Развернуть меню


Загрузка...

Цитата дня

Во все времена богатство языка и ораторское искусство шли рядом (А. П. Чехов).

Твір на морально-етичну тему «Що в моєму розумінні життєвий шлях»

Життя прожити – не поле перейти, кажуть у народі. Це не так просто, та й іти доведеться не лише по рівній землі, а й дертися по схилах, переходити річку по слизьким камінцям, продиратися крізь хащі. Замислюючись над подіями, що стаються в житті моїх знайомих, близьких чи відомих людей, я можу зробити висновок, що життя готує для кожного багато випробувань та сюрпризів. І кожному з нас доведеться з ними зустрітися та зреагувати на них певним чином. Ось цю череду подій, що стаються в житті людини, та те, як вона поводить себе в різних ситуаціях, я вважаю життєвим шляхом людини.

У кожного з нас життя складається по-різному, незважаючи на те, що ми проходимо багато однакових його етапів. Наприклад, ходимо до школи ми всі, а от вчимося хто як може, оцінки в нас різні. Хтось знайшов у школі хороших друзів, а комусь нема з ким поспілкуватися. Хтось поспішає радісно додому з гарними відмітками до люблячих батьків, а в когось вдома постійні скандали, що й повертатися не хочеться. В усіх нас є родини, проте не всі щасливі, не всі повні. Люди одружуються, а потім їх стосунки складаються по-різному.

Іноді здається, що комусь у житті завжди щастить, що він з легкістю оминає труднощі та досягає успіху. Проте це лише так виглядає зовні, а насправді людина докладає чималих зусиль та бореться з невідомими нам складностями. А інший, навпаки, увесь час потрапляє в халепу, і здається, що доля від нього відвернулася, а придивишся – виявиться, що людина постійно свідомо коїть дурниці та нічого не робить, щоб покращити своє життя. З цих прикладів я роблю висновок, що людина в будь-якому разі сама формує свій життєвий шлях своїми бажаннями та вчинками. Нехай не все можна проконтролювати, проте задати певний напрямок – по силах людині.

Загрузка...

Тож виходить, людина сама обирає свій шлях у житті – мету, мрію та засоби їх досягти. Хтось заробляє гроші та думає лише про себе, хтось намагається покращити життя інших, хтось шукає правди чи самого себе. Впродовж життя людина розвивається, міняються її погляди, змінюється й напрямок руху. Це природно, адже людина набуває нового досвіду. І всі роблять помилки та докоряють собі за це.

Людина народжується, вчиться, дружить, кохає, відчуває добре та погане, працює, творить, спілкується, розчаровується, вірить. Кожного дня робить великий чи малий вибір того, куди прямувати далі. І саме це, на мій погляд, і є життєвий шлях людини – з честю пройти усі випробування, яке життя для неї приготувало.

Читайте подібні твори

Твір «Як цілеспрямованість допомагає досягти успіху у житті?»

Формальне есе "Не одяг прикрашає людину, а добрі справи"

Власне висловлювання: «Чи здатне спілкування онлайн замінити людині справжні, живі взаємини»

Твір-роздум «Проблема волі людини і можливості її досягнення в сучасних умовах»

Архів творів

Текст-опис зовнішнього вигляду людини

Твір у публіцистичному стилі на тему «Справжнє кохання»

Твір на тему «Скарб, що потрібен людині»

Твір «Інформаційні технології в житті сучасної людини»