжні онлайн-стосунки?

На мій погляд, до цього питання потрібно ставитись зважено. Позитивним є легкість та доступність спілкування, не обмеженого рамками одного міста чи країни. Ми можемо знайти однодумців з будь-якого питання, розширити кругозір, почути різноманітні думки.

З іншого боку, треба бути обережним. Ми точно не знаємо, з ким спілкуємось. В Інтернеті ми бачимо лише те, що людина хоче нам показати. Тому довіряти віртуальним друзям найпотаємніше мені здається нерозумним.

Загрузка...

Проблемою є також відсутність «живої» комунікації. Це немає особливого значення для легкої розмови чи обміну інформацією. Проте для по-справжньому близьких людей можливість бачити людину вживу з усіма відтінками її міміки, жестів, чути її голос, доторкнутися до неї – все це дуже важливо. Це створює глибший та міцніший зв’язок, полегшує взаєморозуміння.

Вплив Інтернет-технологій швидко знайшов своє відображення в культурі та мистецтві. Наприклад, Януш Вишневський у відомому романі «Самотність у мережі» намагається з’ясувати, чи може віртуальне кохання перерости у справжні «живі» стосунки. Часто порушується питання онлайн-життя й у кіно. На мене справив велике враження фільм С. Спілберга «Першому гравцю приготуватися». Герої цього фільму більшу частину життя проводять у відеогрі, де кожен може бути ким захоче. Переживаючи неймовірні віртуальні пригоди вони все одно стикаються з необхідністю жити реальним життям.

Я серйозно замислився про вплив Інтернету на наше життя під час пандемії Ковід-19. В цей час майже все спілкування перейшло в режим онлайн. Люди навчалися, працювали та розважалися в мережі. Спочатку мені це подобалось, але з часом я зрозумів, що дуже сумую за «живим» спілкуванням . Тоді навіть прогулянка з песиком та стандартне привітання з сусідами ставали для мене справжнім святом спілкування.

Отже, можу зробити висновок, що спілкування онлайн вже стало нормою нашого життя й відкрило для нас нові великі можливості. Проте жодні соціальні мережі не зможуть замінити справжнього живого спілкування.

Читайте подібні твори

Твір «Як цілеспрямованість допомагає досягти успіху у житті?»

Формальне есе "Не одяг прикрашає людину, а добрі справи"

Твір-роздум «Проблема волі людини і можливості її досягнення в сучасних умовах»

Твір «Як стати успішною людиною»

Архів творів

Текст-опис зовнішнього вигляду людини

Твір на тему «Для чого людині сміх»

Твір у публіцистичному стилі на тему «Справжнє кохання»

Твір на тему «Скарб, що потрібен людині»